Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nivo kiseonika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LexV
Akvarista



Registrovan: 25 Mar 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 4:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, jedno pitanje.
Imacu uskoro akv od oko 60 litara i stavicu neki hang-on filter.
Da li ce mi za neophodnu kolicinu kiseonika u tom akvarijumu biti dovoljan samo taj filter, ili ce mi biti potrebna i vazdusna pumpa ?
Voleo bih da izbegnem pumpu s obzirom da su dosta bucne, a verovatno i stete ukoliko se koriste previse. Kako ustvari da znam da li je nivo kiseonika odgovarajuci ?
Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 4:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 10:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je : Sta ces imati u tom akvarijumu od zivog sveta ?
U slucaju da je ciklidni akvarijum, trebace ti vazdusna pumpa jer neces imati previse biljaka koje ce proizvoditi koseonik u akvarijumu.
U slucaju da planiras dosta biljaka da posadis u tom akvarijumu, onda ce same biljke da proizvode potrebnu kolicinu kiseonika.
U svakom slucaju ribama nece skoditi previse kiseonika u akvarijumu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LexV
Akvarista



Registrovan: 25 Mar 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da stavim nesto ciklida jer su zivahni i umereni broj biljaka.
Ako sam te dobro shvatio ciklidi zahtevaju mnogo biljaka ukoliko nema pumpe?
Ili u ciklidni akvarijum ne bi trebalo stavljati mnogo bilja iz nekog razloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Sep 16, 2010 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci koje ciklide zelis da drzis, posto neke vrste jedu bilje ili dosta kopaju pa ne mogu da opstanu biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
LexV
Akvarista



Registrovan: 25 Mar 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 6:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ove: discuse, skalare, macropoduse.
Mada u stvari i ne mora da budu ciklidi, mogu i neke druge lepe ribice.
Meni je bitno da uzivam u akvarijumu a to ne mogu ako zuji filter, pumpa, pa u istoj prostoriji radi i kompjuter
i sta jos sve ne znam ni ja, pa kad se sve to skupi da covek poludi.
Mozda ako mozete da mi predlozite neku necujnu ili barem tihu akvarijumsku konfiguraciju (sve - oprema, ribe, biljke...)
Izvin`te na smaranju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 7:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav LexV!!! Opet nisi rekao nista konkretno da bi dobio odgovor na prvobitno pitanje "da li ili ne vazdusna pumpa". Moras da napravis izbor faune koju bi zeleo za svoj akvarijum Wink To je kljucno pitanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U 60l mozes da drzis samo jednog diskusa i da uzivas. Prema tome, sa 60l zaboravi na diskuse! Ja imam hang-on filter u aq koji je otprilike mozda tu kao tvoj i ne koristim vazdusnu pumpu jer bucka i sam, nije tih. Ako stavis vise ribica definitivno ce ti trebati. Tihu opremu neces naci nigde, da se cuje mora pa makar malo. Nikada nisam kupovao opremu koja je u granicama odredjenih dB, savetujem ti toplo nemoj ni ti. Pre nego razgranicis koje ces ribice dzati, dobro razmisli zelis li da se bavis akvaristikom. Jer akvaristika nije puko uzivanje vec i rad. Ako ti smeta buka i ako zelis samo da uzivas, onda to akvaristika deff. nije. Nadam se da ces shvatiti ovaj dobronameran savet. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi uvideo sta ti je Sale napisao i da bi to malo bolje prostudirao, predlazem da procitas prvo par tekstova o samoj akvaristici i samim stanovnicima akvarijuma. Za pocetak preporucujem ovu temu : Za pocetnike
.... ima tu jos tema koje mogu da posluze kao orjentir sta bi i kako bi mogao da uredis svoj akvarijum.
Najveca greska na pocetku bavljenja ovim hobijem jeste sto se sam clan malo informise o osnovnim detaljima flore i faune, a samim tim i sebi otezava dosta sam pocetak ( koji je najcesce pracen bolestima, algama, smrcu ribica i jos koje kakvih " padova " u ovom hobiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LexV
Akvarista



Registrovan: 25 Mar 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na odgovorima.

Verujte nisam lenj, citam sve i svasta ali ima toliko informacija od kojih su neke cak i oprecne, tako da je tesko snaci se.
Sto se buke tice, mozda se nismo razumeli, ne smeta meni bucckanje i zuborenje vode, to je ok, cak je i pozeljno, nego sam mislio na zvuk iz aparata kao sto je zujanje, pistanje, drchanje i sl.

E sad, evo probacu da pitam konkretno, (sto rece Labeo):
Da li u tom akvarijumu mogu da imam recimo dva - tri mala skalara i nekoliko manjih gupika ?
(diskusa sam se manuo u skladu sa Saletovim odgovorom)

Ako ne, vi kazite ovako: Slusaj bre, ta tvoja kanta je mala i moze samo ovo:
(i tu mi date predloge za nekoliko ribica i sta mi treba od opreme za njih)
Mislim bolje da i ne izgleda kako sam ja hteo nego da pocrka sve zivo sto ubacim.

I mislio da stavim mahovinu na nesto kamenja koje bih stavio na podlogu, to je valjda ok ?
------------------------------

I jos jedno pitanje koje je verovatno glupo, ali ja nisam nasao odgovor do sada.
Da li se jacina rasvete za akvarijum racuna u "neoskim" ili "voframskim" vatima, s obzirom da je jedna neonka od 13W daje jacinu svetla kao obicna sijalica od otprilike 60W?
Znaci ako za jedan akv od 60L hocu da imam svetlo od oko 60W, da li stavljam jednu neonku od 13W, ili pet (5x13W = 65W) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dva tri skalara i nekoliko gupika mozes imati, mada i skalar trazi litrazu kao i diskus. E sad, to je ono sto je idealno. W stavis te neonske, kako ih vec ti nazivas. Znaci ako hoces 60 w stavis 4 neonke po 15w.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
LexV
Akvarista



Registrovan: 25 Mar 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I dobro Sale, da li je za to sto si rekao da moze dovoljan jedan hang-on filter ili mora i pumpa ? Stavicu neki jaci filter ako zavisi od toga.

Ili, mozda bi moglo da prodje ovo umesto hang-on filtera, to je neki difuzni biofilter koji vec imam, pise 300L/H. Valjda je dovoljno za akv od 60L ?
Doduse ne znam tacno kako radi posto je sve na turskom. Da li ona cevcica za vazduh treba samo da viri iznad vode ili mozda treba da se poveze sa vazdusnom pumpom, pojma nemam Wink

http://www.mediafire.com/imgbn.....767f6g.jpg
http://www.mediafire.com/imgbn.....ea2d6g.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolji bi bio spoljasnji filter. Ja sam licno ljubitelj njih. Na 3 svoja od po 30tak l imam te tzv hang-on, meni zavrsavaju posao! Za 60l bih vec pravio spoljasnji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni ne rade ovi linkovi sto si okacio LexV...a kod filtera ti je najbitniji protok...tako da to gledaj pri kupovini...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala ispravka Joco, kod filtera je najbitnije da li ima dovoljnu zapreminu filter mase ( bio sundjera ) na kojoj ce biti dovoljan broj dobrih bakterija koje ce odrzavati cistocu vode. Protok je druga karakteristika koja treba da zadovolji dovoljnu cirkulaciju vode u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali ja msm da se podrazumeva da kada on uzme fabricki filter neki jaci...sa vecim protokom da ce on da bude i veci...tj. da ce da ima vise filter mase...samim tim i vise korisnih bakterija...ispravi me ako nije tako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manjak kiseonika? Spoooky Početak u akvaristici 11 Čet Nov 30, 2017 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako spustiti nivo N03? Starless Hemija 9 Sre Jun 29, 2016 11:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nivo u otvorenom akvarijumu nesa69 Uradi Sam (DIY) 6 Uto Dec 23, 2014 8:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ubacivanje kiseonika pitanje Welt Početak u akvaristici 15 Pon Jan 23, 2012 8:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice bez kiseonika Cuja Ribe 35 Pet Feb 11, 2011 4:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License