----------------------------------- Pandora Sre Sep 21, 2011 6:46 pm Neslavni pocetak ----------------------------------- Najpre cu da vam predstavim svoj akvarijum,a zatim da pokusam u kracim crtama da objasnim sta se sve dogodilo. Akvarijum je oko 55l,dimenzija 48x40x30.Imam pumpu Atman f101 i grejac koji jos nije ukljucen.Osvetljenje je Sylvania gro lux (roze svetlost daje) 8w.Podloga je kvarcni pesak.U njemu se nalazi jedna manja grana vinove loze i jedan manji kamen. Sredinom jula mi smo napunili akvarijum,sipali Sera Nitrivec biostarter i ukljucili pumpu.Posle pet dana ubacili smo dve zebrice.Nakon jos tri dana jos dve zebrice,jednog plecostomusa i jednog corydorasa. Skoro dve nedelje su svi ziveli srecno i veselo,a onda smo im uselili pet neonki.Vec sutradan primetila sam da pojedine neonke lelujaju,teturaju se..popodne su uginule njih cetiri.Na njima nije bilo niceg vidljivog,mada mi se cinilo da su cesto pri povrsini kao da nemaju vazduha.U narednim danima napustila nas je i peta neonka,za njom i dve zebrice,pa plecostomus,a kasnije i corydoras. Pre nepunih mesec dana od postavljanja akvarijuma,u panici zamenila sam 1/3 vode. Da vam ne pisem o tome kako sam se osecala. javascript:emoticon(':(') Tokom avgusta i u prvoj polovini septembra u akvarijumu su zivele preostale dve zebrice i zuti puz jabucar. Do sada smo dva puta menjali 1/3 vode,na svakih mesec dana.Filter cistimo vodom iz akvarijuma jednom nedeljno. Uz sve to zaboravila sam da pomenem da sam ribice,pumpu i grejac kupila u jednoj od bolje opremljenih akvaristickih radnji u Beogradu i da mi je tamo savetovano da nikako ne sadim biljke pre nego sto akvarijum naselim ribama!? To je bilo suprotno od svega sto sam ja procitala na internetu,ali sam ipak poslusala 'iskusnog' akvaristu. Negde sam pogresila...najpre u tome sto nisam sacekala da se isciklira akvarijum.Gde jos,ne znam... A onda sam pre neki dan otisla sa cerkicom u drugu radnju i kupila jednu biljku malenu,za koju su mi rekli da je nana i na njeno insistiranje uzela dve male japanke,a citajuci ovde po forumu,ja mislim da i ne zelim japanke,jer bih volela da imam lep zeleni akvarijum sa divnim biljkama. javascript:emoticon(':cry:') Posle svega vise nisam sigurna ni sta sam uradila,a jos manje sta dalje. javascript:emoticon(':(') Jedino znam da ne zelim da odustanem! Bicu zahvalna na svakom savetu.