Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum 250litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam ja razumeo Lisca bog da me ubije. Kakav flavilimilivis odakle mi. Ako misliš na puževe ovo desno je barski. Njih imam na milione. Nego ovo malo veće tačkasto čudo mislim da je nerita. Jer nema šta drugo. Kupio sam jednu kod sponzora. Osim ako i meni nisu uvalili nešto druko ko Kalipsu. Sve je moguće. A malih ksifoa imam čak dva. Danas videh još jednog. Ko zna koliko će još da ih iskoči iz ilegale.

Strahinja ja sam stari kolekcionar dobrotvornih priloga. Tako da za svaki višak ja sam tu.

Hvala Kalipso. Želim da jednog dana imaš još i bolji od ovog mog. I ja sam počeo kao ti.

Ksendži lutko moja amazonke su veoma nestašne. Al neka ih. Zbog njih sam morao da produžim period svetla. Počeh da gajim alge ko Lisac ne bi li prehranio ove ludake. Al algi nigde.

Evo i neka slika da bude šareno. Ovo je Nerita koju su mi prodali. A na drugoj su rodostomusi. Da ne kažete da lažem da su tu. A na kamenu pored Ancija je ta mala beba puža za koji ja mislim da je od ovog kupovnog.


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 10:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::
Ako sam ja razumeo Lisca bog da me ubije. Kakav flavilimilivis odakle mi. Ako misliš na puževe ovo desno je barski. Njih imam na milione. Nego ovo malo veće tačkasto čudo mislim da je nerita. Jer nema šta drugo. Kupio sam jednu kod sponzora. Osim ako i meni nisu uvalili nešto druko ko Kalipsu. Sve je moguće. A malih ksifoa imam čak dva. Danas videh još jednog. Ko zna koliko će još da ih iskoči iz ilegale.


haha
Fluviatilis (Theodoxus) puz, jeste neritina, mnogo ih manje ima na na nasim podrucjima, sto zbog promene zivotne sredine sto zbog skupljanja i prodaje za akvarijume, nazalost na par mesta po Srbiji dolazi do kriticnog stanja u populaciji ovih puzeva skoro pa ih ni nema.. uneo si ga preko biljaka ili preko zebre (kupovne) ako je imala ikru po skoljci, inace za neritinu zebru trebaju malo specificni uslovi za razvijanje ikre.. Mozda je i moguce da ima jos po kog malog psiha u travi iza pa sve dok ne porastu nece izaci.

Da prehranis svoje amazonke ubacuj im barene listove zelene salate, karastavac ili tikvicu, sargarepu, spanac... Ali u malim kolicinama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E Mladene,kod tebe deficit algi al' zato kod mene do vikenda ima da bude za armiju puzeva,a ova moja 3 komada sto imam(za sada) samo po levoj strani puzaju...a i sitni su jedva se vide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta tri će vrlo brzo da budu 33 pa 333. Ja volim puževe ali ovi barski ga preteraše. Sad razumem Kseniju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strašno, mislim da ih kod mene ima preko 333!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored ona tri amazonca imam i tri helene koje barske veoma dobro drže pod kontrolom, a amazonce ne diraju.
Inače, Ksenijini amazonci, kod mene do sada nisu takli ni jednu biljku! Oni alge drže pod kontrolom, koje se inače, s vremena na vreme pojave na staklu ili na po nekom listu.
Tako da, malo više srećom a ne iskustvom, taj lanac ishrane sam doveo u red! klopa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2018 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novija slika akvarijuma? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2019 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo društvo. Nije me bilo godinama pa rekoh da se javim sa novostima. Najpre da pitam za Lenjog Lisca. Gde je taj čovek? Ima li vesti o njemu?

Kod mene ima svačega ako neko pita. Imao sam jedan polu pomor zbog otkazivanja opreme i to baš kad nikoga nije bilo kući. Od tada skoro mi ništa ne ide od ruke. Polovina stanovnika je pocrkalo. Druga polovina je ostala. Ali sada šta god pokušam da stavim u akvarijum ne preživi do jutra. Što je najgore ne ostane nikakav trag zločina. Sumnjam na neki parametar vode pošto su kod mene sve ribe male i ne mogu jesti jedne druge.

Ali da dam osnovne parametre za pomoć. Akvarijum je 250lit. u njemu je bilo 30 rodostomusa, ali je ostalo jedva nekih 20tak. Imam jednog Koridorasa pandu, jednog endlera, jednog ancitrusa (drugi je nestao) i jednu garu.

Imao sam još jednu pandu, još jednog ancija, gomilu endlera, dve lisice, kozice. Ali su nažalost nestali.

Pre neki dan sam ubacio 5 neonki, dva koridorasa mislim da su aneusi, desetak moskow gupika i par kozica. Od svega toga samo je jedna neonka ostala i moskovljanke. Ostale ribe su ok koje su bile tu. Ah da pomor se dogodio pre jedno 6 meseci. Od tada sve što je ostalo je tu i danas. Sumnjam na neki parametar, ali ne znam koji.

Evo par slika

Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2019 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lisca nema nigde, već odavno.
A ovaj problem sa brzim uginućem ribica mi je stvarno misteriozan. Ali ako su parametri vode loši, kako ove "stare" ribice ne uginu od tih istih parametara? Ili su već oguglale...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2019 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uprevo i mislim da su oguglale. Mislim glupa teorija ali za sada jedino mi to pada na pamet.
Može li mi neko reći koji parametri su potrebni za rili kozice. Da krenem od nečega da eliminišem. Kozice nikako ne mogu da održim žive. Imao sam jednu amano ali nju retko kada vidim. Pojma nemam ni da li je živa ili nije. Nestane pa tek odjednom vaskrsne odnekud. Ali ovih crvenih nema nigde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License