Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,biti ce gusto ali sta je tu je,odvojicu najzdravije biljke i usaditi.
Hranim ih 2 puta dnevno po 2 prstohvata hrane i izdrobim da ima i sitnisa.Primetio sam da sitnije dok propadaju,kori ih u letu hvata i guta,moli ih sakyplja sa povrsine.
Imam 2 manje i 2 vece Hygro,1veliku Micro,saksijicu Kripte,pola saksije rubi,pola saksijice lobelije,vesiculariju i monosolenijum sam vezao na dva kamena koji su mi ostali.
Biljke su u dobrom stanju,pa bi ih mogao usaditi za par dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 17, 2018 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto pre to bolje, tacnije cim nadjes vremena, inace mogu da budu od 3 do 7 dana (u zavisnosti od vrste do vrste, ne pricam o anubiama i mahovinama) bez svetla u vlaznoj sredini bez pocetka i znakova truljenja, tako da mozes sve na tenane.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cini mi se da je voda danas bistrija
[img]http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_60651

362_IMG_20180118_145605-1024x768.jpg[/img]

Povecao sam hranu sa 2 na 3 obroka dnevno.Dva puta au pojeli sve ali mislim da kori nije pojela dovoljno.mada non stop ceprka po dnu,oko kamenja i drveta i cesto ga uvatim da rovari oko korena biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Jan 18, 2018 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 8:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo napreduješ. Biće ovo lep akvarijum. Po meni bi možda lepo došla neka višlja biljka duž zadnjeg zida tipa valesnerie ili slično, ali to je sve stvar ukusa. Pohvaliću i DIY haubu. Odlično odradjeno. Sijalice su sasvim ok. Ja ih imam i prezadovoljan sam. Što se hrane tiče po meni je mnogo bolje da ih navikavaš na jednom dnevno ali po više. Ja sam tako uvek sa mojim radio i nikada nije bilo problema. U svakom slučaju poslušaj Lisca jer čovek zna o čemu priča.

A za korije ne brini. To što oni rovare je njihov posao. Zapamti jednu stvar. Koliko god da hraniš ribe one će uvek moći još da jedu. Ali to nije dobro za njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi,tuzan sam...Sinoc pre spavanja,oko 11h,proveravao sam da li se ribice odmaraju...Dok je kori ceprkao po dnu,moli se umirila tik iznad grejaca.Jutros sam je pronasao uginulu Sad Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš mi je žao. Samo nekako nisam iznenadjen. Mnogo si požurio sa kupovinom ribica. Očekivao sam ovako nešto još i ranije.
U svakom slučaju glavu gore. Desilo se pa šta. I nama su ribe uginule. Kad si na početku i kada još ne znaš ovakve stvari se dešavaju. Mada i kod iskusnijih akvarista se dogodi tako nešto.

Tebi se još uvek nisu dovoljno stabilizovali svi parametri u vodi. Moguće da će da se desi još neko uginuće mada to od sveg srca želim da do toga ne dodje.

Srećno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 9:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostala je kori,sama bez prijatelja...Pozurio sam sa kupovinom ribica jer nisam mogao detetu da kazem da ne kupujumo.
Pocetnik sam i znam da ne razumem dosta toga,i znam da mi nisu parametri kako treba.Merio sam pH juce i bilo je 7.5-8,i to je jedino sto trenutno mogu da proverim.Sumnjam da je ista uzrok uginuca sto se tice akvarijuma,mislim i dovoljno sam siguran da sam ja uzrok.Stresirao sam ribicu bez sumnje,iako to nije pokazivala,nije se bojala,nije nervozno plivala niti je odbijala hranu.
Posmatrao sam ih ovih nedelju dana i lepo su i jele i plivale,ceprkale...

R.I.P. Moli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da bude milion razloga, a ti samo mozes da lupas glavu zasto. Ipak je zadnjih par dana dozivela stres premstanje iz akvarijuma u akvarijum, pa opet navikavanje na novu sredinu. Njima je to stres bas. Znam kako se osecas. Glavu gore i sad nemoj jos nista da ubacujes, sacekaj neko vreme, koriju ne smeta da bude sam malo, pa mu ubaci drugare. A verujem da ce i dete da razume sad da su ribice trebale kasnije da dodju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moli je sahranjen propisno u bastici,nisam imao srca da ga samo bacim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna sta je ovo?
Vijuga kako voda struji.Izgleda poput tankih gustih vlakana,belo-zute boje.na slici se bas ne vidi jer je slika malcice mutnija.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidi se baš najbolje. Ako liči na slinu da se tako izrazim ono može da bude neka plesan. Ali plesan se javlja na drvetu. Alga ne verujem da je. Možda ako bi okačio neku malo bolju sliku. Ali sam siguran da nije ništa opasno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu nikako da dobijem ostru sliku,pokusao sam i da snimam ali isto je...posto mi bebac spava ne bih da rovarim po akvarijumu ali cu sigurno da izvucem kada se probudi.Ne svidja mi se da mi nesto sedi u aq a ne znam sta je.Primetio sam da ima istoga i na mahovini Monosolenium ali u znatno manjoj kolicini.A na tom vecem parcetu se vidi nesto sto lici na koncic ili moza izmet ribica pa predpostavljam da se vezala alga/plesan ili sta vec moze da bude...ne znam.Kori je par puta provrsljao po istome ali se samo okrene i odpliva da rovari na drugom mestu,verovatno mu smeta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne izgleda ovako?

Image
Slika je ukradena sa neta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne,nije takvo,bukvalno izgleda kao plesan ali nije pufnasto nego ima sitne niti,poput visoke tanke trave,jako jako guste.


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Jan 19, 2018 2:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License