Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nepravilnost Repa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam jednog muzjaka kome rep nije pravilan. (sve jedno meni je lep Smile)
Pretpostavljam da mu rep nije ostecen. Sad pitanje - Da li je nepravilnost repa nasledna, sta mislite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 9:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze slika?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U kom smislu "nepravilnost repa", moze da bude nepravilan na vise nacina. Najbolje postavi fotku ako si u mogucnosti, ili u suprotnom, bar opisi sto detaljnije sta je problem sa repom, tj. kako rep izgleda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema teorije da ga slikam, mnogo je pokretan on za mene i ima dosta guzve u akvarijumu. Recimo umesto da je rep trouglast krajnja linija nije pravilna.
Pitanje je vise generalno u smislu da li se nepravilnost repa javlja kao posledica lose ishrane ili necega trece ili samo genetike. Mislim moj konkretan primer nije toliko ni bitan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa postoji ti mnogo vrsta razlicitih gupika probaj da nacrtas na PAINTU oblik repa ako ti nije tesko..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra ideja stefanovic
Otprilike ovako izgleda
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ga cerupaju druge ribice,a mozda je bakterijskog porekla.Moras ga nekako slikati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bolestan i ne cupkaju ga takav mu je rep. Posto su drugi primerci tamo gde sam ga kupio imali pravilne repove (trouglaste), ali ne tako lepu boju pitanje je da li ce njegovi potomci imati pravilan rep.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Čet Nov 25, 2010 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i moja jedna ribica ima slican

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maxo tvoj mužjak nema nepravilan rep,takvi mužijaci se nazivaju doublesword(rep im je u obliku 2 mača),e sad što ima i treći mač po sredini može biti iz dosta razloga,možda mu je majka ženka koja koti mladunce sa triangle repovima,a otac mu je možda mužjak sa doublesword repom pa je ispao takav,mada nikad se nezna,genetika je čudna i neistražena voda!Nego to i nije tako bitno,važnije je da ti je mužijak zdrav i da se normalno ponaša ko i svi ostali muzijaci,da juri ženkice,da je živahan.Ukoliko stoji u jednom mestu i trese repom to je čest znak bolesti!Nadam se da sam ti bar malo pomogao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mutacija gena usled nekontrolisanog parenja u srodstvu!!!!

Ovakve primerke nemoj da ostavljaš za priplod. Što bi rekli ljudi iz mog kraja "izrodili su se" pa ih treba zameniti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma može i da ga ostavi za priplod,ali pod uslovom da mu nadje ženkicu sa kojom nije u srodstvu,možda dobije i neku zanimljivu mladj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Pet Nov 26, 2010 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobiće više mlađi sa degenerisanim perajima nego sa pravilnim perajima. Ne isplati se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MAXA
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2010
Poruke: 120
Lokacija: KG BG

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2010 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala aco, to me je zanimalo. Znaci bice mladji sa pravilnim perajem. Procenat mi nije toliko bitan bitno mi je da mogu da izvucem bar nekoliko primeraka sa pravilnim perajem i njgovu boju ako pokupe i velicinu peraja bice super Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Executor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2010
Poruke: 108
Lokacija: Zitkovac(Aleksinac-Srbija)

PorukaPoslao: Sub Nov 27, 2010 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi mogao da postaviš nekako njegovu sliku da vidimo kako izgleda taj mužjak?pozajmi digitalac ako nemaš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oporavak repa kod japanke? indians32 Bolest 0 Čet Okt 02, 2014 2:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ksifo osta bez repa blenki Bolest 2 Sre Maj 15, 2013 8:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetra ostala bez repa? DarkstarBGW Ribe 6 Uto Mar 13, 2012 12:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mojim gupikama fali pola repa! science123 Bolest 4 Uto Sep 13, 2011 4:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License