----------------------------------- peconis Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Nepoznata alga ----------------------------------- Da li neko zna kakvo je ovo braon stvorenje na panju? :D Ja nisam uspeo da je identifikujem uz pomoć gugla. https://i.imgur.com/bos03Xd.jpg ----------------------------------- Baia Čet Okt 24, 2019 9:56 pm ----------------------------------- Da nije neki koren koji je "pobraonio" od algi? ----------------------------------- peconis Čet Okt 24, 2019 10:08 pm ----------------------------------- Ne izgleda kao koren, mekano je i ljigavo. :D A i nema tu od čega da bude koren. Jedino ako ga je samo drvo pustilo, ali ne znam kako je to uopšte moguće. ----------------------------------- peconis Čet Okt 24, 2019 10:09 pm ----------------------------------- Zaboravih da kazem da ovo raste već jedno 4 meseca i da se širi. Niklo je na još par mesta. ----------------------------------- io Pet Okt 25, 2019 1:51 pm ----------------------------------- Alien, sta drugo :D ----------------------------------- Malina Pet Okt 25, 2019 3:21 pm ----------------------------------- Ja ne bih mogao da izdrzim dok ne izvadim i vidim ----------------------------------- peconis Pet Okt 25, 2019 3:34 pm ----------------------------------- Vadio sam, samo je ljigavo. Ako nista drugo, bar se ne pomera. :D ----------------------------------- Lenji Lisac Pet Nov 01, 2019 1:01 pm ----------------------------------- Jel i dalje u akvarijumu? Ima li promena? ----------------------------------- Peku Ned Nov 03, 2019 11:52 am ----------------------------------- Da nije možda neki slatkovodni sunđer? ----------------------------------- Aquamaniac Ned Nov 03, 2019 1:18 pm ----------------------------------- Imao sam je u par navrata, ali ne znam usled cega se javlja...u pitanju je Thorea hispida, alga. ----------------------------------- gambusia Ned Nov 03, 2019 5:10 pm ----------------------------------- To je jako retka alga. Kritično ugrožena vrsta. Negde sam pročitao da je prvi put nađena u Srbiji u 19. veku. ----------------------------------- Lenji Lisac Ned Nov 03, 2019 9:22 pm ----------------------------------- Imao sam je u par navrata, ali ne znam usled cega se javlja...u pitanju je Thorea hispida, alga. Zbog puzeva. ;) Teodoxusi iz nasih voda mogu da prenesu preko skoljke po par godina moze jedna celija da stagnira i onda odjenom da krene a sa starijih moze da predje na mlade pa da se akvarijum "zarazi" ma koliko mi mislili da su nam puzevi cisti. Tj oni su prenosioci, jedni od glavnih. Inace pojavljuje se kod strujanja vode, kod akvarijuma koji nemaju dobru cirkulaciju nece se pojaviti i/ili ce propasti iako se pojavi, probao sam da je razmnozim par puta zbog nekog skejpa ali zbog ne dovoljno strujanja/cirkulacije vene i propadne skroz na tom mestu samo kod ispusta iz filtera je rasla. Obrati paznju na kom mestu ce se pojaviti sledeci put, ako se pojavi. Greota sto covek zameni biljni svet, necu dobiti ogovor na moje pitanje. :P ..nekse javi na pp ko je uzeo biljni svett da vidimo da li ce opet da se pojavi.. :)