Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 neonke ili stedljive sijalice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Starcevac




Registrovan: 23 Feb 2017
Poruke: 1
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam poceo da pravim poklopac za manji akvarijum pa nizam znao koju vrstu sijalica da stavim pa da vidim vasa misljenja koja je isplatljivija, bolja .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 9:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isplativije su štedljive, ali nema raspravo o tome koje su bolje, a to su neonke za akvaristiku.
Naravno da će biljke da rastu i sa štedljivim 6400K ili običnim neonkama (6400K), ali ne mogu da se porede sa akvarističkim neonkama.
Na izbor rasvete osim raspoloživog budžeta utiče i vrsta i količina biljaka koje ćeš da imaš u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Luvias
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2016
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzije akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 23, 2017 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje je da pre izrade akvarijuma,treba odluciti koju rasvetu zelimo. Ona onda odredi dimenzije akvarijuma...
Nisu dzabe akvaristicke neonke skupe... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ralke ::
Moje misljenje je da pre izrade akvarijuma,treba odluciti koju rasvetu zelimo. Ona onda odredi dimenzije akvarijuma...


Apsolutno tacno Bravo

Sto se rasvete tice ako si u mogucnosti uzmi neonke T5, to je najbolja opcija.
Mozes uzeti i T8 ali T5 su bolje.

I sa stedljivim ce biljke rasti, day light 6500K...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja od 2009-te koristim stedljive sijalice, i to filips tornado. one su bas za biljke namenjene, kako za suvozemne tako i za vodene. i meni su odlicne. nema algi, mada imam samo kripte i nane i u jednom akv nesto valisnerije i mahovine. nemam hranljivu podlogu , ne dodajem prihranu, dakle samo voda i sijalica i to je to.

sve zavisi koje ces biljke drzati. ako drzis zahtevne biljke, (dakle ne ove navedene koje su potpuno nezahtevne) trebace ti i podloga, i prihrana, i co2, i sijalice "crvene", nekadasnji gro lux a sad kako li se zove, i "plave" (kako su se zvale bese) i day light - bele. a i onda mora da se uspostav ravnoteza izmedju kolicine biljaka i osvetljenja da ne bi buknule alge.... ako stavis neka 3 jadna pelcercica a narokas osvetljenja, imaces algi tonu. ako posteno ubiljis akv a nemas dovoljno svetla biljke ce propadati, tako da od mnogo faktora zavisi osvetljenje.

a sto se tice konkretne sijalice, te i te, mozes da imas sve isto kao i neko drugi, a da iz nekog razloga tebi biljke ne uspevaju, ili uspevaju, bolje nego tom drugom. naravno, bitno je i kakva je voda i dal pogoduje biljkama i sve ostalo, a ne samo rasveta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 24, 2017 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sa stedljivim se mogu drzati mnogo biljke, licno probao Wink
Samo se regulice jacina osvetljenja, nadjes balans i to je to.
Filips tornado je pravi izbor Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Marko.Maxa




Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pet Apr 21, 2017 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li je aktivna tema jos uvek ja nov sam na forumu, ja koristim led svetlo za akvarijum i biljke lepo napreduju i lepo je osvetljene.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti nešto znači ja sam sa 1 T5 8w i diy reflektorom od aluminijumske folije dobijao oko 1700 lumena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Marko.Maxa




Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je ovo 20W, a ovaj manji je podvodno rgb svetlo koje palim nocu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko se bavi plastenicima, zna da nije svaki nailon pogodan.
Zapravo sunce je jedno, ali nailoni su različiti, imaju različitu debljinu,
različitu provodljivost sunčevog spektra od kojeg zavisi rast bilja u plasteniku,
neki nailoni provode samo određene boje od sunčeve svetlosti, neki čak štetno
deluju na sadnice itd, itd. Nije neka velilka filozofija ,ali ipak treba znati nešto.
Pa drage kolege akvaristi, slično je i u akvarijumu. Imate li stakleni poklopac iznad svetiljke ili ne ?
NIje sve jedno. Imate li sijalicu po čitavoj dužini aq ili samo štedljive ?
Ne deluje svetlost samo na biljke u akvarijumu, Ima tu i vode, riba, kamena, panjeva .......
Ko nezna da igra šah, za njega je to samo gomila drva, ali ko zna ....
u akvaristici je slično, ali je svakako bolje znati bar nešto nego ništa (mislim oko svetlosti).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License