----------------------------------- drdekzar Pet Feb 16, 2018 6:36 pm Novi akvarijum predlozi/saveti ----------------------------------- U planu imam novi akvarijum, dimenzije ce biti 90*40/50*40, to mu dodje oko 180l.Sad prva dilema je koji filter koristiti, tu bi voleo da cujem sta je najbolje, sta je na drugom mestu i neke predloge za: Kanister(koji model za ovu litrazu) Unutrasnji filter (koji model za ovu litrazu. Plan mi je da cuvam Ciklide u njemu, eventualno Diskuse. ----------------------------------- HORUS Pet Feb 16, 2018 10:34 pm ----------------------------------- Što se tiče kanister filtera, sve zavisi koliki ti je budžet. Ja ti svakako ne bih preporučio unutrašnji filter. ----------------------------------- drdekzar Sub Feb 17, 2018 10:44 am ----------------------------------- Koji kanister preporucujete za ovu litrazu, ne znam kako im se cene krecu pa ne mogu da znam da li imam problem sa novcem :) ----------------------------------- Vukolic.Igor Sub Feb 17, 2018 10:53 am ----------------------------------- Atman ef 4 ----------------------------------- drdekzar Sub Feb 17, 2018 11:03 am ----------------------------------- Cena jeste jaca ali nije nedostizna, mozda jos neki predlog ----------------------------------- HORUS Sub Feb 17, 2018 2:34 pm ----------------------------------- Na tu litražu može i Atman ef-3 (800 l/h). ----------------------------------- drdekzar Sub Feb 17, 2018 10:14 pm ----------------------------------- Jeste malo jaca cena ali ako ce to najbolje da cisti akvarijum i pruzi srecu ribicama pokusacu da dobacim toliko:) ----------------------------------- HORUS Sub Feb 17, 2018 11:01 pm ----------------------------------- To su najjeftiniji kanister filteri. Zato sam te i pitao koliki ti je budžet. ----------------------------------- simici789 Ned Feb 18, 2018 9:36 am ----------------------------------- Ako mozes uvek , ja bih pre ef-4 nego ef-3 😊. Ja sam na 160l imala ef-2, i on je super radio, ali bih sigurnija bila sa vecim filterom. Ovako sam dodavala najveci hf-600, sa povrsinskim skimerom. Takodje, racunaj da treba da ga napunis kvalitetnim filter materijalom. Predlazem sera siporax, easy lie symbionit ili Seachem matrix. Kosta na pocetku, a onda si miran . ----------------------------------- Lenji Lisac Uto Feb 20, 2018 6:14 am ----------------------------------- Ukoliko imas mesta ispod akvarijuma mozes da odradis sump sa overflow box-om sa kojim ne mora da se sece/busi akvarijum da bi voda padala u sump. Mnogo je bolje resenje od kanistera, naravno ukoliko ima mesta, jer dosta vise filter materijala moze da stane.