Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
roki1903
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 01, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,do sada sam imao akvarijum velicine 25l,imam u njemu dve japanke,2 somica i dva ona sto ljube staklo. Juce sam nabavio nov akvarijum,ima 120l, lik od koga sam ga kupio mi je poklonio grejac,aktivni ugalj,dve kese neke vate za filtar,i neke dve kuglice za koje kaze da se u njima razvijaju korisne alge koje prijaju ribicama,medjutim nigde nije mogao da nadje taj filtar. Tako da je moje pitanje,kakav filtar da nabavim? Procitao sam sve na forumu u vezi svetla,biljaka itd. medjutim nigde nisam nasao nesto spec o filtrima. Nema nigde konkretan primer nekog filtra. U tom novom akvarijumu planiram da dodam jos koju japanku i mislio sam da ubacim i koju gupiku,ali sam na forumu procitao da to i nije idealan spoj,tako da za to jos nisam siguran. Pa ako nekoima ideju moze li mi predloziti koje jos ribice mogu da idu uz japanke?
One dve japanke imam vec godinu dana,e sad me zenima posle koliko vremena japanke mogu da se mreste,mislim eto ja sam ove kupio kao male i jos uvek nista?
I jos jedno pitanje je na koliko treba da menjam vodu u ovolikom akvarijumu,u onom manjem sam menjao vodu na 5-6 dana,naravno 1/3 do 1/2 vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 01, 2010 11:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Roki,evo ovako za taj akvarijum ti je najbolje da napravis spoljni prelivni filter koji ce te kostati mozda 500-600 dinkica,to ti moze napraviti neki staklorezac koji je pravio vec akvarijume ili neki akvarista koji to radi.Posto zelis da drzis japanke taj filter ce ti najbolje odradjivati posao uz neku dobru potapajucu pumpicu jer japanke malo vise prljaju vodu.Sto se tice mresta verovatno si mlad akvarista pa jos ne pokusavaj nista to ti je moj savet(mislim na japanke) a vodu mozes da menjas i dalje na 5 do 6 dana dok ne stigne filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
roki1903
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Maj 2010
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice su jos u starom akvarijumu,tamo imam onaj mali vazdusni filtar,ali znam da je suvise mali za veci akvarijum. Kada sredim veci onda cu prebaciti ribe i dokupiti jos koju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
panta93
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2009
Poruke: 299
Lokacija: KRAGUJEVAC

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo polako ne moj da zuris,u akvaristici nema zurbe sve prvo sagledaj lepo pa onda sredi kako se tebi svidja.Bolje je da nesto odlozis par dana nego da uradis nesto sto kasnije moze da ti sve poremeti i samo da te nervira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License