Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 neonka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
hesperidianblue
Akvarista

Registrovan: 18 Avg 2012

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malopre mi je crkla neonoka upali se na minut kada pritisnem prekidač, zatreperi pa se ponovo ugasi, izvukla sam je iz poklopca da vidim šta je, malo smrdi, skinula sam plastiku
do same neonke. A na dnu ispod je pukla plastika. Ne znam šta ću Sad mislim da na njih nema garanicje proveriću...

Da li ovaj nosač za neonku ako je pukla plastika ne mogu više da koristim? Ili mogu?

Da li ipak mogu da kupim drugu neonku (koju, gde je najpovoljnije) pa da stavim umesto ove?

I kako nikako nemogu da izvučem sijalicu tj neonku iz ležišta da li ima neki prekidač sa strane da je otpusti neće da mrdne ni malo.
Sa jedne strane je rupa za kabl koji se stavlaja u struju a sa druge samo jedna pločica.
Nema 2,5 meseca kako radi t5 8w ,uvek sam mislila da je 6w sad vidim da je 8 i skupo sam je platila, bar je meni bilo skupo 800din ali sam mislila da će traje bar godinu dana pa nema veze.
Koliko smeju biljke da budu u mraku dok ovo ne sredim?(nemam zhtevne nanu i kripkorone i mahovine da li vredi da uperim obično svetlo u njih da bar nešto bude upaljeno)
Evo slika ako nisam lepo objasnila...
sve zajedno sa plastikom
Image
mesto gde se polomilo
Image
oznaka
Image
rupa za kabl
Image
pločica tj otvor za nešto
Image

Poslednji put izmenio hesperidianblue dana Pon Okt 29, 2012 11:27 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:21 am Snimi Poruku Nazad na vrh

CTale
Akvarista

Registrovan: 28 Jul 2010

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrati je kompletnu tamo gde si je kupila, ne bi smela tako da se pokvari (zapali) posle 2,5 meseca.
chikavili
Koristan akvarista

Registrovan: 10 Sep 2012

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonka se obicno vadi tako sto se zakrene sijalica dok kontakt viljuska ne dodje u polozaj u kom se moze izvuci kroz taj prorez.
Taj poklopac sa druge strane je predvidjen za povezivanje vise neonki u nizu.

Pretpostavljam (ne znam) da je taj nosac obican, odnosno nije predvidjen za akvarijume i veliku vlaznost, pa nije obezbedjen od vlage. Verovatno je zato i crkla tako brzo.
OchA
Akvarista

Registrovan: 17 Apr 2012

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da ti je crkla sijalica i da mozes da zamenis drugom.

Poslednji izmenio OchA dana Pon Okt 29, 2012 11:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
hesperidianblue
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada ću da zovem tamo gde sam kupila da probam da zamenim, a ne znam da je vadim nikad nisam ni imala neonku ali pokušaću po chikavilijevom objašnjenju...
OchA
Akvarista

Registrovan: 17 Apr 2012

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da ce hteti da ti zamene, ali ti ipak probaj. Ako ne uspes kui drugu sijalicu (neonku) i probaj da je prikljucis, ako ni ta nova ne bude radila onda ti je crkao neki drugi deo. Neonke nisu skupe, ja sam svoju platio oko 150 din 60cm duzine.
hesperidianblue
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvukla sam je, lako je u stvari, zvala sam ih, videće da zamene ali sredinom nedelje.
Probaću ja do tada negde da li radi ovaj nosač kada se na njega stavi druga neonka.

Poslednji izmenio hesperidianblue dana Pon Okt 29, 2012 11:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
hesperidianblue
Akvarista

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoći, našla sam jeftino neonku (sa istim oznakama kao moja stara) koja se stavlja u nosač koji izgleda izgorelo ali prigušnice nisu pa za sada radi.
carpforever
Akvarista

Registrovan: 25 Maj 2012

PorukaPoslao: Pon Okt 29, 2012 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nece to raditi,izgorela je elektronika
decky
Akvarista

Registrovan: 14 Sep 2012

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2012 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebna pomoc iskusnih oko ( mozda banalne stvari ) povezivanja fluo cevi.
Naime,imam philipsovu od 18W i gro-lux (water aquarium lamp BR-HG FRESH & SEA -kineska) od 30W . Zanima me da li ove dve mogu da prikacim na 1 prigusnicu od recimo 60W ?
Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
BranislavK
Akvarista

Registrovan: 24 Sep 2012

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2012 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da može Wink

sama prigušnica će se manje grejati ..
decky
Akvarista

Registrovan: 14 Sep 2012

PorukaPoslao: Čet Nov 01, 2012 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok,kupio sam prigusnicu za 58W
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li je ovo neonka za biljke ? Stefan TADDY Rasveta 6 Ned Avg 24, 2014 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka za akvarijum, da li je dovoljna? Lazar018 Rasveta 12 Pet Mar 14, 2014 12:48 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka - fali parce iza skrga Rodja! Bolest 0 Uto Feb 25, 2014 3:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka UV Neonka Lazar018 Rasveta 1 Sub Feb 22, 2014 10:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonka bojest :/ Salvatoree Bolest 2 Pon Nov 11, 2013 8:19 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker