----------------------------------- flatrone2351 Ned Okt 13, 2013 10:57 am Novooformljeni akvarijum i pojava algi ----------------------------------- Akvarijum je oformljen pre mesec dana, a pre 5 dana sam zamenio trecinu vode. Zapremina 100 l Filter spoljni dvokomorni 20 l Od ribica je trenutno tu 4 kraljevske neonke, 2 skalara, 1 plecostomus, i 2 muljara Od biljaka samo valisneria Svetlo jedna gro lux neonka 18 w i stedna sijalica 20 w koju vise ne palim zbog nastalog problema... Voda je ok, bistra prozirna ali sam pre par dana primetio da mi se na 3d pozadini pojavljuje braonkasta boja u vidu fleka, takodje i na belom kvarcnom pesku,... Neki listovi valisnerie su postali crveni i verovatno ce otpasti a na vrhu nekih listova cak ima i malo rekao bih koncaste crne alge, ali jako malo... Sve ovo je u nekim granicama ,znaci cak je i jedva primetno,zato nisam ni slikao jer ne znam kako bi se videlo.. Da li su ovo normalne pojave za oformljeni akvarijum ili ne? Planiram da ubacim i jednog ancistrusa ali nema ga jos uvek u Smederevu Da li da ugasim stednu sijalicu i ostavim samo neonku posto valisneria i onako nije zahtevna biljka?