Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Next level by Doksas :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste Smile
Veliko poverenje imam u njega posto mi je i sadasnji aq pravio pre 12-13 godina i slobodno mogu reci visedecenijsko iskustvo ima, ali eto, verovatno sekund nepaznje i desilo se to sto se desilo.

U svakom slucaju znamo se od malih nogu i ne zameram mu jer ce na kraju to sigurno biti sve kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 3:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 1:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mesec dana proslo a novo staklo jos nije stiglo...smor

Dok ne stigne odmaram mozak gledajuci u stari aq koji sam vec prodao ali ne mogu da ga dam coveku dok ne stigne novi...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon sinoc zalepljeno novo staklo a veceras zalepljene lajsne i tapet sa imitacijom kore drveta.
Ostao je aq kod majstora jos malo da se osusi sve i sutra konacno idem po njega.

U medjuvremenu pripremljeni razni filter materijali i sutra cim stigne aq krece prepakivanje riba itd iz starog u novi.

Posto sam stari aq vec prodao moram brzinski naseliti novi jer nemam gde sa ribama...znam da ne treba tako ali iskoristicu nesto filter materijala iz starog aq kao i skoro svu vodu iz njega pa se nadam da ce biti sve ok, mozda ubacim i Bio start ili nesto slicno.

Takodje sutra stizu i biljke porucene od RF kao i osmokot i hranljiva podloga.

Evo malo slika danasnje fiskulture...

Rasveta 3x30w 2x arcadia daylight 1x arcadia sunlight

Image

Image



Priprema filtera i biolavatita



Image

Image

Image


Tusiranje i natapanje panja


Image




nastavice se...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DanielKolar
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2014
Poruke: 30
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast samo napred bice to super aq. Ubice nas ova akvaristika ja sam sad zavrsio rasvetu za moj aq a ko ce ujuteu na posao to niko ne zna Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda bi bilo bolje da ribice iz akvarijuma prvo stavis u neku kantu sa svom vodom iz starog tu ubacis kamen za vazduh i pumpu samo da vrti vodu, ne mora da cirkulise.
Tako mogu dosta dugo da prezive.
Pa posle par dana kada se stvari koliko toliko stabilisu u novo makvarijumu da lagano krenes sa ubacivanjem......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 8:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

P.S.
Mislio sam da ne moras nikakvu filtraciju da imas za tu kantu......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja razmisljam u tom pravcu, idem sad po aq pa cu videti da pozajmim neki manji i uradim kako si predlozio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su ribice stajale 10 dana u velikom lavoru i nista im nije falilo. Samo je bitno menjati vodu svaki dan i hraniti svaki drugi treci dan i to malo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta te zabrinjava u vezi ubacivanja riba odmah u akvarijum tako kako si napisao?

Ako je hranljiva podloga, slobodno ih ubacuj odmah. Kod mene sam stavljao hranljivu podlogu i podebljavao podlogu. Povadio barbuse, mikrorazbore, razbore, izveo radove i sve vratio (možda je 20 litara bilo stare vode, oko 80-90 sa česme). Ništa nikom, a prošlo je bar 6 meseci.

Jedino što bi trebao da menjaš vodu na tri dana prvih mesec dana otprilike. Takođe ne bi bilo loše da sipaš tako nešto što si spomenuo, EasyStar, Bionitrivec ... pri svakoj izmeni vode.

Nekako sam uvek bio za to da im je svuda bolje nego u kofi.

Neviđeno lep akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 4:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da vise ne bude nevidjeno lep Smile

Pukla kicma danas ceo dan, otkazao veceru sa zenom i pravoslavnu novu proveo pakujuci akvarijum Smile

Prva slika cisto da se vidi razlika u velicini starog i novog koga sam inace jedva uneo u kucu danas...




Image

Dalje u slikama...


Image


Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Ribe za sada u manjem aq...
Image


Otislo oko 30kg crnog kvarca i 10kg ovog obicnog
Stavljen osmokot i hranljiva podloga RF u sloju oko 1cm

Biljke: Ludwigia repens rubin, Microsorum pteropus, Nana, Eleocharis sp mini, Hygrophila polysperma Sunset, Limun

Nakon poslednje slike akvarijuma povezana i vazdusna pumpa Tetra APS300

E sad jedno pitanje...dakle ribe su u malom aq, u novi je sipana skoro sva voda iz starog (recimo oko 60-70 litara) plus nesto odstajale od juce plus resto cesmovaca, takodje iz starog filtera prebacene sve bio ball i keramika, sipao sam Sera BioStart po upustvu u filtere... da li mogu da ubacim ovih dana sve ribe odjednom ili da idem sa postepenim ubacivanjem?

Inace od riba imam kraljevske neonke, gupi, black i yellow moli, barbus titeje, crne tetre, ancitrusi, kori, sijamci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 4:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedna slika...Filter x2

Image

Sundjer crni 5cm, bio ball, keramika, biolavatit, 2 sundjera crni 2cm i plavi 2cm, nesto kao dzak ne znam pravi naziv, sundjer crni 5cm, perlon vata...uglavnom napunjena oba filtera do vrha, dimenzije 41x47x12cm

Dosta i previse za danas Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo odrađeno. Kako je žena podnela sve to Smile ?
Ja bi sa ubacivanjem sačekao bar dva dana. Pa onda lagano ubacuj. U glavnom su ti ribice sve prilično izdržljive, jedino možda neonkice su malo osetljivije. Obavezno prvo izjednači temperaturu vode u malom i novom da se nebi slučajno neka šokirala kad je budeš prebacivao Smile .......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, ovako izgleda kada se čovek pripremi kako treba. Svaka čast, druže! Sada samo strpljivo čekaj da akvarijum sazri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Vacko
Zena je sama rekla ne moramo izlaziti ali veceras cu da joj se revansiram Smile
Praticu situaciju sa ribama pa cu ih ubaciti ili sutra uvece ili u ponedeljak...

@Horus
Hvala druze, pripreme su dugo trajale, i sam znas kad sam uzeo onaj panj od tebe pa se predomislio itd itd
Akvaristicko strpljenje sam uspesno polozio kad sam ovoliko dugo cekao majstora da napravi aq Smile

Sad samo ostaje ona lepsa strana akvaristike a to je odrzavanje i uzivanje u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si sredio, odlična filtracija i litraža. Ovo samo razmišljam, da ne bude zabune i da zakeram Smile Nekako mi se čini da su panjevi možda trebali da budu okrenuti do kraja staze. Ne znam da objasnim, kao kad bi levi stavio u toj poziciji tako kako je okrenut gde je desni, a isto uradio sa desnim samo na levu stranu. I staza vodi pogled u prolaz između.
Al' sam pipavo otkucao da ti staza udara pravo u zid Smile

Za ribe ne znam zašto komplikuješ, vrati ih sve u akvarijum. Sigurno bi im bilo bolje nego u toj tegli bez ikakve filtracije i sa čestim zamenama vode, kad pogledaš, opet ih imaš u čistoj vodi. Kupi Bionitrivec ako ti nije problem, on je jedini baš brz i efikasan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Level 2 srki.acs Afrički ciklidi 11 Sub Maj 19, 2018 10:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License