Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum, pomoć oko formiranja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo veliki pozdrav za sve ljubitelje akvaristike.
Danima citam komentare i pokupio sam dosta korisnih informacija.
Dugo se bavim akvaristikom, ali uglavnom sve je to bilo amaterski, sa akvarijumima od 20-ak litra, sa dve tri japanke, eventualno gupi,ksifo i jos po neke zivorodke. Najzad sam resio da zagazim u malo ozbiljniju i profesionalnu akvariatiku. Kupio sam Juwel rio 180 i trenutno je u fazi cikliranja, vec nekih 5-6 dana.
E sad odmah mi se javio problem.
Podloga mi je sitan sljunak, kupovni iz radnje, imam dva malo veca kamena dragon stone i mangov panj. Vodu sam sipao sa cesme i odmah dodao easy life ffm i dobre bakterje. Na kutiji ffm pise da se prilikom njegovog stavljanja voda zamuti na 4-5 sati i da se posle izbistri, ali meni je voda mutna vec 5-6 dana.
Ako neko ima ideju sta moze da bude i kako to da resim, molim za pomoc.
Hvala u napred i radujem se daljem druzenju sa vama. Pozdrav


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Feb 01, 2017 4:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 2:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Nisi lepo isprao pesak
- Novi akvarijum

Da li si krenuo u fazi cikliranja, koja rasveta, foto period, zivi ili biljni svet? Fabricka filtracija, kanister? Neka slika..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si ti sve dobro namontirao oko filtera, da li si ga uključio uopšte (znam da je malo glupavo pitanje)?
I da nisi dobro isprao šljunak trebalo bi da isfiltrira za 5 dana ili da se nataloži.
Mislim da ne treba da koristiš FFM u fazi cikliranja, tek kad naseliš akvarijum pri promenama vode.
Koje si to dobre bakterije dodao i koliko? Možda je u tome problem.
U svakom slučaju, ako je sve namešteno kako treba, akvarijum bez živog sveta, posle 5 dana voda treba da je bistra i čista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jan 29, 2017 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na brzom odgovoru.
Evo to je to cudo.Smile
Sve je fabricki za sada.
Juwelova rasveta, dve neonke h5 od 45w, fabricki filter sa protokom od 600l na sat.
Foto period je nekih 7 sati.
Dodao sam easy life easystart i filter medium.
Sljunak sam isprao nekoliko puta u vreloj vodi.
Jedino gde mislim da sam pogresio je sto sam filter materijal i ako je bio zapakovan u plasticnoj ambalazi, odmah stavio u filter, bez da ga operem prvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2017 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uključi aeraciju i ne gasi je, deluje kao infuzorija, nestaće to polako.
Lep akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2017 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Novo jutro nova briga. Ovo mi se pojavilo na panju jutros. Sad
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2017 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je plesan. Ubaci ancistrusa. On će to u slast pojesti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 30, 2017 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I to je sasvim normalna pojava. Kao sto rece Horus ubaci ancistrusa i resen problem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2017 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu, poslusao sam vas. Evo ga momamk i vec se bacio na posao. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2017 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I evo rezultata nakon jednog dana.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2017 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da se pohvalim jos malo Smile
Smile SmileImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanmaki
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2017 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda bas jednostavno a sa druge strane jako lepo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jan 31, 2017 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto vidim da se akvarijum vidi sa tri strane, ja bih kompletan hard prebacio u onaj ugao gde je panj. U taj ugao bih zasadio najviše biljke, pa bih onda ka drugom kraju sadio biljke koje su sve niže i niže. Postavka bi bila u obliku trougla. Naravno, to je moj savet, koji ne moraš da prihvatiš.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
millutin_nis




Registrovan: 11 Sep 2016
Poruke: 0
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Feb 01, 2017 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Horus, hvala na savetu uzecu u obzir tu ideju, jer ovo verovatno nije konacna postavka.
Od biljaka za sada imam nomaphila stricta compact, ludwigia repens, echinodorus cordifolius harbich i nane.
Nemam hranjivu podlogu, pa ne znam sta bih mogao jos da ubacim, Dodajem tecno djubrivo tropica plant growth i od rasvete imam ukupno 90w, sto je u ovom slucaju 0.5w na litar.
Mnogo mi se svidjaju biljni akvarijumi, ali mislim da nisam spreman za tako nesto, Mnogo toga ne znam jos.
Kritike i predlozi su uvek dobrodosli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License