Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 noviteti u radnji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gupi-pet svet




Registrovan: 02 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: glavna 16

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Calamoichthys calabarikus...velicina : 15-18cm...cena: 1500 din
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 12:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je ovo? Brat blizanac covecije ribice? Smile Napisite neke podatke o ovom stvorenju. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast na nabavci ovih riba, kod nas su raritet. Možda mogu malo da pomognem oko predstavljanja ribe, ono što ja znam o njima je da potiču iz zapadne Afrike (odakle i Kribenzisi i sl..) da su dvodihalice i mesožderi koji se hrane crvima, insektima i malim ribicama i teško ili nikako ne prihvataju suvu hranu (mogu se hraniti smrznutom hranom koje ima u prodaji). Mogu da žive sa drugim ribama ako nisu manje od njihovih usta. U prirodi se hrane isključivo noću. Po prirodi su dosta mirne ribe. Treba im obezbediti pristojne uslove za život a to je veliki akvarijum jer rastu baš velike (25-50 cm) Treba ih držati u poklopljenom akvarijumu jer znaju da iskaču. Sve u svemu zanimljiva i lepa riba! Još jednom, svaka čast za nabavku ove vrste, prijatno iznenađenje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova riba odavno nije viđena od strane novosadskih posetoca lokalnih petšopova. Kada ih je bilo bile su sa manjom cenom ali u prilično lošem stanju. Hranio sam ih smrznutim srcem i kvalitetnijim smrznutim mesom koje mora biti sveže i u komadu - oslića nisu teli ni da pipnu ako nije savršenog kvaliteta što je kod nas prava umetnost naći bilo tada.
Imao sam ih oko pet-tri su mi preživela oko dve godine dok me nije zainteresovalo nešto drugo. Kod kupovine treba paziti da pliva pravo kao strela. Ako vuče rep ispod glave to je pokazatelj da je riba u lošijem stanju. Blago je normalno jer im u radnjama sigurno ne pružaju savršene uslove.
Diše vazduh sa površine. Istina je da se rado izvlači iz akvarijuma. Ako ga nađete posle noćašnjeg iskakanja polusašučenog operite ga od prašine i vratite u akvarijum velika verovatnoća je da mu nije ništa. Raste relativno sporo a posle kupovine prvo su se nagoili pa tek onda krenuli da rastu.
Ko voli da secka htanu na kockice i ima retku i neobičnu životinju koja ne dira nikoga ako nemože da ga pojede savršena riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Traže neku pećinu da se kriju-koristio saksiju sa izbušenom rupom na boku. Nisu mi kopali i uništavali bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jul 29, 2014 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravi ljubimac , pa ako se ne opredelite za teraristiku, ovo mu dodje nesto slicno ispod vode , mala sala.
http://www.youtube.com/watch?v=mxZmYoUSiCA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poseta akva radnji u Madjarskoj ticma Morska Akvaristika 0 Pon Apr 02, 2018 7:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka noviteti u radnji... gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 1 Uto Jun 16, 2015 11:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponuda ribica, a prvo noviteti (Akvar... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 17 Čet Jan 15, 2015 7:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka noviteti u radnji... gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 11 Uto Avg 26, 2014 1:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka noviteti u radnji... gupi-pet svet Gupi & Pet Svet 2 Čet Avg 21, 2014 1:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License