----------------------------------- Lenji Lisac Ned Nov 03, 2019 9:22 pm ----------------------------------- Imao sam je u par navrata, ali ne znam usled cega se javlja...u pitanju je Thorea hispida, alga. Zbog puzeva. ;) Teodoxusi iz nasih voda mogu da prenesu preko skoljke po par godina moze jedna celija da stagnira i onda odjenom da krene a sa starijih moze da predje na mlade pa da se akvarijum "zarazi" ma koliko mi mislili da su nam puzevi cisti. Tj oni su prenosioci, jedni od glavnih. Inace pojavljuje se kod strujanja vode, kod akvarijuma koji nemaju dobru cirkulaciju nece se pojaviti i/ili ce propasti iako se pojavi, probao sam da je razmnozim par puta zbog nekog skejpa ali zbog ne dovoljno strujanja/cirkulacije vene i propadne skroz na tom mestu samo kod ispusta iz filtera je rasla. Obrati paznju na kom mestu ce se pojaviti sledeci put, ako se pojavi. Greota sto covek zameni biljni svet, necu dobiti ogovor na moje pitanje. :P ..nekse javi na pp ko je uzeo biljni svett da vidimo da li ce opet da se pojavi.. :)