----------------------------------- Mirche01 Sre Mar 14, 2018 11:23 pm NEW Aquarium ----------------------------------- Pozdrav svima :D Poslije duže medijske pauze , ali dosta aktivnog rada na akvaristici , javljam vam se s lijepom i novom viješću. Naime , u planu mi je da uzmem novi akvarijum dimenzija 110x45x45cm, to je nekih 220L vode. Moram da se pohvalim da sam trenutno na nekih 10-tak akvarijuma i bavim se uzgojem akvarijumskih biljaka,te prodajom istih. Eh sad imam par pitanja ( i meni su potrebni savjeti hehe ): Rasvjetu koju sam planirao da uzmem , koristio bih je po prvi put ,a to je 2x39w Arcadia Plant pro i 1x39w Dennerle Amazon day . Da li bi ta rasvjeta bila dobra i adekvatna za rast nekih srednje zahtjevnih ali i zahtjevnih biljaka . Ponavljam , nikada nisam koristio akvarističke neonke , koristim isključivo LED rasvjetu ,ali ove neonke bih želio ovaj put da probam Dalje .. Što se tiče filtera , smatram da će dva staklena,vanjska, trokomorna odrađivati odličan posao. Podloga , zemlja za cvijeće i preko crni kvarcni pijesak. CO2 će biti prisutan iz boce Prihrana , Easy Life profito i Ferro . Od živog svijeta će biti oko 20-25 vrsta biljaka Od riba jato neonki i skalara , te neka grupa od 10-15 Corydorasa i Ancija . Hard Scape - ostaće tajna.