Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum 250litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači ozdravile su mu ribice? Mlađo, samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 29, 2017 11:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 30, 2017 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::
Hvala Lisac. Ne znam samo da li će porasti.


Nema na cemu, u akvaristici poneki put od viska glava boli. Wink Nece, mozda jos 0.5cm i to je to, jer to nije gupi na koju smo svi navikli ovo ti je jedna od manjih, podvrsta Poecilia wingei, muzjaci su ~2.5cm sa repom ~3 (zavisi od oblika repa) dok zenkice budu oko ~4cm (makar ove sa kojima sam ja eksperimentisao). Ukoliko nabavljas zenkice za njih trazis endlere nikako samo gupi zenkice, jer u vecini slucajeva se nece mrestiti sa reticulatom, ali ako dodje do mresta izlazice primerci sa deformisanim kicmama (prvenstveno zenke, makar sam ja takve, nazalost, primere dobijao)

oldwolf ::
A devojke endler ?!?!?!


Mora da nadje na drugom mestu, ne dozvoljavam inceste.. Wink Gubi im se koloritet i/ili dobijaju iskrivljenu saru, gornje peraje postaje belo i sara zna potpuno da nestane.

Ayrton ::
Znači ozdravile su mu ribice?


K'o dren! Very Happy U suprotnom ne bi otplivale. Mozda ce jos par da izadje iz trenutne postavke, tako da ukoliko se to desi znas gde sam, mada odluka ce doci sledece godine.. Wink Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Dec 30, 2017 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
ne dozvoljavam inceste.. Wink Gubi im se koloritet i/ili dobijaju iskrivljenu saru, gornje peraje postaje belo i sara zna potpuno da nestane.


ha-ha, znam to, ali nisam bio u toku, šta je od koga i kod koga Bravo Puno pozdrava svima Vama !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 31, 2017 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Znači ozdravile su mu ribice?


Lenji Lisac ::
K'o dren! Very Happy U suprotnom ne bi otplivale. Mozda ce jos par da izadje iz trenutne postavke, tako da ukoliko se to desi znas gde sam, mada odluka ce doci sledece godine.. Wink Razz

Ako se donese pozitivna odluka, ja se prijavljujem i prvi stajem u red za te mužjačiće.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Dec 31, 2017 7:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Mongo se citirate okolo :) Popravljeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj da i ja prozborim koju reč. Ode mi tema na dno.
Juče ubačeni rodjaci. (tako sam nazvao rodostomuse). I to 50+ komada. I odmah moram da kažem da sam imao i jedan nesrećni slučaj. Jedan mališa je nekako iskočio dok sam ih prebacivao u akvarijum. Ja ga nisam ni video. Tek smo ga kasnije našli na tepihu. Baš mi ga nekako žao bilo ali ako je on bio žrtva prineta bogovima akvarijumskih ribica da bi ostale bile zdrave onda neka bude. Rodjaci su se lepo uklopili u akvarijum. E sad iako ih ima 50 nekako još je akvarijum velik za njih. Doduše još su bebe. Porašće pa će da se uklope ekstra. Sa endlericama vidim da se lepo druže. Tako da ću proširiti i njihovo jato.
Mrzelo me da slikam a i brzi su dosta. Videću neki snimak ako uspem ovih dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E živ sam. Vidim baš ste se zabrinuli Smile

Akvarijum napreduje fantastično. Biljke se razvijaju odlično. Doduše oni Ksenijini proždrljivci mi pojedoše hrast, ali šta da se radi. Imali smo i prinove. Nerita mi je dobila bebu. I to samo jednu. Što samo jednu nemam pojma, ali se nisam nadao ni ovome. Ali to nije sve. I Lirojka se okotila. I nakon što sam je nepravedno optužio da je pojela svoje bebice (izvini Lisac) ipak je jedna preživela. Baš smo se svi u kući obradovali ko da smo se mi okotili.
Medjutim kozica mi nema. Ubacio sam jednu amano. Da li ih je ona zbrisala pojma nemam. Možda i jesu tu negde ali ih već duže vreme ne vidim. Gledao sam pre par nedelja kad se jedna kotila ali Lirojka išla za njima i ručkala.
Što se rodjaka tiče oni plivkaju kao jedan. Ne žalim što sam ih izabrao. Hipnotisali su mi sve po kući. Čak i mali bebac uziva da ih gleda iako nema pojma šta je to.
Trebaće mi malo ricie ili mahovine. Ako ima neka dobra duša viška tu sam. Planiram malo panj da ukrašavam. Vidim da se na onoj grani lepo primilo.

Evo malo slika da ne buda da pričam na suvo
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A šta su ili ko su rođaci?
A akvarijum je super!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
A šta su ili ko su rođaci?


Isprati temu od pocetka, bice ti jasnije! Wink

Inace, od tih 50+ rodjaka, ja ne vidim nijednog na poslednjoj slici.
Da se nisu vratili na selo? Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::

Juče ubačeni rodjaci. (tako sam nazvao rodostomuse). I to 50+ komada.

Ma pratio sam temu i isto kao i ti ne videh ni jednog na fotkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za neupućene rodjaci su rodostomusi. A tu su oni. Samo su mali još uvek. A i brzi su pa ne moze kamera da ih jasno uhvati.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 26, 2018 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogrešna slika

Ovde se vide kako proleću


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 7:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Petnaest dana nije dugo... Wink

Odakle ti fluviatilis? Ovo s njegove desne je neki iz familije Physa, ako na njega mislis da je mali od teodoxusa.. Nadam se da je odgovor ne. Inace velike razlike fali tu jos bilja sem hrasta. Very Happy Salih se ja nema ko drugi sem nje da ih pojede samo mi nije jasno sta se desilo sa genima kod malog..

Uglavnom.. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Mladen82"]E živ sam. Vidim baš ste se zabrinuli Smile

Akvarijum napreduje fantastično. Biljke se razvijaju odlično. Doduše oni Ksenijini proždrljivci mi pojedoše hrast, ali šta da se radi. Imali smo i prinove. Nerita mi je dobila bebu. I to samo jednu. Što samo jednu nemam pojma, ali se nisam nadao ni ovome. Ali to nije sve. I Lirojka se okotila. I nakon što sam je nepravedno optužio da je pojela svoje bebice (izvini Lisac) ipak je jedna preživela. Baš smo se svi u kući obradovali ko da smo se mi okotili.
Medjutim kozica mi nema. Ubacio sam jednu amano. Da li ih je ona zbrisala pojma nemam. Možda i jesu tu negde ali ih već duže vreme ne vidim. Gledao sam pre par nedelja kad se jedna kotila ali Lirojka išla za njima i ručkala.
Što se rodjaka tiče oni plivkaju kao jedan. Ne žalim što sam ih izabrao. Hipnotisali su mi sve po kući. Čak i mali bebac uziva da ih gleda iako nema pojma šta je to.
Trebaće mi malo ricie ili mahovine. Ako ima neka dobra duša viška tu sam. Planiram malo panj da ukrašavam. Vidim da se na onoj grani lepo primilo.


Imacu ja mahovine... Riccie sam imao dosta ali sam podelio, monosoleniuma imam ako budeš zainteresovan. Jedino što ovih dana nemam baš vremena jer pripremam i ja novi akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelep akvarijum Smile
Svaka pohvala!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekla sam ti ja da jedu sve sto stignu, upozoren si na vreme hahaha ja se lepo na vreme ratosiljala alavaca, inace bi ostala u potpunosti bez biljaka.
Lepo se razvija sve, bas bas lepo ^_^ trebala bih i ja tamo moju trmu malo da osvezim kad zavrsim ceprkanje :')
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License