Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 nov akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temu
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubjedio sam oca da mi kupi akvarijum renuce kod staklo rezaca da ga oni naprave ubacice i on je rekao da treba sve samo nije fitler spomenuo i mei je tata rekao daje to filter sa pumpom posto se on ne razumije dali je to istina?dali to uopste postoji.
e sad posto sam ja iz cg i tamo svako prodaje zivotinje on mi je rekao samo ovako citiram
,,OVE VELIKE NEMOGU SA OVIM MALIM A OVE SREDNJW NEMOGU SA NIJEDNIMA JER SU AGRESIVNE,,
mozete li da mi kazete koje su to ribice one su najmanje koje sam u zivotu video video. i ima jedna normalne velicine narandjaste boje znate li koje su to vrste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 10:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crnogorac aj molim te ovo lepo napisi ponovo jer skoro nista ne razumem a i ako te zanima koja je ribica u pitanju ne mogu ti reci bez slike, i taj filter sa pumpom postoji stavicu sliku ako budem mogao da vidis kako izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali znate kako se zovenajmanja riba ja neznam i jedna obicna rib naandjaste boje nije zlatna pomoc?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa mozda gupi one su male a te narandjaste ne bih znao bas koja je ima ih vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji na hiljade vrsta riba, tako da nam "mala, srednja i velika" ne govori puno...
Ali pretpostavljam da imas
gupike
http://www.akvarijum.org/forum.....t=poecilia

i ksifo
http://www.akvarijum.org/forum.....ight=ksifo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne velicina oko 2 cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crnogorac, sta tebi vredi i ako ti ovde kazemo ime neke ribe, i bas mi znamo koja je to najmanja riba koju si ti "video video" u zivotu? kao sto je rekao Stefan062 nista bez slike! velicina narandzaste ribe moze da bude od lupam 5mm do 500mm, pitanje je koliko je stara... predpostvam da je to platika ili ksifo...
Dobro ti je rekao tvoj TAJO, lepsi citat u zivotu nisam procitao... Iskreno, vidim ja da te ribe nece ziveti ni nedelju dana, koja god da su vrsta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefkosse stefkosse ... sta cu stobom Wink Wink Wink .
Preskaces suvise toga a sto je itekako bitno. Jedna od vrlina akvariste jeste strpljenje u suprotnom imaces previse problema sa kojima neces moci da se izboris kao pocetnik ( a tesko bi se izborili i ljudi koji se godinama bave akvaristikom ).
Ajmo iz pocetka, bice lakse .....
Ubedio si tatu da ti kupi akvarijum . Kao pocetnik preporuka bi bila da taj akvarijum bude preko 100 lit. ali posto takav kosta dosta ( a o tome smo vec diskutovali ), onda bi neki pocetak vezali za neki akvarijum dimenzija 60d x 35s x 35v ( oko 73.5 lit. ), sto je neka zlatna sredina za pocetak. Takav akvarijum se izradjuje od 6 mm stakla i LEPI sa silikonom koji je za akvarijume ( u slucaju da se lepi sa nekim drugim silikonom imaces povremeno trovanje ribica, a i imaces problema sa biljkama ).
Tom akvarijumu bi trebao da obezbedis spoljni DIY filter ( preporuka i zbog cene izrade, i zbog odrzavanja a funkciju moze da ima dobru kao i firmirani ). Ukoliko ubacis neki unutrasnji filter moras biti svestan da taj filter nece moci da ti odrzava vodu cistom a usto i slabu moc imace u stvaranju dobrih bakterija tj nitrita a koji su itekako bitni.
Podlloga je takodje bitna a iz razloga sto treba obezbediti protok vode kroz istu a zbog ciscenja od izmeta koju ?( normalno ) ribe stvaraju. Mozes koristiti Kvarcni sljunak ili Recni sljunak ( stim sto recni ne bi smeo u sebi da ima krecnjaka sem u slucaju ako zelis da imas u akvarijumu ribe koje traze tvrdju vodu, sto sumljam ). Granulacija i jednog i drugog sljunka trebala bi da bude od 2 do 4 mm, jer je takva granulacija idealna za pocetak a i pogoduje vecini biljaka. Ispod te podloge ide Hranljiva podloga. O njoj ti necu nista pisati, jer imas par tema u forumu gde je opisana upotreba i priprema iste, kao i svi efekti hranljive podloge.
Ribe .... Prema ribama odredjuje se koji ces filter koristiti ( protok, litraza, filtracija ..... ), takodje od vrste riba zavisi da li ces imati i koliko ces imati biljke u akvarijumu. Koju ces ribu uzgajati u akvarijumu to zavisi samo od tebe ( mada vecina pocinje sa : Guppy-kama, Molly-kama, Coridorasima ...... u svakom slucaju imas ovde Baza riba pa procesljaj malo.
Sve ovo sto sam ti napisao jeste koliko toliko sazeto i neka osnovna smernica za pocetak. O svemu ovome mozes procitati i na forumu :
Mesto za akvarijum
Cikliranje akvarijuma
Bioloska ravnoteza
Kako urediti akvarijum
Filteri
Baza riba
Baza biljaka
Za pocetak nema mnogo Very Happy ..... Pozdrav
.................................
Takodje ti preporucujem da procitas dobro Pravilnik ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala sad je malo jasnije nadam se da cu imati zdrave ribice ali oni iz prodavnice neznaju ni sta je diy filter znaju koliko i ja pa zato pitam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha haha haha Pa oni iz prodavnice bi samo nesto da prodaju. Da te neki prodavac ne bi " zavrnuo " u startu, ti se lepo baci na citanje tekstova sa kojim ces shvatiti poentu i znati sta hoces od ovog hobija. Inace Spoljni DIY filter nemozes kupiti u prodavnici ( 99 % ), vec filter pravis kod staklorezca ....

................................................................
Takodje nisam primetio da si se prestavio ...... Upoznavanje ... na ovom forumu Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefkoss ::
hvala sad je malo jasnije nadam se da cu imati zdrave ribice ali oni iz prodavnice neznaju ni sta je diy filter znaju koliko i ja pa zato pitam.


DIY znači "uradi sam", na engleskom Do It Yourself. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
bdojca
Akvarista



Registrovan: 16 Jul 2010
Poruke: 49
Lokacija: N. Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikouro, covek sa zivcima fi 14 Very Happy Bravo
stefko, ribe na tom spisku mozda treba i da budu na poslednjem mestu. Pozabavi se cikliranjem vode, podlogom...bilkama, i za to vreme cesljaj forum i sigurno ces odluciti koje ribe zelis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

ta ribica koja neznam kako se zove je ta samo sto joj nos malo manji zna li ko koja je to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Avg 07, 2010 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi ove zute su ti moli zuti, ova crvena je ksifo muzjak,ribica ispod ove crvene tacnije ispod mahovine je vrsta muljasa(panda muljas),ribica iznad roze kamencica je torokatum isto vrsta muljasa ..... e sad tacno na koju si ribicu mislio neznam pa sam ti napisao koje su ove sa slike... nemoj da se zuris za ribicama prvo oformi akvarijum (stavi pesak ,bilje, svetlo,filter,raspsivac)neka malo voda u akvarijumu odstoji pa tek onda kreni sa povremenim ubacivanjem ribica da ne bi poremetio balans u akvarijumu,ja ti savetujem da prvo uzmes muljase i neke algare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 08, 2010 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ti ono visi sa grane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temu
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License