Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov 80-litras Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2010 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon sam odlucio da uredim novi akvarijum pa mi je potrebna pomoc!

Dimenzije su mu 68x30x40..Po mojim procenama oko 80l.
Filtraciju vrsi atmanova hang on pumpa HF-0400,osvetljenje ce biti gro-lux 15w(ne znam da li je to dovoljno).

Podloga ce biti sloj treseta i pesak+kvarcni kamencici..
Panjevi mangrove su obavezni, a mozda i neko kamenje dolazi u obzir..
Grejac, atmanov 100W
U velikoj sam potrebi za biljem! Imam nanu(niskorastucu), mahovinu, i niske kripte..
Takodje bih voleo da kupim ono bilje sto izgleda kao detelina(sitno a bude kao travnjak kad se rasiri), ako neko ima -PP..

Pri tome primam savete iskusnijih, pogotovu kad su u pitanju biljke! (slobodno predlozite nisko, srednje i visoko, pa da vidimo ko moze da mi pomogne u nabavci)

Naravno probacu da kacim slike.

Ko je zainteresovan da kupi, Silver shark(10cm)- 200din(nije fiksno)
Botia macrachanta (10cm)- 350din (takodje nije fiksno)

Inace od ribica sam mislio da imam par ramireza, kribenzis(ne znam da li je pametno, mozda imate neki bolji predlog patuljastog ciklida), jato neonkica i jos jedno neke druge sitne ribe nisam odlucio(mozda razbora ili slicno)..Naravno komunalci!

Pomagajte srednje iskusnom kolegi, pisite i dajte sugestije molim vas!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2010 1:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2010 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo ti nije dovoljno, moja preporuka je od 2-3 neonke po 18 wati, biljke zavisi, ako vec imas nisko rastuce mozes da posadis, hygrophila polysperma, rotalu, ludwigiu repens i hygrophila corimbosa, valensija spiralis, rastu u visinu dosta a i lake su za odrzavanje, mozes da postavis i neki panj, grancicu ili kamen i za to da vezes mahovinu, moze lako lepo da izglead. Ako hoces da stavis nesto da ti pluta po povrsini stavi pistiu ili drezgu (ali ne preterano da ti ne zaklanja svetlost ostalim biljkama). Koridoras obvazeno, i par gupikica ili ksifoa ako hoces manje ribice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2010 4:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru..Nabavio sam neke visoke biljke(ne znam nazive na zalost, ali okacicu sliku)..

Za svetlo sam uvideo da nije dovoljno, probacu da zamenim!

Sto se ribica tice, izbegavacu zivorotke jer sam ih imao u proslom pa bih malo da promenim!

Imam jos jedno pitanje: koliko je normalno da posle postavljanja voda bude mutna..
Ja sam akvarijum sredio u petak i mnogo je bolje sad nego sto je bilo, ali idalje je mutno.. Negde sam citao da to stanje traje max dva dana..

Malo me nervira sto je voda crvenkasta od panjeva ali dobro..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2010 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda 2-3 dana moze da bude takva, nadam se da si stavio dovoljno debeo sloj kvarcnog peska i sljunka iznad treseta i da se ne izvlaci zemlja na povrsinu, ako bi mogao da okacis sliku akvarijuma i panjeva bilo bi super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja od riba ne bih stavljao kribenzise a pogotovo ne gupike i ksifo. Zadnje dve vrste se bolje osecaju u tvrdjoj vodi koja ne prija ramirezima i neonkama, a i kod mene su muzijaci gupi jurili neonke.
Stavio bih ramireze, jato neonki, koridorase, ancistrusa uz hranjenje biljnom hranom da ne pojede biljke (ili otocincluse ako su dostupni), i eventualno neke krupnije tetre kao kontrast neonkama i to ti je klasican postav riba za biljni akvarijum. Mnogo je efektnije kad imas jedno ili dva jata riba iste vrste nego od svake vrste po 2 ribice.
Naravno ako nisi protiv mesanja vrsta sa razlicitih kontinenata mozes dodati rasbore umesto tetri ili sijamskog algojeda umesto ancija.

Smedja voda od panjeva nije nista lose, ispustaju tanin sto prija neonkama, ramirezima i ostalim navedenim ribicama. Neke ljude nervira ta boja, ali ja cu na leto probati da uradim jedan "blackwater" akvarijum, sa opalim liscem i panjevima, gledao sam neke setup-ove, preludo izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 28, 2010 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verujem da ce biti dosta lepse kad nabavim adekvatno osvetljenje!

Kacim sliku cim se malo slegne mutnina!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo nekih slika.. IZbacio sam problematican panj, i sada izgleda ovako dok u levi ugao ne ubacim nesto razgranato Smile

Image


Image


Image


Uskoro ubacujem ribice.. hvala na pomoci, slobodno kritikujte rad, da znam sta da pokusam da poboljsam!!
Moze i koja pohvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li pojacao osvetljenje? Ukoliko nisi neke biljke ce propasti a steta bi bilo jer vidim da imas raznih biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

na zalost samo na 20w.. Nisam mogao da nadjem lampu koja bi mi budzetski odgovarala, a ovu sam vec kupio..Ali deluje mi ok, s obzirom da reflektuje svetlost(takva je lampa) pa nema puno rasipanja..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka cestitka
Svaka cast Smile
Odlican setup, bas mi se svidja, ali najiskrenije Smile
I ja mislim da bi valjalo da ti osvetljenje bude malo jace bar jos nekih 15ak vati... Mozda mozes da uklopis stedljivu sijalicu...
I iskreno ja bih tu stavio prelivni filter, mnogo bolje radi posao...
Jos jednom da kazem da je setup odlican cestitka cestitka cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sve lepo izgleda ali ukoliko ne pojacas osvetljenje situacija ce se promeniti a stvarno bi steta bilo jer interesantno izgleda, rekao bih da imas potencijala Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 03, 2010 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na lepim recima!
Videcu da nekako iskombinujem neke stedljive sijalice, nije losa ideja!

Stavljam jos slika kad dodju prvi stanovnici!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hydra
Akvarista



Registrovan: 26 Apr 2010
Poruke: 23
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 12, 2010 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mali update.. Izmenio sam pozadinu malo preuredio biljke(koje cu tek da skracujem i zasadim, da malo dobiju na gustini).

Stanovnici za sada su par ramireza, par kakadua, kraljevske neonke, koridorasi ancistrusi i kozice!!
Komentari idalje dobrodosli, nadam se da ce vam se svideti!


Image


Image


Image


Image


Image


Image

A evo i pozera:

Image


Image


Image


Eto, za sada je tako, mada planiram jos koju biljku i jace osvetljenje(mada se bilje za sada ne buni ni na postojece, naprotiv-raste)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo je jako Smile
Svaka cast Very Happy
cista desetka Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Jul 09, 2010 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda super, ako moze na pp gde si kupio Apistogramme?
I bojim se da kozice nece preziveti pored njih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Moj novi 100 litras-saveti i kritike Lazar018 Početak u akvaristici 12 Uto Jan 19, 2016 6:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj 80-to litras Fiber Akvarijumi 28 Pon Sep 05, 2011 4:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License