----------------------------------- Fricky`88 Ned Maj 24, 2015 12:16 am Novi akvarijum za podmladak ----------------------------------- Evo uskoro ce biti gotov novi 60litras za podmladak - u pocetku, a posle mozda ispadne i nesto lepse, ima lepe dimenzije, danas sam ga zalepio, oko 60x30x35, znaci malo je plitak, ali malo siri, lepo mu leze panjevi pako da ce tako nesto sigurno ici unutra... Filter neznam koji da stavim, imam potopne filter pumpe, jedna od 500l eheim za koju mislim da je prejaka, pogotovo sto bi sabila svu mladj u sundjer, a druga potopna pumpa Aquael nekih 300l sa potenciometrom... Jedini problem koji imam je sto cu najverovatnije morati da stavim neko ojacanje iako je staklo 6mm, dosao komsija (stari akvarista) da mi skrati stakla jer je bio ostecen, jer nisam smeo ja da ga secem jer je bas staro staklo, i malo krto za secenje, on mi lepo iseko i ja nanesem silikon na sve stranice i kad ga sklopim vidim da mi je jednu stranicu iseko ukoso, tako da sam mogao da biram gde hocu zazor, dali pri dnu ili pri vrhu, pa sam vodjen logikom izabrao da je pri vrhu, pa mogu staviti ojacanje, jer je zazor nekih 2mm pri vrhu i na dole se smanjuje, ja sam ga napunio silikonom i lepo nalio tu ivicu, ali se nekako cimam... E sad ako neko ima neki savet neka predlozi...