----------------------------------- sakis Čet Okt 09, 2014 1:20 pm Novi veci akvarijum - od pocetka priprema ----------------------------------- Pozdrav, Nakon fabrickih akvarijuma, napravio sam mesto za prvi veci akvarijum ... :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_74360592_20141008_204126.jpg Ideja je da bude ne preterano zahtevan po pitanju biljaka, ali obzirom da su prakticno sve iz prednjeg plana zahtevnije moracu naci neki balans... Planirano: akvarijum - 110(D)x40(V)x35(S) (stakleni poklopac - ne znam da li 2 dela uzduzno ili 3 dela poprecno na klizac) filter u unutrasnji u sklopu akvarijuma - 10x40x35 (bio sundjeri 3 gustine + keramicki prstenovi) rasveta - u planu LED moduli i diode (specifikacija naknadno, fiksiranje na policu iznad akvarijuma) hranljiva podloga - 3kg HTP10 ili Tropica (vas savet) ili nesto trece mozda? podloga - 25kg tamno braon / crna, zrnasta granulacija 1-3mm potopna puma - Atman 303 grejac - Atman 100W dekoracija - lava kamen(krupnije i siitnije) i korenje vinove loze ribice (trenutno u planu prebacivanje iz postojecih fabrickih) - corydorasi(7), ancistrusi(3), white fin tetra (10), rhodostomusi (9-10), kraljevske neonke (20), Rasbora Heteromorpha (9), mozda (2 para Ramireza), puzevi (2x Nerita zebra + 10ak Theodoxus Danubialis) Biljke (ako sve nadjem) - zadnji plan - otvoren za predloge (mislio sam na cyperus helferi ili valisnerie i ludwigiu rubin) srednji plan - microsorum pteropus, microsorum windelow, microsorum mini, microsorum narrow, cryptocoryne wiillisii, cryptocoryne tropica i mozda Alteranthera mini prednji plan - cryptocoryne parva, sagitaria subulata (ako ne uzmem valisneriu), staurogyne repens i monosolenium tenerum Ne planiram za sada CO2, mada bi dodavao mikro i makro elemente i Easy Carbo povremeno. Koristio bih vodu iz postojecih akvarijuma za start, a kasnije vodu mesanjem 2/3 iz RO kucnog filtera i 1/3 cesmovaca) Ako imate nekih ideja, predloga i sugestija, samo izvolite :) Pozadinu za sada ne bih lepio na staklo (da vidim kako ce izgledati sa ovom braon), a ako budem resio, onda cu uraditi na nekoj vrsti panela koji bi naslonio sa zadnje strane, pa sa dve strane udariti npr. crnu i plavu sa prelazima od tamnije ka svetlijoj. Kada je rec o panjevima postavicu slike onih sto imam, mada ce mi verovatno trebati nesto malo drugacije. Takodje i od biljaka vidim da je ponuda oslabila pa vecinu ovih sto planiram tesko da ima... Mozda ce mi trebati vasa pomoc za nalazenje istih :) Ako sam nesto zaboravio, ubacicu naknadno. Pozdrav, do sledeceg update-a... ----------------------------------- oliver negotin Pet Okt 10, 2014 12:57 am ----------------------------------- lep akvarijum, cekamo nastavak ----------------------------------- reventon Pet Okt 10, 2014 1:14 am ----------------------------------- Ja ovde ne videh akvarijum, neka me neko ispravi ako gresim :D Ovakav vid police je veoma nezahvalan za akvarijum, dok bi za terarijum bio idealan. Koliko vidim, ni bocne stranice, a ni gornja ne mogu da se skidaju, tako da ne znam koliko ces imati prostora za rad s akvarijumom. Dobro razmisli... Moze da bude pain in the ass... ----------------------------------- HORUS Pet Okt 10, 2014 7:44 am ----------------------------------- Slažem se sa reventonom. Sa takvim policama često ljudi kasnije imaju problema, jer nemaju pristup akvarijumu prilikom održavanja. ----------------------------------- sakis Pet Okt 10, 2014 9:52 am ----------------------------------- Akvarijum je porucen, a sto se tice prostora za rad, racunao sam da mi je dosta 20cm, koliko ce biti razlika od akvarijuma do vrha police. Nadam se da ce biti dosta... Hvala na komentarima. Kako se bude odvijala priprema, tako cu osvezavati ovu temu. Trenutno mi se cini da cu malo teze nabaviti biljke... Pozdrav, ----------------------------------- igla Pet Okt 10, 2014 10:38 am ----------------------------------- Bice gotovo nemoguce cackati po akvarijumu sa 20cm. Zamisli kako ce da izgleda npr. sadjenje biljke u zadnji plan ili ciscenje filtera... ----------------------------------- TheDoVla Pet Okt 10, 2014 10:57 am ----------------------------------- Ja radim ispod haube koja je na 4cm od povrsine akvarijuma, zavlacim ruke, i nije bas zgodno. Kada skinem haubu do police koja stoji iznad njega imam 25cm i imam vise nego dovoljno mesta. Naravno, treba da uzmes u obzir da j emoj akvarijum dimenzija DxSxV 60x25x22 i da mogu lako da mu pridjem sa bocnih strana jer stoji iznad stola. U sustini, mislim da ces moci da odrzavas akvarijum, jedino sto ces nekad morati da koristis par "cudnih" poza. :D ----------------------------------- sakis Pet Okt 10, 2014 11:02 am ----------------------------------- Hvala svima, stvarno. Sada je napravljeno i akvarijum porucen. Prvo sam mislio da bude visina akvarijuma 35 pa sam povecao... Svestan sam da ce biti malo gimnastike, ali to je sto je :) ----------------------------------- TheDoVla Pet Okt 10, 2014 11:22 am ----------------------------------- Ma nece biti toliko strasno, ne brini. ;) Mozda malo na pocetku, dok budes rado hard i sadio bilje jer to uglavnom potraje, ali kasnije ce to biti lagan posao. Ako nista drugo, shvatices da imas misice za koje nisi ni znao da postoje. :D :D :D ----------------------------------- reventon Pet Okt 10, 2014 1:12 pm ----------------------------------- Mozes i da modifikujes ovu komodu pre nego sto akvarijum stigne. Da olaksas sebi zivot. ----------------------------------- nesa69 Pet Okt 10, 2014 1:23 pm ----------------------------------- Neće da bude baš komotno kao otvoren prostor ali daleko da je tesno. Meni je kod kornjače isto 20 cm visine slobodno i nemam problema, sve se vadi lako manipuliše. Potencijalno možeš da imaš muke sa grejačem (ubacivanje) i pumpom (kad je budeš vadio radi pranja). Mada to ne mora da znači. Nadam se da radiš filter sa zazorom inače si ugasio ako budeš morao da manipulišeš i prelivnim cevima. ----------------------------------- sakis Pet Okt 10, 2014 2:08 pm ----------------------------------- Mozes i da modifikujes ovu komodu pre nego sto akvarijum stigne. Da olaksas sebi zivot. Joj, pa tek sam je napravio u utorak. Originalno je bila spoj donjeg i gornjeg dela, pa sam zbog akvarijuma ubacio deo (kavez) kako bi sve stalo. I ovo je bila muka smisliti i izvesti a da bude u skladu i da gornji deo bude stabilan posto nisam smeo da kacim na zid iza... ----------------------------------- sakis Pet Okt 10, 2014 2:11 pm ----------------------------------- Neće da bude baš komotno kao otvoren prostor ali daleko da je tesno. Meni je kod kornjače isto 20 cm visine slobodno i nemam problema, sve se vadi lako manipuliše. Potencijalno možeš da imaš muke sa grejačem (ubacivanje) i pumpom (kad je budeš vadio radi pranja). Mada to ne mora da znači. Nadam se da radiš filter sa zazorom inače si ugasio ako budeš morao da manipulišeš i prelivnim cevima. Nema cevi, crevo i sprej bar nastavak sa Atman 304 pumpe. Voda ulazi kroz proreze na pregradnom zidu filtera. ----------------------------------- TheDoVla Pet Okt 10, 2014 3:36 pm ----------------------------------- Opusti se druze i baci na scape, nece tu biti problema. :bravo: ----------------------------------- nesa69 Pet Okt 10, 2014 4:31 pm ----------------------------------- Onda sve OK, pazi samo kolike panjine uzimaš :-) ----------------------------------- sakis Pet Nov 07, 2014 2:27 pm Update - rasveta stigla ----------------------------------- Pozdrav, Neko vreme nisam zbog obaveza mogao da se bavim pripremama, pa evo da javim da su akvarijum i rasveta stigli ali jos nisam sve postavio zbog manjka vremena... a i jos nisam nasao sve biljke koje planiram (mada u hodu mi stalno padaju razne kombinacije uredjenja pa jos ni to nije definitivno) Bice uskoro. Akvarijum cu slikati kada rasvetu fiksiram u policu. Evo i rasvete (specifikacija kako mi je izdiktirano): cobo chipovi SAMSUNG (6x3) 35000mcd, 400-610 Nm, 8000K cobo chipovi EPISTAR (18) hladno bela, 16000 mcd, 6500K moonlight Actinic blue (23) 430-500 Nm http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_48805625_20141102_205640.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_353840788_20141102_205654.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_88460198_20141106_185448.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_52420859_20141106_185359.jpg ----------------------------------- WoodyAllen Uto Nov 11, 2014 11:18 pm ----------------------------------- Okači koju sliku ako si montirao rasvetu. ----------------------------------- sakis Uto Nov 18, 2014 12:18 pm ----------------------------------- Evo slike praznog akvarijuma i rasvete, a u subotu planiram popunjavanje... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_61578516_20141116_202638.jpg ----------------------------------- nikouro Uto Nov 18, 2014 1:55 pm Re: Update - rasveta stigla ----------------------------------- Pozdrav, .................................. ............................................ ................. Evo i rasvete (specifikacija kako mi je izdiktirano): cobo chipovi SAMSUNG (6x3) 35000mcd, 400-610 Nm, 8000K cobo chipovi EPISTAR (18) hladno bela, 16000 mcd, 6500K moonlight Actinic blue (23) 430-500 Nm Prvi i drugi red ne bih da komentarisem :) ali ovaj treci je totalno ... nerazumljiv ? Actinic blue je na 455nm. Na 470 je vec druga boja a na 500 je vise zelena nego li plava . U principu je hauba dobro odradjena mada su ovi podaci malo ... "izvrdani " . ----------------------------------- sakis Uto Nov 18, 2014 4:51 pm Re: Update - rasveta stigla ----------------------------------- Pozdrav, .................................. ............................................ ................. Evo i rasvete (specifikacija kako mi je izdiktirano): cobo chipovi SAMSUNG (6x3) 35000mcd, 400-610 Nm, 8000K cobo chipovi EPISTAR (18) hladno bela, 16000 mcd, 6500K moonlight Actinic blue (23) 430-500 Nm Prvi i drugi red ne bih da komentarisem :) ali ovaj treci je totalno ... nerazumljiv ? Actinic blue je na 455nm. Na 470 je vec druga boja a na 500 je vise zelena nego li plava . U principu je hauba dobro odradjena mada su ovi podaci malo ... "izvrdani " . Sto se tice podataka, tako mi je receno, a na zalost nemam nacina da proverim tacnost...niti neki instrument kojim bi to utvrdio. Ostaje mi da se nadam da je tacno i u toku rada vidim kako ce se ceo sistem a posebno biljke ponasati... ----------------------------------- sakis Pon Nov 24, 2014 11:51 am Formiran konacno ----------------------------------- Pozdrav svima, Nakon duzih priprema i odlaganja, u subotu je akvarijum poceo sa radom :D Na kraju to izgleda ovako: akvarijum - 110(D)x40(V)x35(S) (stakleni poklopac - ne znam da li 2 dela uzduzno ili 3 dela poprecno na klizac) filter u unutrasnji u sklopu akvarijuma - 10x40x35 (bio sundjeri 3 gustine + keramicki prstenovi) rasveta - LED hranljiva podloga - 3kg Tropica podloga - 25kg tamno braon, zrnasta granulacija 1-3mm potopna puma - Atman 304 grejac - Atman 150W dekoracija - lava kamen(krupnije i siitnije) i korenje vinove loze Biljke - Staurogyne repens, Microsorum pteropus, Microsorum pteropus windelov. Microsorum needle, Microsorum mini, Hygrophila pinnatifida, Hygrophila polysperma, Hemianthus micranthemoides, Rotala rotundifolia, Hygrophila polysperma Sunset, Ludwigia repens, Bacopa monnieri, Limnophila hippuroides Blyxa Japonica, Cryprocoryne Parva, Cryptocoryne Tropica, Monosoloenium tenerum, Bucephalandra http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_472273983_20141122_194708.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_59034250_20141123_205946.jpg Sada ostaje da se 3-4 nedelje stabilizuje i nadam se biljke napreduju, mada sam koristio Sera filter biostart, FFM i 70% vodu iz drugih akvarijuma... ----------------------------------- sakis Uto Nov 25, 2014 11:05 am i mesecina... ----------------------------------- Malo sam se igrao sa aparatom na telefonu pa evo slicice mesecine... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_354226577_20141124_220902.jpg ----------------------------------- tripko Uto Nov 25, 2014 1:40 pm ----------------------------------- Ja sam i dalje skeptican po pitanju led rasvete, bas me zanima kako ce ovo napredovati i sa kakvim ces se problemima eventualno susreti. ----------------------------------- profiterole Uto Nov 25, 2014 1:52 pm ----------------------------------- lepo si ga skockao,ova leva strana sa panjicem je savrsenstvo. mnogo mi se dopada. i mene zanima kako ce se pokazati led. na mom akvarijumu posle 3 meseca je poceo da slabi. ali ti si ovo odradio daleko strucnije. ----------------------------------- sakis Uto Nov 25, 2014 2:29 pm ----------------------------------- "He who dares wins" sto bi rekao Del boy :D :D Svesno sam se odlucio za ovu opciju sa nadom da ce dati rezultate. Javljacu se povremeno sa update-om, tako da cete biti u toku. Pokusao sam da nadjem zlatnu sredinu sto se svega tice... Prostorno (LED mi je zauzeo manje prostora, manje kablova, toplote,... pa mi je vise ostalo za rad i pristup akvarijumu) i vizuelno sam dobio ono sto sam hteo a za dalje cemo videti. Nisam isao na LED trake bas iz razloga da mi ne bi posle nekog vremena oslabile, a i ove diode(cipovi) su sigurno kvalitetnije i bolje resenje za akvarijum... Ako je specifikacija koju sam dobio tacna, trebalo bi ovo da radi dobro i traje prilicno I mene zanima kako ce se biljke prilagoditi... Mesecina mi radi u periodu 8-24h, a svetlo 10-20h. Mene vise brine da li ce sve funkcionisati bez CO2 (mozda cu povremeno ubrizgavati Easy Carbo)... Nadam se najboljem pa cu videti kako ce se razvijati situacija ----------------------------------- reventon Uto Nov 25, 2014 2:34 pm ----------------------------------- Nisko rastinje = pun pogodak. Od mene - pozitivna ;) ----------------------------------- Mirche01 Uto Nov 25, 2014 2:43 pm ----------------------------------- Extra je akvarijum :bravo: Sviđa mi se ,samo nastavi , kad zaraste ima da bude bombonaaa ..... ----------------------------------- Bratislav Sre Nov 26, 2014 11:47 am ----------------------------------- sjajno uklopljene biljke. Pratimo razvoj sa LED ravetom :) ----------------------------------- sakis Sre Nov 26, 2014 1:20 pm ----------------------------------- Hvala svima ! ----------------------------------- vacko000 Sre Nov 26, 2014 5:31 pm ----------------------------------- Jako lep pocetak, ovo kada sve izraste kako treba bas ce da bide lepa postavka. Videcemo za par meseci... ----------------------------------- sakis Uto Dec 02, 2014 1:35 pm UPDATE - nakon 10 dana ----------------------------------- Update - trenutno stanje nakon 10 dana... ----------------------------------- sakis Uto Dec 02, 2014 1:39 pm ----------------------------------- Izgleda da sam nesto propustio pa nema slike - tacnije sada sam videdo da je velicina slike bila veca od dozvoljene.. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_59063348_20141201_183508.jpg ----------------------------------- Mirche01 Uto Dec 02, 2014 1:43 pm ----------------------------------- Opaaa , super je . Sve se lijepo sredilo i stavilo na svoje mjesto . super. Jel se meni čini jel ti je voda mutna ili je too do fotografa , odnosno do kvaliteta slike ... :?: ----------------------------------- sakis Uto Dec 02, 2014 2:22 pm ----------------------------------- Hvala Mirche! Voda je cista, nego je u pitanju aparat na telefonu a i fotograf je amater :D ----------------------------------- sakis Sre Dec 03, 2014 11:38 am ----------------------------------- Malo bolja slika - podesen ISO i EXP... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_157511048_20141202_175247.jpg ----------------------------------- HORUS Sre Dec 03, 2014 1:00 pm ----------------------------------- Moj je savet da na obeležene delove (sečene) vežeš mahovinu. Recimo, vesiculariu dubyanu. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_202514916__157511048_20141202_175247.jpg ----------------------------------- sakis Sre Dec 03, 2014 3:10 pm ----------------------------------- Hvala na savetu! Ideja mi je bila da i na tim delovima stavim Microsorum mini ali nisam imao dovoljno. Potom sam razmisljao i o mahovini i trenutno se odlucio da budu prazni, a isao bih na mahovinu poput Fontinalis antipyretica ili slicno... Jedino sto sada ne znam kako bi sve izvadio radi vezivanja... Mozda na neku mrezicu prvo da vezem, pa posle gumicom ili zicom da pricvrstim? Cekam da se stabilizuju biljke - da vidim da li ce sve ici kako treba (ako bude potrebe da se tumba, bolje dok nema ribica...) Za vikend planiram da ubacim prve ribice - Ancistruse, Pandice i verovatno Razbore Heteromorpha, a nakon 7 dana Rhodostomusi, White Fin tetre, a za 15-ak dana Kraljevske neonke... ----------------------------------- HORUS Sre Dec 03, 2014 4:42 pm ----------------------------------- Veži koncem. Prvo vežeš samo konac tako da jedan kraj bude dug oko 10cm, a drugi treba da bude dosta duži. Onda, staviš mahovinu, pa konac počneš da namotavaš. Moraš paziti da ne zatežeš mnogo. Namotavaj prvo u jednom smeru, a potom u drugom (vratiš do mesta gde je prvi čvor). Potom taj kraj koji si motao oko mahovine vežeš sa onim drugim krajem koji si ostavio (10cm). Tako možeš da vežeš mahovinu bez većih problema. Jedino, malo je pipavo, ali je efektno. Probaj. ----------------------------------- crvić Sre Dec 03, 2014 5:38 pm ----------------------------------- Čemu 4 jata riba, ne računajući korije i ancistruse? Mislim da bi lepše bilo da se stave recimo 2 jata, ili jedno veliko, odmara oči dok plivaju u jatu, a pogotovo bi kod tebe lepo izgledalo zbog dužine akvarijuma. ----------------------------------- HORUS Sre Dec 03, 2014 8:39 pm ----------------------------------- Ja bih još ovde dodao tanke grančice koje vire iz zeleniša. Recimo ovako. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_708815992__157511048_20141202_175247.jpg ----------------------------------- Vlada991 Sre Dec 03, 2014 10:17 pm ----------------------------------- Korenje pokri raznim mahovinama. Recimo levi fissidens, desni weeping i montagnei. Sto se tice tankih grana, mislim da bi bile visak. Hoce biti nekog tepiha? :) Bice ovo super, pratim temu. :) ----------------------------------- sakis Čet Dec 04, 2014 10:41 am ----------------------------------- Čemu 4 jata riba, ne računajući korije i ancistruse? Mislim da bi lepše bilo da se stave recimo 2 jata, ili jedno veliko, odmara oči dok plivaju u jatu, a pogotovo bi kod tebe lepo izgledalo zbog dužine akvarijuma. Jedini razlog za 4 jata je taj sto iz 4 manja akvarijuma (30L) zelim da premestim deo riba u ovaj veci kako bi se manji rasteretili, a slazem se da bi 1-2 malo veca bas leglo. Videcu kako ce izgledati pa ako mi bude bolo oci, pravim rokadu... :D ----------------------------------- sakis Čet Dec 04, 2014 10:44 am ----------------------------------- Ja bih još ovde dodao tanke grančice koje vire iz zeleniša. Recimo ovako. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_708815992__157511048_20141202_175247.jpg Hvala za ideju, ali nisam imao tako tanjih, a ne znam koliko bi mi smetale ako bi nesto trebao da odradim... Jos je rano - da vidim kako ce se stvari razvijati, pa mozda naknadno i ubacim ----------------------------------- sakis Čet Dec 04, 2014 10:57 am ----------------------------------- @ HORUS @Vlada 991 Hvala, video sam na Youtube-u snimak vezivanja, ali sada mi je malo teze da vadim panjeve radi toga. Bas sam ih ususkao svime i svacim... Ova leva strana ce nadam se piti pokrivena kada Windelow jos poraste, a sa desne mi je onaj ravno iseceni deo prvi na redu za kamuflazu (mahovina ili microsorum mini). Mislio sam tu da vezem i Buce pa sam odustao. Da pokusam da vezem dok su u vodi mislim da nije izvodljivo, ako bude nekih intervencija pa vadjenje panjeva bude manje komplikovano - resicu i te stavke... :) Sto se tice tepiha, dok ne vidim kako ce se LED rasveta pokazati i kako koje biljke reaguju - stavio sam samo malo HM-a i Marsilea Hirsuta-e uz Staurogynu, Parvu i Buce u prvom redu... a i zbog kasnijeg sifoniranja bih ostavio malo cistine.... ----------------------------------- Vlada991 Čet Dec 04, 2014 2:57 pm ----------------------------------- Dobar LED ti treba za tepih, ali nije ne izvodljivo. Sto se tice mahovine, kada budes menjao vodu, odlij malo vise, vezi i toliko. :) ----------------------------------- sakis Čet Dec 04, 2014 3:34 pm ----------------------------------- Dobar LED ti treba za tepih, ali nije ne izvodljivo. Sto se tice mahovine, kada budes menjao vodu, odlij malo vise, vezi i toliko. :) Pa zato ce i sacekati da vidim razvoj ovoga sto je trenutno ubaceno. Hvala za predlog sa istakanjem - logicno, a nije mi palo na pamet... :) ----------------------------------- Vlada991 Čet Dec 04, 2014 5:28 pm ----------------------------------- Samo napred. :) ----------------------------------- sakis Pet Dec 12, 2014 12:19 pm UPDATE - buc za prve ribice ----------------------------------- Evo i update nakon 20-ak dana sa prvim ribicama u akvarijumu... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_354594580_20141211_174459.jpg ----------------------------------- Vlada991 Pet Dec 12, 2014 1:39 pm ----------------------------------- Lepo napreduje. Samo lagano, ne zuri. :) ----------------------------------- spaske1 Pet Dec 12, 2014 2:40 pm ----------------------------------- Slažem se , lepo izgleda. ----------------------------------- sakis Pet Dec 26, 2014 3:29 pm Update ----------------------------------- Mesec dana nakon formiranja... deluje stabilno, nema algi, nema CO2, redovna zamena vode Trudim se da nista ne prckam i ne rovarim za sada dok ne bude prvog trimovanja (uskoro...) Rasveta za sada rekao bih zadovoljavajuca - mozda bi odgovarala i jaca, ali mislim da i ovo fino radi http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_74715807_20141224_204422.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_473200127_20141224_213428.jpg ----------------------------------- Looniz Pet Dec 26, 2014 4:06 pm ----------------------------------- Jako lepo spakovano, onako prefinjeno, sa ukusom! Ne verujem da ce iko imati sta da doda.. :wink: ----------------------------------- sakis Pet Dec 26, 2014 4:29 pm ----------------------------------- Hvala Looniz! ----------------------------------- Mirche01 Pet Dec 26, 2014 7:53 pm ----------------------------------- Druže , svaka čast , jedan od ,po meni , boljih akvarijuma ;) Svaka čast :bravo: :bravo: :bravo: ----------------------------------- Popaj Pet Dec 26, 2014 8:17 pm ----------------------------------- Bas lepo izgleda. Meni se svidja sto si ostavoi da se vide panjevi . Sasvim dovoljno bilja. ----------------------------------- vacko000 Pet Dec 26, 2014 10:44 pm ----------------------------------- Bas lepo ubiljen akvarijum, jos kad se to sve malo zgusne bice strava..... ----------------------------------- sakis Pon Dec 29, 2014 1:46 pm ----------------------------------- Hvala drugari-kolege :D ----------------------------------- sakis Pet Jan 09, 2015 2:51 pm update ----------------------------------- Nakon prvog trimovanja Hygrophyle Polysperme i Sunset i malo HM-a... Foto period 9-21h nedeljna zamena vode bez CO2 i tecne prihrane http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_118400658_20150104_204108.jpg ----------------------------------- sakis Pet Apr 24, 2015 11:14 am Update ----------------------------------- Posle duze vremena evo trenutnog stanja... Sve je za sada islo prema ocekivanju, nema CO2 i dalje niti tecne prihrane. LED konzola je malo doradjena - umesto samo plavih LED, dodate su i crvene - 2 crvene 1 plava... i tako u nizu celom duzinom. Samo se Pinatifida nije primila... :( ali ostalo zadovoljavajuce napreduje. Pozdrav! http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_47662226_20150423_205007.jpg ----------------------------------- Mirche01 Pet Apr 24, 2015 7:29 pm ----------------------------------- Ide too tebi supe.r Svaka častt , prelijep je . :bravo: :bravo: :bravo: ----------------------------------- pubicna__kost Pet Apr 24, 2015 9:59 pm ----------------------------------- Vrhunski.. Svaka cast. ----------------------------------- sakis Pet Maj 22, 2015 1:51 pm Malo sredjivanja ----------------------------------- Palo je trimovanje i malo sredjivanje pa evo i trenutnog stanja i izgleda... :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_179036933_20150521_203325.jpg ----------------------------------- kidloco Pet Maj 22, 2015 3:37 pm ----------------------------------- Sjajan primer da su najčešće redovne zamene vode i dobra podloga osnova svega. Sad pratićemo na duže staze. ----------------------------------- itan Pet Maj 22, 2015 10:50 pm ----------------------------------- Uh koje zelenilo prirodno lepo bas bas ----------------------------------- baylles Ned Maj 24, 2015 10:07 am ----------------------------------- koliko ukupno wati ima ta rasveta deluje mi slabo! i koliko si zadovoljan njome!!! ----------------------------------- sakis Ned Maj 24, 2015 7:59 pm # baylles ----------------------------------- Sto se tice wati iskreno ne znam a i nisam siguran kako bi LED rasvetu preracunao u watte, posebno sto ima 3 reda gde se u jednom nalaze cobo chipovi, u drugom diode sa socivima a u trecem plavo crvene kombinovano... Evo nakon 6 meseci, nisam imao problema sa algama i sve biljke koje imam za sada deluju prilicno ok. Za sada sam bas zadovoljan i ako ovako nastavi prezadovoljan... ----------------------------------- baylles Ned Maj 24, 2015 8:06 pm ----------------------------------- ovde u italiji ta led rasveta je bas popularna! pa se i ja nesto razmisljam! u svakom slucaju hvala na odgovoru :) ----------------------------------- sakis Pet Nov 20, 2015 2:31 pm Update nakon duze vremena... ----------------------------------- Posle duze vremena da se oglasim i dam pregled situacije... pre trimovanja i malo sredjivanja: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_289604463_20151116_171000.jpg i nakon sredjivanja: http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_68953446_20151118_185040.jpg Uglavnom redovna zamena vode, pranje filter mase i to bi bilo to... :) Ipak sve to dobro funcionise i izgleda nakon godinu dana od formiranja... A bez high tech rasvete i CO2. Pozzz ----------------------------------- cyanogen Pet Nov 20, 2015 7:49 pm ----------------------------------- respect .. mislio sam da si sa co2, i cesititam .. kod mene biljke katastrofa, jedva malo HM-a da je ostalo od one ture biljcica sto sam uzeo od tebe, ostalo mi se sve razbucalo, sramota bi me bilo i da uslikam ----------------------------------- sakis Uto Feb 23, 2016 1:17 pm update ----------------------------------- Nakon par meseci, mali update... Menjam na 10-15 dana po 30-ak litara vode, zamena vate u filteru i properem povremeno sundjere u filteru (na svakih mesec-dva po neki). Skoro sam i pumpu izvadio i malo isprao od sveg sto se nakupilo.... I dalje bez CO2, osvetljenje ista LED konzola (nocu radi crveno-plavi moonlight). Ubacio sam jos par ramireza i nekoliko guppy muzjaka da se zasareni malo... :) Planiram da kada nadjem malo vremena, sredim zadnji plan (rotala kresanje i presadjivanje, kao i hygrophila polisperma). Izvadio sam i iglicasti Microsorum pa cu neki mini umesto njega staviti na isto mesto oko desnog panja. Mozda bi cak rotalu zamenio sa pogostemon erectusom, ali moram proveriti koliko bi mi uspeo bez CO2 i sa umerenim svetlom. Razmisljao sam i o ponovnom pokusaju sa Pinatifidom... Ne znam... Javicu kada bude planirano rezanje i sredjivanje...ako nekom zatreba veca Crypta neka javi posto ne smem dozvoliti da preuzmu primat u celom akvarijumu :) http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_63314172_20160219_200055.jpg ----------------------------------- sakis Sre Maj 25, 2016 3:48 pm Iznenadjenje ?!!!! ----------------------------------- Da mi je neko rekao da cu u ovakvom akvarijumu i bez posebnih uslova i odvajanja zateci malce ancistrusa, ne bi verovao, ali...mom iznenadjenju nema kraja... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_209169141_20160520_182423.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_146418402_20160520_182316.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_97612270_20160520_182241.jpg ----------------------------------- Gangster Sre Maj 25, 2016 5:09 pm ----------------------------------- Obavezno pokusaj ponovo sa pinnatifidom, po meni nema lepse biljke... teze se adaptira ali ako uspes bices nagradjen i uzivaces veruj mi! Za ancistruse nije nista cudno i generalno ne zahtevaju preterano zahtevne uslove za razmnozavanje. Redovno su mi se mrestili, dok nisam uneo botiju koja im smaze ikru, tako da dok ne ubacis nekog predatora mozes ocekivati ovo kao redovnu pojavu :wink: Svaka cast na akvarijumu :bravo: ----------------------------------- sakis Čet Maj 26, 2016 9:50 am ----------------------------------- Hvala Gangster! Ma ja to zato sto sam gledao te preporuke za mrest ancija i uvek je tu neki cup ili simulacija pecinice koju ja u akvarijumu nemam pa sam bas bio zacudjen kada sam ih video na staklu... A sta je jos cudno je i to da su u akvarijumu svi odrasli crni, a bar 3-4 malca su ispali albino... ? Sto se Pinatifide tice samo sam skeptican posto nemam CO2, a za rasvetu nemam osecaj u kojoj je kategoriji (jaka-srednja-slaba) ali za ovo sto imam u akcvarijumu je Ok. Takodje, vec je godinu i po proslo od formiranja pa pretpostavljam da je i hranjiva podloga isposcena, a nisam nesto prihranjivao. Uzeo sam skoro profito ali nikako da krenem sa dodavanjem - bar po malo. Isto tako ne znam ni da li bi je posadio u podlogu ili da je nekako vezem za lavu npr. Videcu. Nikako da nadjem vremena na miru da navece slikam pre gasenja svetla ceo akvarijum u trenutnom stanju, ali cu uskoro, pa kacim sliku kako izgleda trenutno. ----------------------------------- sakis Pet Jun 03, 2016 1:40 pm ----------------------------------- Trenutno stanje... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_58598158_20160531_202559.jpg ----------------------------------- Backe Pet Jun 03, 2016 4:22 pm ----------------------------------- Kako napreduju mali anciji i koliko ih imas ? :) ----------------------------------- sakis Pet Jun 03, 2016 4:41 pm ----------------------------------- :) Valjda su Ok. Iskreno nisam se mnogo napinjao da ih brojim... Mislim da albino ima bar 4 a crnih 5-6 minimum, ali mislim da ih ima i vise. Ko ce u svemu ovome da ih broji, pogotovo dok su mali... ----------------------------------- sakis Uto Apr 18, 2017 8:41 pm ----------------------------------- Pozdrav svima! Srecan Uskrs!!! Nakon skoro dve i po godine, evo kako sada izgleda... Dzungla ... Namerno sam pustio da se Microsorumi razrastu... Interesantno mi je da se ancistrusi redovno mreste... a i kozice se samo mnoze i bez problema funkcionisu u ovom malom sistemu... Uskoro ce selidba pa cemo videti kako cu sve ovo prebaciti. Ne znam samo kako cu ribice a pre svega ancistruse da pohvatam i odvojim, a tek kozice.... Ali o tom potom... Pozzz http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_106610059_20170418_184026.jpg ----------------------------------- sakis Ned Nov 25, 2018 4:44 pm nakon 4 godine od formiranja ----------------------------------- I evo stanja nakon 4 godine...Posto sam se odselio i moji brinu o njemu, malo sam rascistio bilje i obnovio fond ribica radi lakseg odrzavanja mom ocu. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_67093782_23.11.2018.jpg ----------------------------------- cecam Uto Nov 27, 2018 2:15 pm ----------------------------------- Pa baš lepo, sviđaju mi se baš sve faze kroz koje je prošao ovaj akvarijum! ----------------------------------- sakis Uto Jul 02, 2019 3:08 pm update ----------------------------------- Posle dugo odlaganja, red je bio da se sve isprazni, detaljno opere, zameni podloga i ponovo pusti u funkciju... Duuuugaaa 2 dana sredjivanja sa ogranicenim prostorom, ali sve je proslo Ok. Nisam bas zadovoljan rasporedom ali neka se malo stabilizuje i razraste pa cu do tada smisliti sta i kako...za zadnji plan mi treba nesto, kao i napred... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_195259089_20190616_215606.jpg