----------------------------------- Kalypso Čet Jan 11, 2018 2:05 pm Novajlije pitaju za savet ----------------------------------- Postovanje svima. Sinu za rodjendan sam kupio akvarijum zapremine 45 litara,Atman AT-F101 filter i Atman 100W grejac,nadam se na nisam pogresio.Planiram da postavim podlogu za biljke debljine 0.5-1 cm preko nje mrezicu i 1-2 cm do 4-5 cm ( napred - pozadi ) podloge od peska i sljunka sitnije granulacije (2-5mm). Kupio sam drvo od mangroove(nadam se da sam dobro napisao) i ukras u obliku brodica. Od ribica sam kupio crnu moli i Corydoras (ne upamtih tacno koji je,u glavnom je mlad,oko 1cm duzine) Postepeno pripremam podlogu i ukrase i za dan dva bih sve slozio u ubacio vodu u akvarijum. Usadio bih par biljaka (2-3 vise u zadnjem delu aq,par ispren i na ukrasima tipa mahovine),i mozda par biljcica tik iza ukrasa. Nakon podloge i sadnje biljaka namestio bih filter i grejac i pustio u rad. Citao sam dosta o postavci akvarijuma,ribicama,biljkama itd. ,sto ovde sto na drugim forumima ali ipak me zanima misljenje iskusnijih akvarista da li bih imao ikakvih problema sa mojom zamisljenom postavkom. Ne bih preterivao sa ribicama u pocetku,sto vise,ne planiram bar 2 nedelje od starta rada akvarijuma da ubacim niti jednu ribicu. Ribice sam postepeno navikao na novu vodu i pokusacu da sto pribliznije podesim vodu i u akvarijumu i u privremenom akvarijumcicu tako da ne dodje do velikog soka pri selidbi. Hvala unapred za sve komentare Ps. Nakon ukrasa,podloge,bilja i opreme u aq treba da bude oko 35-40 l vode,nadam se da ce zadovoljavati potrebe 10-12 ribica. Hvala jos jednom Tata i sin :)