Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nigorsi i njihovi malci Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ciclidifish tank
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 9

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da vam predstavim moj akvarijum u kojem sad od riba imam nigrose i malce od njih, akvarijum je fabricki 150 litara, pozadinu i sve ostalo od dekoracije sam ja licno pravio i nasao i u njemu ima oko 50 ciklida.. Pre neki mesec sam primetio ikru polozen na kamenu i odmah sam je prebacio u drugi akvarijum da bih je ocuvao i uspelo mi je posle a sada ih evo posle nekoliko meseci u punoj snazi i veoma lepo napreduju.
Mozete odgledati snimak


Link


nadam se da ce vam se dopasti.


Poslednji izmenio Bojan dana Čet Dec 06, 2012 8:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Ubacen video tag
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 6:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaista zanimljivo,lepo izgleda Smile
Kvari sliku taj papagaj,meni licno.I problem je tolika guzva,oni narastu bogami 15-ak cm.A jako su teritorijalni,i agresivni tokom mresta,i postace to cim se parovi mladi krenu izdvajati.Znas ti to i sam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ciclidifish tank
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 9

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da su veoma agresivni tokom mresta meni su cak ubili ancitrusa za vreme mresta, oci mu izvadile cukajuci ga, nisu mu mogle nista telu jer ima onaj tvrdi oklop a i bio je dosta velik oko 30 cm.. Sigurno branile svoje malceee od njega.. Inace kad nisu u mrestu veoma su mirneee, Sad su jos mali pa ne zauzimaju dosta mesta u akvarijumu, drzacu ih dok ne porastu pa cu vecinu njih nekom dati.. Sad trenutno je vema lepooo za gledati i interesantno, jeste da se oni lako mreste i sve ali ipak je to jedno novo iskustvo u mojoj akvaristici jer mi je ovo prvi ciklidni akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ciclidifish tank ::
...ubili ancitrusa za vreme mresta,... a i bio je dosta velik oko 30 cm...

To je onda bio Plecostomus, posto Ancistrus tesko da moze preko 12cm... 15 maksimalno Wink

Inace, vrlo zivahan akvarijum Smile
I meni taj papagaj malo kvari utisak, ali to je vec tvoj izbor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja licno obozavam Nigrice,cuvao sam ih pre 7 godina i sjajni su,pravi ratnici i vrhunski roditelji! Smile
Problem je to sto ce oni moci tu da izrastu jos vrlo malo,polako bi trebao da ih selektujes,mozda da podelis sve te mlade i ostavis njihove roditelje tj matice...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novo iskustvo i cini ovaj hobi tako interesatnim i uvek za korak pozeljnim. Boga mi, poprilicna je tu guzva. Jesi li razmisljao da ubacis jos koji panj, granu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Dec 06, 2012 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li u ovom akvairjumu pored nigrosa imas jos neke ribe ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ciclidifish tank
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Dec 2012
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sigurno je onda Plecostomus bio ja ih slabo razlikujem po izgledu.. A sto se tice nigrosa to je veoma lepa vrsta ribe i laka za odrzavanje i za profesionalne akvariste i za pocetnike koji ulaze u tim vodama, nisu mnogo zahtevni malo im se pruza a dosta daju.. Pre ovog akvarijuma sam imao dva ali nesto mi nije filtracija bila dobra i bistrina vode i tako neke stvari pa sam resio da kupim fabricki akvarijum i mogu se pohvalit na to da moze i do 5 meseci da prodje a da mi je voda kristalno cista, tooo je odmor za moje ruke xD.. Pozadinu sam dosta dugo pravio mislim da mi je bilo potrebno jedno 15 dana da je uradim inace mnogo lepsa uzivo i ceo akvarijum.. Video snimak nije neke cistinee malo je mutan. A za jos neki panj pa neznam mislim da bi posle bilo malo natrpano, to je bar moje misljenje, mogao bi mozda neki manji.. Od riba nemam nista vise jedino ovog papagaja, ranije sam imao jos jedan par ciklida druge vrste mislim da su iz tangajka jezera ali neznam naziv te mi je muzijak napadao nigorose i jeo im ikru a bgm i papagaja mi je dosta tukao tako da je jedno vreme samo u cosku bio, nije smeo da slobodno pliva akvarijumom, veoma teritorijalna neka riba cak vise od nigrose te sam je izbacioo.. Mislim da je najlepse odluciti se na jednu vrstu za drzati..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na video snimku se vide ribe ,belicaste boje, sta je to ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 07, 2012 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Albino nigrosi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike malci shpider Na poklon 3 Čet Dec 16, 2021 12:55 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci ramireza u zajedničkom akvariju... Totia Razmnožavanje 6 Sub Jan 11, 2020 1:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zenke carleusa, malci ... ??? srki.acs Afrički ciklidi 6 Pon Dec 30, 2019 12:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License