Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
strahinja.mrs
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam u svemu uvome tj. imao sam pre kao klinac manje akvarijume sa ribicama itd. interesuje me izrada odredjenog akvarijuma i vase misljenje na tu temu , elem, evo moje zamisli: Akvarijum bi biu ugaoni dimenzija 30x30 cm a visine nekih 60-tak Cm, i trebalo bi biti odradjen u stilu nekog manjeg grebena sa led rasvetom da se koliko toliko dobije efekat morskog grebena, bez biljki sa peskom i 3d pozadinom i sve bi to bilo odradjeni u Stub od knaufa, naravno sam akvarijum bi bio na postolju dok bi od iverice se napravili delovi koji bi bili usrafljeni u knauf i podizali se i sklanjali po potrebi zbog pristupacnosti, po nekoj mojoj matematici akvarijum bi bio nekih 50-tak lit od prilike, interesuje me pre svega koje bi ribice isle i da li je moguce zbog izgleda staviti ciklide mozda, sto se tice brojosti ribica svestan sam da je litraza mala i ne bih ni hreo da ima mnogo ribica u akvarijumu. Bio bih vam jako zahvalan ako bi neko mogo da me posavetuje o tome koliko jaka pumpa treba, osvetljenje i o mogucnosti ciklida u akvarijuma i koji bi isli zajedno ( zbog agresivosnti ) i zbog vece dubine akvarijum a manje sirine i duzine.

Hvala puno !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 1:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Icecool
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Jan 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ciklidima (pretpostavljam da zelis Malawi mbune) treba minimum metar duzine i oko 200 litara da bi normalno funkcionisali. Na njih zaboravi. Ubaci neke sarene zivorotke i uzivaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
strahinja.mrs
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, da li bi mozda isle neke npr iz Tanganjika roda patuljasti, jer ne znam kako bi se osecale ribice iz drugog roba u kamenitom okruzenju bez biljki vec stenovito okruzenje i pesak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icecool
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Jan 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povrsina dna od 30x30 je premala za bilo koje ciklide sem skoljkasa. Mozes ubaciti eventualno jedan par skoljkasa i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
strahinja.mrs
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Apr 2017
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 2:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako bi se snasle npr neonke u tom okruzenju od kamena npr njih 8/10 kom manje jato, nije mi cilj da akvarijum bude sa dosta ribica par njih bi bilo ok svaksko, svestan sam da ciklidi traze povrsinu zato sam i potao da li bi 2/3 riboce u celom akvarijuma iz roda Ciklida bilo ok ili je i to malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icecool
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 29 Jan 2017
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Apr 24, 2017 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonke se nikako ne bi snasle tu jer je prostor za plivanje premali. To je akvarijum za par skoljkasa u najboljem slucaju. S tim da njima visina akvarijuma nece igrati nikakvu ulogu. Za sve ostale ciklide to ce biti mucenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License