Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neritine sp.-red onion Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam par jajasaca na kamenu,pa da pitam da li da se nadam necemu ako ih premestim u slanu vodu?Koliko treba da se izlegu puzici(larve) iz jajasaca i ako bi se kojim cudom izlegli cime se hrane?Koliko soli da dodam u 10l vode da bi se izlegli i da li treba vremenom da im se smanjuje salinitet?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 8:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko da ce ti neko ovde odgovoriti iz licnog iskustva, vece su sanse da nadjes korisne informacije na netu. Malo ljudi u Srbiji (a i sire) je uspelo da ih odgoji do odrasle velicine, a i ti koji jesu, cutace k'o zaliveni ili ti dati nepotpune informacije. Valjda smo takav narod... Smile
Sta god pokusao, molim te da nas izvestis o rezultatima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam saznao larve se hrane morskim planktonom i da su uspesi u odgajanju izuzetno mali tako da se ne moze govoriti o proizvodnji.Nego ne mogu da odredim salinitet...Trebalo bi da se izlegu u slankatoj vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 09, 2011 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, znaci treba da im obezbedis vodu odgovarajuceg saliniteta i ishranu. Za ovo prvo ces se snaci, ali bi ovo drugo mogao biti problem?
Imam i ja nekoliko Neritina i po nekad vidim jaja, ali kozice i Ancistrusi to srede po ubrzanim postupku, nikad nisam pokusavao da ih odvojim jer ne znam ni gde bi ih odvojio. Procitao sam dosta tekstova na netu, al' mi sve nesto mrsavo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene isto muci nedorecenost,malo je preciznih podataka tako da se uspeh verovatno postize nizom pokusaja,mada sam ja slabo opramljen kao hobista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sada znam da je Octopus uspeo da othrani neki broj od stotina jajasaca.Ali on je profi, a ja golja neiskusni. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomenuti akvarista Vas je uputio i na to da se ovi puževi iz jajašaca izležu u larve, kojima je početna hrana Fitoplankton, ista ishrana kao i za larve Caridina multidentata. Da bi se preobratile iz larvi, potrebna je pripremljena voda određenog saliniteta. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Jan 11, 2011 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vaistinu.Moracu da odustanem od ideje za razmnozavanjem do daljnjeg...Ne znam mnogo o morskoj akvaristici. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Feb 01, 2011 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ovi puzevi nekada zalaze na biljke da skidaju alge sa njih?Sa stakla su sve ocistili pa se bojim da ne budu gladni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 01, 2011 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako budu gladni, pokušaće da napuste akvarijum u potrazi za hranom. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2011 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime ce se hraniti ovi puzevi ako nema algi, bolje da pitam nego da trazim po kuci. Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License