----------------------------------- Sone_bg Uto Feb 28, 2017 2:55 pm Novi listovi Nane - nisu celi, nego kao pocepani ----------------------------------- Nešto mi se dešava sa Nanom, na dve na kojima mi upravo izlaze listove, ne izlaze celi listovi, nego onako polovični, kao da su pocepani, šta joj se dešava? ----------------------------------- Bojan Čet Mar 02, 2017 7:50 pm ----------------------------------- Nesto nije kako treba. Cudi me kad se tako nesto desava sa anubijama jer one su totalno nezahtevne. Napisi koji podatak o akvarijumu... Osvetljenje, litraza, filtracija... ----------------------------------- gotika Čet Mar 02, 2017 8:29 pm ----------------------------------- postavi sliku te nane i akvarijuma pa da ti kazemo ----------------------------------- Sone_bg Čet Mar 02, 2017 9:36 pm ----------------------------------- Inace obe te Nane sam dobio u jednoj razmeni, vidi se da nisu bas kvalitetne, tj ima po 3,4 lista, al reko oporavice se i evo posle duzeg vremena krenule da izbacuju list i onda me začudilo baš kad sam video, malo nisu baš pristupačni listovi, nadam se da ću uspeti da slikam, da lepo vidite. Samo da se Zvezda završi i eto slike :D ----------------------------------- Sone_bg Čet Mar 02, 2017 11:03 pm ----------------------------------- Sad mogu na miru da ispišem sve :D Što se tiče akvarijuma, on je 70x35x35, kad se sve oduzme, negde oko 70L, možda malo više, filtracija Atman EF-2, creva čistim jednom mesečno, jer mi se smanji protok s vremenom, vodu menjam jednom u dve nedelje 30% sa šifoniranjem dna, al u te dve nedelje još po dva puta izvučem po 4L za zalivanje cveća, tako da ispadne da malo malo im ubacim neke sveže vodice :) dodajem micro, macro i gvožđe, od rasvete 3 x 18 vati, dve arcadie Freshwater i jedna Original Tropical. Ne hranim ih mnogo, ne znam šta bih još rekao :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_64716894_DSC_0006.JPG.resized.JPG http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_53160306_DSC_0008.JPG.resized.JPG http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_186061073_DSC_0009.JPG.resized.JPG ----------------------------------- gotika Čet Mar 02, 2017 11:51 pm ----------------------------------- druze tebi nesto gricka te nane ! ----------------------------------- Sone_bg Čet Mar 02, 2017 11:59 pm ----------------------------------- Ma nema šanse, pratio sam listove od kad su krenuli da izbijaju i polako da se formiraju, jer baš dugo nije izašao nijedan list i obradovao sam se, znam da sam je svaki dan pratio i dok se još nisu otvoril listovi, video sam da nešto ne valja, da je reckav, list se otvorio možda pre jedno tri dana Mislim gotika, sve je moguće, al kako su ostali listovi čitavi :) imam i drugih nana, sve normalno ----------------------------------- cecam Pet Mar 03, 2017 12:49 am ----------------------------------- Ja se slažem sa Gotikom, mislim da ti taj sijamac uhvaćen na slici brsti mlade listove nane..... ----------------------------------- gotika Pet Mar 03, 2017 1:07 am ----------------------------------- madi list nane je mnogo tanji i ukusniji nego stari listovi !ko sto cecam rece krivac je na slici !probaj da im dajes povrce tako ces im skrenuti paznju sa biljki ! ----------------------------------- Sone_bg Pet Mar 03, 2017 10:10 am ----------------------------------- U majku im ludu, imam ih dva komada, moguće da su oni, makar znam šta je uzrok, da nije do biljke, moraću da napravim mali kavez i da stavim oko lista dok se ne otvori i ne očvrsne :D heheheh Dajem im ja i tikvice, al to nije na nekom redovnom nivou, nekad jednom nedeljno, nekad se ni toliko ne setim, bio sam mišljenja, da ih manje tako hranim, više će da brste alge, al eto brste oni i biljke :D Hvala Gotika i Cecam na informacijama ----------------------------------- rainforest Sub Mar 04, 2017 11:08 am ----------------------------------- Nešto ih jede još dok nisu ni otvoreni, dok su zamotani i tek krenuli tad su najmekši. Posle kad se otvore, fali pola lista ----------------------------------- Sone_bg Sub Mar 04, 2017 11:51 pm ----------------------------------- Pa sto posto ih nešto gricka, sve više počinjem da sumnjam i na Latecare Dorsigere, jer sam ih vidjao kako jedu i manje opale listove od Ludwigie repens, monoselenium nekad gricnu, a kad im ubacim tikvicu, polude, semenke gutaju ko da su pobegle iz gladi :D tako da moguće da su i one