Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Next level by Doksas :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Neso,
pokusavao sam nekoliko varijanti sa panjevima ali ova je mom oku i ukusu nekako bila najlepsa, za sada ne pipam vise nista oko harda Smile

Bionitrivec sam trazio ali u mom gradu nema da se kupi jedino je bio Sera Biostart i njega sam kupio i sinoc sipao u filtere.
U pravu si za ribice, ali voda mi je onako belicasta pa sam mislio da sacekam jos malo da se izbistri, ne znam koliko se vidi na slikama ali evo pogledaj pa mi reci sta mislis pls...


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad me jedan kolega potseti...stavio sam osmokot i hranljivu podlogu RF...i dalje mislis Neso da bih mogao da ubacim odmah ribice?
Koliko sam citao hranljiva ispusta neke gasove pa mi mozda zato i nije bas bistra voda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne diraj ništa.
Akvarijum odlično izgleda, izgledaće još bolje kad se razraste. Gledao sliku i subjektivni utisak ...

Gledao sam kod mene u temi da budem siguran koliko mogu, u aprilu sam to obavio. Osmokot, zemlja za cveće i još podloge. Dodata i gomila drezge što sam zaboravio a prilično je bitno (izvadiš je nakon mesec-dva). Još sam valjda i dodavao riba. Znam da sam obavezno menjao vodu dva puta nedeljno, jedno dve-tri nedelje, možda i mesec dana.
Sva ta sredstva sa kulturom bakterija daju beličastu vodu. I dan danas kad ubacujem nove ribe dodam Bionitrivec kao prvi izbor, sada sam kupio EasyStart od EasyLife prvi put (treba sestrićima da napunim kad nađem svetlo), ubedio me čovek da je bolje. Pošto sam zadnja tri meseca bio u gužvi i menjao vodu neki put na po tri nedelje, operem filtere pri zameni vode i sipam da isprobam kod mene. Isto tako bela voda bude do ujutru. Samo, to sipam pravo u akvarijum, sa svakom zamenom vode dok ne potrošim.

I osmokot ima godinu dana da ti ispušta svašta živo. Ne mogu da ti dam garanciju Smile ali u tom malom akvarijumu gde su ribe imaš takođe jedno jako dobro ispuštanje nekih materija Smile bez filtracije. Vodim se nekom logikom da će pre tu da bude svašta nego u akvarijumu, tj. da je akvarijum sa filtracijom uvek bolje mesto.

Može voda da bude beličasta takođe i od podloge, odavno sam prestao da se preterano trudim oko pranja. Par vrelih, par hladnih voda i izbistri se polako.

Obrazložio sam mišljenje, šta god uradiš, uradio si na sopstvenu odgovornost Smile Ne znam, da se opet ponovim, kažem ti na osnovu toga što mi nije to bio prvi put da tumbam ribe, što manje u kofi to bolje, bar po meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, tek u golom aq vidim koliko ribe prljaju da se ne izrazim drugacije...

Nisam ih danas hranio uopste a dva puta sam cistio njihov izmet...gore su od politicara koliko kake Smile

Ma sutra uvece cu posle izmene 30% vode ja njih u novi aq pa sta im Bog da, u subotu svakako ujutru idem na put i nema me 2 dana tako da ne verujem da bi prezivele u onoj tegli do ponedeljka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma sta ce im biti ako si prebacio filter masu iz tvog akvarijuma koji je bio u funkciji i 70l vode i jos dodao Sera Biostart.bolje ce im biti u akv nego u toj tegli da kazem tako gde nemaju filtraciju.da sam ja u pitanju ja bi jos juce prebacio ribe. dzaba komplikujes.samo u pocetku menjaj vodu na svakih par dana zbog podloge i miran si
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam komplet filter masu prebacio jer su ovi filteri veci...samo keramiku i bio ball podelio u dva nova filtera.

Znas kako, suvise dugo i strpljivo sam planirao i cekao novi aq i poslednje sto zelim je da napravim gresku kao pocetnik i ubacim ribe u necikliran aq ali ce to izgeda ipak biti svesna greska zbog date situacije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaplivale konacno, samo, ovde fali jos dooosta riba ...ima ih 30ak ali aq deluje prazno Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si ti ovo skockao Bravo
Pratim dalji razvoj Wink
Jel ti to korimboza dole u desnom uglu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Bojane, trudio sam se, ali pre svega mnogo citao ovaj forum i pripremio se kako treba...kako ce dalje ici, videcemo Smile

Elem, nije korimboza, evo spiska

Doksas ::

Biljke: Ludwigia repens rubin, Microsorum pteropus, Nana, Eleocharis sp mini, Hygrophila polysperma Sunset, Limun


Evo i jednog video snimka telefonom, pokusao sam da ubacim kako pise u uputstvu ali nece pa nece, ako moze neko od modova da edituje i ubaci kako treba bio bih zahvalan.


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Sub Jan 16, 2016 12:51 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo sve deluje.
Jel planiraš nešto za bilje da dodaješ? (Co2, makro, mikro)
Hoće oba kamena za vazduh da ostanu ili je to privremeno dok prođe cikliranje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Jan 16, 2016 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vacko, elem stavio sam hranljivu podlogu i osmokot tako da u pocetku ne verujem da cu dodavati bilo sta...kad se razrastu biljke onda mozda pocnem sa mikro i makro.
CO2 nisam stigao da namestim ali ici ce standardno secer kvasac a rasprsivace cu vrv ostaviti oba samo cu ih malo bolje sakriti kad stignem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2016 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacen CO2 secer-kvasac, i zaplivalo jato zelenih i tigrastih barbusa po 8 komada, takodje ubaceno jos 5 koridorasa...trenutno ima oko 50 riba i vec je drugaciji pogled Smile


Image


Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

svaka cast,fenomenalno izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::

Elem, nije korimboza, evo spiska
Doksas ::
Biljke: Ludwigia repens rubin, Microsorum pteropus, Nana, Eleocharis sp mini, Hygrophila polysperma Sunset, Limun



Bojan je u pravu,jer limun jeste Hygrophila corymbosa Very Happy
U većim akvarijumima,poput tvog ume to da bude prekrasna biljka.Lako se održava,reže,razmnožava,a kad se pojave rupice znaš da u akvarijumu nedostaje kalijum..
Meni je iz malih akvarijuma redovno bežala van vode,pa sam je na kraju izbacio iz postavki,ali kad je vidim, kao sad,bude mi po malo žao..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 10:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od sve muke zaboravih da kažem da mi se akvarijum vrlo sviđa.Izvini.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Level 2 srki.acs Afrički ciklidi 11 Sub Maj 19, 2018 10:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License