Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nesto cudno lebdi u vodi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,u akvarijumu su mi se pojavile po vodi sve neke male kao tackice koje lebde u vodi.Neznam šta je u pitanju i kako da ih se rešim.Da nisu to kao što sam čuo vodene alge, ili možda infuzorije.

Da naglasim samo da akvarijum stalno pa možda i preterano održavam,čistim itd..

Molim za pomoć--

Pozdrav za sve članove-Đile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 10:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vodene tackice-da nisu to cestice prljavstine, mozda je filter se zapusio... neverujem da je infuzorija-voda bi bila belicasta, kao da si prosuo casu mlea u aq... pre mislim da su cestice prljavstine... pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma i mene to muci . Ne mogu da fotografisem jer su stvarno male, lebde ,idu po staklu , s lista na list i ziva su bica. Potpuno se vide golim okom. Velicine su da kazem kao zrnce maka, bukvalno tako. Nisu dafniee ubedjen sam u to . Do skora sam uzimao neke bilje pa sam uneo sa njima planariu .Taman sam je iskorenio lekom a sad ove bubice ko sto prica drug djilepfc. Da li neko ima neku ideu kako da ih se resim i sta je to u pitanju, a da ne rasturam ceo akvarijum, pranje ciscenje i t d?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas zemlju kao podlogu i to je jedan od mogucih problema,u zemlji se ponekad zadrzavaju koje kakve larve.Najbolje da slikas pa da vidimo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Apr 08, 2010 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice mene ,nemam zemlju, a i ova bica ne mogu da slikam nikako jer su stvarno mala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eee, kad vec pricamo o ovome, i u mom manjem akvarijumu (36l) pojavili su se neki organizmi. Upravo, velicine zrna maka, ali plivaju, ne lebde... nema ih mnogo, 1-2 sam video, ali sta cu ako se namnoze...Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni plivaju ostaci zemlje evo drugi dan za redom cistim filter po treci put, ali ne odustajem lako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ovo nisu ostaci zemlje. Nemam zemlju u ovome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pr.Skiner da sam na tvom mestu ja bih to rasformirao i krenuo od pocetka Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 09, 2010 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, necu zbog jedne bubice sve da rasturam. Ne jos:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Đile
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2010
Poruke: 18

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prao filter 10 puta i nista.Mora neko drugo resenje.Jel resih ti ovaj problem No1
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost nisam. Jedino resenje koliko vidim je da ceo akvarijum rasturim i sve dobro operem i dezinfikujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda da je tako najbolje ali je to veliki posao.Neznam koliko je tvoj akvarijum ali moj ima skoro 150 litra tako da sam to jednom radio radi menjanja podloge i to je moj prijatelju trajalo jedno 10-12h sa 2-3 prekida od po 15 minuta.Čak je počela i voda da mi postaje nekako bela ili siva jebem li mu mater
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nenad-Kg
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2010
Poruke: 489
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

djilepfc ::
izgleda da je tako najbolje ali je to veliki posao.Neznam koliko je tvoj akvarijum ali moj ima skoro 150 litra tako da sam to jednom radio radi menjanja podloge i to je moj prijatelju trajalo jedno 10-12h sa 2-3 prekida od po 15 minuta.Čak je počela i voda da mi postaje nekako bela ili siva jebem li mu mater


voda je pocela da ti beli jel se pojavila infuzorija,jer prakticno krenuo si od pocetka i to je u novo formiranim akvarijumima cesta pojava.. I bez psovki na forumu please Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
todor
Akvarista



Registrovan: 09 Nov 2009
Poruke: 120
Lokacija: Sremcica-Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 14, 2010 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ih i ja u akvarijumu od 25 litara sa kozicama.
Malo sam trazio po net-u i izgleda da je jedino resenje da se sve opere u rastvoru hipermangana.E sad koliko hipermangana to nisam nasao pa ako neko ima iskustva molio bih za pomoc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License