Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oživljavanje foruma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bruno
Ajd da ja baksuziram. Napises kupio to i to. Koga interesuje a povoljnija cena nego li u radnji , dobija info na pp. Ako si kupio kod sponzora napomenes tj napises stvar, riba, bilja kupljena kod sponzora.
Ima tu dosta zezanja sa razno raznim likovima pa se neretko desi da i "posten akvarista " nagrabusi iz gluposti. Tako je kako je. Nesto se provuce, nesto se koriguje ... Ziv covek :}


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Okt 21, 2020 12:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 12:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je da imamo ovu temu, naučićemo pravila za reklamiranje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 3:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako god..ali ta zabrana u velikoj meri šteti forumu!

Ako je u pitanju lova za postojanje foruma..lakše je da se skupi lova od članova za tu svrhu nego da forum bude "nem"😏
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
@Bruno niko nije brisao aliexpres i pojedine sajtove tog tipa protekle dve godine, ako na to mislis, a deljeni su i linkovi ka sera proizvodima..

Ok..ali pravilo je veoma štetno po forum cenim!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan ::
Evo i mene Smile

Huh slazem se sa vecinom stvari sto ste napisali.
Ja bih prvi voleo da su stvari drugacije ali ajd da vidimo sta se realno moze uraditi.
.


Sta konkretno od ovih predloga koji su izneseni na temi moze da se realizuje. Steta da ostane samo na recima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruno ::
Ok..ali pravilo je veoma štetno po forum cenim!


Jbg svima smeta, al stoji..

Bojan95 ::
Sta konkretno od ovih predloga koji su izneseni na temi moze da se realizuje. Steta da ostane samo na recima.


Nista.. Laughing ..salim se naravno nemam pojma, valjda ce nesto biti, makar kod fotografija..

Aj sad nesto oko nagradne igre..

Krece od novembra sa prijavljivanjem do decembra, znaci ko god da se loguje i registruje u novembru (naravno i pre toga) ima pravo ucesca, moze da bude i umesto u novembru da bude u, tj da krene, decembru da ostane mesec dana da se dogovorimo oko pojedinosti oko samog takmicenja, a moze da krene i od januara sledece godine (sve je stvar dogovora)..

E a takmicarski deo je da se napravi hardscape u odredjenim dimenzijama akvarijuma tipa priblizno 35x25x25 (ovakvi akvarijumi su oko 1000 dinara ±200 dinara, zavisi kako gde), a sve ostalo se moze naci u prirodi, sto sljunak, pesak, kamen, grane sta god vec.. E sad zasto je ovo moj predlog, a prvo je da svi koji nemaju veze sa akvaristikom mogu da se igraju i da slazu nesto pre nego uopste krenu da se bave istom a pritom istrazuju sta sve moze da bude u vodi tj akvarijumu kad je pun, druga stvar je da im ne treba svetlo koje bi biljkama bilo potrebno tako da oko toga ne moraju da brinu, treca stvar moze dugo da se skuplja materijal i ne mora da se priprema i ciklira akvarijum itd, cetvrta stvar ukuliko se ne osvoji nagrada uvek se taj rad moze pretvoriti u funkcionalan akvarijum tako sto ce biti pesak/sljunak opran, drvo pripremljeno i natopljeno, dodate dve mini armature za T5 ili neka led sve zavisi sta je vama/njima dobro i estetski prihvatljivo, doda mini hang on par mikro riba ili beta ili par gupi muzjaka umesto bete.. u krajnjem slucaju moze biti i mini biotop pa se staviti i jedna minjonka zuta od 2700K od 4W da da jos lepsi efekat mutne vode itd kombinacija je mnogo a sve se to istrazuje dok se akvarijum priprema, poenta je da se sto vise privuce zainteresovanih za minijaturno ulozenog novca, a kao sto rekoh sve drugo se moze naci u prirodi, a taman i da se seta po istoj.. Wink

Npr aquamaniak, mandic i jos par nasih akvaskejpera moze da bude neki ziri plus da se glasa preko foruma pa posle glasovi da se sabiraju, naravno ukoliko zele da budu u ziriu i da bi bilo fer prema ostalim konkurentima da nemaju pravo ucesca ukoliko su u ziriju, a neko od sponzora bi mogao da organizuje nagradnu igru kasnije, ako se ova primi, za iskusnije akvaskejpere, naravno pravo ucesca da imaju svi bez granice u iskustvu, mislim da se niko nece buniti. Very Happy

O nagradama cemo naknadno, prvo da vidimo da li i ko bi bio u ziriju i koliko ljudi 3/5/7/?

Sto se mene tice mogao bih da cuvam biljke, neke bi trebalo da budu tu vec sledece nedelje, sto se tice BGa, ukoliko ima nekoga zainteresovanog ko bi jos da donira nek mi se javi tek od sledece nedelje tj neka bude od prvog novembra da se organizjuem za akvarijum da imam gde da ih stavim.. joj terate me opet da se zatrpam akvarijumima a tek sto sam ih se otarasio.. Laughing nazalost nisam u mogucnosti, trenutno, da odvajam za posiljke koje bi ljudi slali iz drugih mesta kao donaciju, tako da bi bilo lepo ukoliko se neko javi ko bi jos preuzimao biljke tipa iz NSa, Nisa, Valjeva, Cacka, Zajecara.. jbg ne znam kako bi ovo funkcionisalo sa prikupljanjem drugacije da se pravi trosak samo jednom, pa kad se dele nagrade onda da se salje dobitniku na njegov trosak iz "mini stovarista". Opet ovo je jako diskutabilno pa podelite misljenje..

Moj doprinos takmicarima moze jos da bude neki savet gde sta i kako da traze naravno preko pp i mogu slati fotografije pre nego sto posalju zavrsnu fotografiju za takmicenje da bi dobili predlog sta da koriguju, a probacu i da nadjem vremena kako da se napravi akvarijum samo sa stvarima iz prirode, nesto slicno kao u temi http://www.akvarijum.org/forum.....27196.html , tako da opet imaju neku olaksicu kako sta itd.. al nece biti na YTu nego ce ipak morati da citaju ovde. Laughing

Toliko od mene, vase miljenje oko ovog buduceg takmicenja..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Clan sam foruma jedno mozda mesec dana, aktivno ga citam oko sest meseci. Povratnik sam u akvaristici, realno pocetnik. Avanturu od pre petnaestak godina ne racunam. Ovaj forum mi je pruzio sve informacije koje su mi bile potrebne. Ima svega ko zeli da cita. Misljenja sam da ni jedna fb grupa ne moze da zameni ovakav nacin pisanja o raznim temama. Imao sam par paranojicnih nedoumica koje su mi clanovi resili. Ko zeli da cita ovde ima svega potrebnog za formiranje i odrzavanje akvarijuma. Potrudicu se da kada steknem malo iskustva podelim sa svima neko moje oskudno znanje i pomognem svima kao vi svi meni.
PS. Posebna zahvalnost Liscu sto je istrpeo moja glupa pitanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2020 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovor je totalno off od cele price koja se u temi povela a hteo sam samo da istaknem koliko sam ja informacija pokupio i koliko je to meni pomoglo u formiranju akvarijuma. Sto se ozivljavanja foruma tice potrudicu se sa predstavljanjem akvarijuma kada ga kompletiram kako sam zamislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2020 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Bruno ::
Ok..ali pravilo je veoma štetno po forum cenim!


Jbg svima smeta, al stoji..

Bojan95 ::
Sta konkretno od ovih predloga koji su izneseni na temi moze da se realizuje. Steta da ostane samo na recima.


Nista.. Laughing ..salim se naravno nemam pojma, valjda ce nesto biti, makar kod fotografija..

Aj sad nesto oko nagradne igre..

Krece od novembra sa prijavljivanjem do decembra, znaci ko god da se loguje i registruje u novembru (naravno i pre toga) ima pravo ucesca, moze da bude i umesto u novembru da bude u, tj da krene, decembru da ostane mesec dana da se dogovorimo oko pojedinosti oko samog takmicenja, a moze da krene i od januara sledece godine (sve je stvar dogovora)..

E a takmicarski deo je da se napravi hardscape u odredjenim dimenzijama akvarijuma tipa priblizno 35x25x25 (ovakvi akvarijumi su oko 1000 dinara ±200 dinara, zavisi kako gde), a sve ostalo se moze naci u prirodi, sto sljunak, pesak, kamen, grane sta god vec.. E sad zasto je ovo moj predlog, a prvo je da svi koji nemaju veze sa akvaristikom mogu da se igraju i da slazu nesto pre nego uopste krenu da se bave istom a pritom istrazuju sta sve moze da bude u vodi tj akvarijumu kad je pun, druga stvar je da im ne treba svetlo koje bi biljkama bilo potrebno tako da oko toga ne moraju da brinu, treca stvar moze dugo da se skuplja materijal i ne mora da se priprema i ciklira akvarijum itd, cetvrta stvar ukuliko se ne osvoji nagrada uvek se taj rad moze pretvoriti u funkcionalan akvarijum tako sto ce biti pesak/sljunak opran, drvo pripremljeno i natopljeno, dodate dve mini armature za T5 ili neka led sve zavisi sta je vama/njima dobro i estetski prihvatljivo, doda mini hang on par mikro riba ili beta ili par gupi muzjaka umesto bete.. u krajnjem slucaju moze biti i mini biotop pa se staviti i jedna minjonka zuta od 2700K od 4W da da jos lepsi efekat mutne vode itd kombinacija je mnogo a sve se to istrazuje dok se akvarijum priprema, poenta je da se sto vise privuce zainteresovanih za minijaturno ulozenog novca, a kao sto rekoh sve drugo se moze naci u prirodi, a taman i da se seta po istoj.. Wink

Npr aquamaniak, mandic i jos par nasih akvaskejpera moze da bude neki ziri plus da se glasa preko foruma pa posle glasovi da se sabiraju, naravno ukoliko zele da budu u ziriu i da bi bilo fer prema ostalim konkurentima da nemaju pravo ucesca ukoliko su u ziriju, a neko od sponzora bi mogao da organizuje nagradnu igru kasnije, ako se ova primi, za iskusnije akvaskejpere, naravno pravo ucesca da imaju svi bez granice u iskustvu, mislim da se niko nece buniti. Very Happy

O nagradama cemo naknadno, prvo da vidimo da li i ko bi bio u ziriju i koliko ljudi 3/5/7/?

Sto se mene tice mogao bih da cuvam biljke, neke bi trebalo da budu tu vec sledece nedelje, sto se tice BGa, ukoliko ima nekoga zainteresovanog ko bi jos da donira nek mi se javi tek od sledece nedelje tj neka bude od prvog novembra da se organizjuem za akvarijum da imam gde da ih stavim.. joj terate me opet da se zatrpam akvarijumima a tek sto sam ih se otarasio.. Laughing nazalost nisam u mogucnosti, trenutno, da odvajam za posiljke koje bi ljudi slali iz drugih mesta kao donaciju, tako da bi bilo lepo ukoliko se neko javi ko bi jos preuzimao biljke tipa iz NSa, Nisa, Valjeva, Cacka, Zajecara.. jbg ne znam kako bi ovo funkcionisalo sa prikupljanjem drugacije da se pravi trosak samo jednom, pa kad se dele nagrade onda da se salje dobitniku na njegov trosak iz "mini stovarista". Opet ovo je jako diskutabilno pa podelite misljenje..

Moj doprinos takmicarima moze jos da bude neki savet gde sta i kako da traze naravno preko pp i mogu slati fotografije pre nego sto posalju zavrsnu fotografiju za takmicenje da bi dobili predlog sta da koriguju, a probacu i da nadjem vremena kako da se napravi akvarijum samo sa stvarima iz prirode, nesto slicno kao u temi http://www.akvarijum.org/forum.....27196.html , tako da opet imaju neku olaksicu kako sta itd.. al nece biti na YTu nego ce ipak morati da citaju ovde. Laughing

Toliko od mene, vase miljenje oko ovog buduceg takmicenja..?


Auuu al se ti raspisa. Trazicu od Bojana da ubaci audio za ovoliiike tekstove Smile Smile Smile
Predlozicu za sada samo da ziri bude od PET clanova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2020 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta? Pa ovo je kratko.. :lol

Nego de nestadose 'ozivljatori'? Niko nista da doda ili oduzme od predloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2020 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Lisac
Ostao sam facniniran da je na forumu iskorišćena alternativna skraćenica za "Šta ćeš" Razz

Meni je forum sasvim ok, pregledan je. Izuzev toga što je muka ubaciti vezu ka netu nemam zamerku. Siguran sam da ga ne bih ni pogledao da su slike veće od 200-300Kb ili bih pogledao šta drugi pišu jednom u 100godina. Po meni je čak i dobro da se smanjuju slike pre ubacivanja. Nekada sam slike obrađivao u Lightroomu pa su zato bile donekle lepe i čiste sad ih samo pustim kroz aplikaciju da smanji veličinu koliko može i kači. Zato su užas i katastrofa.

Ljudi su se preselili na facebook, instagram... Znanje upiju sa youtuba. Jezik više nije barijera jer prevod na youtube često radi, chrom na androidu super prevodi. Brzo znanje, šturo ali služi. Danas retko koga interesuje što, zašto i kako ne samo u akvaristici nego generalno. Politička odluka je da se narod zatupi. Najbolje preskočiti i zaobići svako objašnjenje i komentar po tom pitanju. Mnog i ne znaju da postoje domaći forumi jer kucaju sve na engleskom ili nemačkom kako su čulu od svog odabranog influensera. Vidi se po pisanju i kovanicama da im termini na maternjem nisu poznati. Zato mnogi poste a neki od nas objavljuju, postavljaju i ističu Smile

Reef2Reef je primer starog modernizovanog forum. Interesuje me vaša mišljenja kakav je. Što se tiče pravila pogledajte tamo pravila, apsolutno su ista kao i ovde uključujući i oglašavanje i reklamiranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2020 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::


Ljudi su se preselili na facebook, instagram... Znanje upiju sa youtuba. Jezik više nije barijera jer prevod na youtube često radi, chrom na androidu super prevodi. Brzo znanje, šturo ali služi. Danas retko koga interesuje što, zašto i kako ne samo u akvaristici nego generalno. Politička odluka je da se narod zatupi. Najbolje preskočiti i zaobići svako objašnjenje i komentar po tom pitanju. Mnog i ne znaju da postoje domaći forumi jer kucaju sve na engleskom ili nemačkom kako su čulu od svog odabranog influensera. Vidi se po pisanju i kovanicama da im termini na maternjem nisu poznati. Zato mnogi poste a neki od nas objavljuju, postavljaju i ističu Smile

Reef2Reef je primer starog modernizovanog forum. Interesuje me vaša mišljenja kakav je. Što se tiče pravila pogledajte tamo pravila, apsolutno su ista kao i ovde uključujući i oglašavanje i reklamiranja...


O tome sam pisao odavno ...... ali nismo dotakli srž poente. Ono osnovno i neopozivo ostaće zauvek isto ,
sve su ostalo nijanse. Delimično zbog takvih razlika u mišljenju dolazi do nesuglasica na forumu (naravno nepotrebno),
nadam se napretku i poboljšanju bilo istih ili različitih mišljenja, jer čini mi se da zbog toga i postoji forum. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2020 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ste pokusali da ponudite moderatorske tj administratorske uloge nekim drugim clanovima koji su trenutno aktivni a voljni su da to prihvate i imaju elementarnog znanja. Ima vise kandidata za tu poziciju. Mislim nije to marsalska titula pa da mora dozivotno da traje. Koliko vidim sve jedan admin trenutno nije aktivan a pricamo o ozivljavanju. Mozda bi neko sa vise energije pa cak i manje znanja bolje doprineo nego iskusni akvaristi koji zbog zivotnih okolnosti nemaju vremena ni da se pojave a vrlo je moguce da deo njih trenutno ni nema akvarijum niti o akvaristici razmislja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2020 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Sta? Pa ovo je kratko.. :lol

Nego de nestadose 'ozivljatori'? Niko nista da doda ili oduzme od predloga?


Ja bih se uključio 🙂

Izmenio bih jednu stvar, a to je ograničenje u dimenzijama akvarijuma. Npr, moj prvi akvarijum je 79*34*40, koji sam dobio na poklon, pa me tako nije koštao ništa, a uz njega je išlo i nešto od opreme. Tako da, po meni, trebalo bi da učestvuje ko sa kakvim akvarijumom može. Moja ideja je bila i to da se za te postavke otvore teme sa celokupnim procesom formiranja, pa da pored završne fotografije, cela tema nosi određen broj bodova. U naslovu teme bi nečim naznačili da učestvuju na takmičenju.

Članovi žirija, što više i što kompetentniji, to bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2020 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
Jel ste pokusali da ponudite moderatorske tj administratorske uloge nekim drugim clanovima koji su trenutno aktivni a voljni su da to prihvate i imaju elementarnog znanja. Ima vise kandidata za tu poziciju.



Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nov clan foruma Nikola.M Upoznavanje 1 Uto Maj 31, 2016 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Link za najnovije komentare iz celog ... Kiko Obaveštenja 2 Ned Dec 20, 2015 12:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim clanovima foruma OskarIjaguar Upoznavanje 1 Pon Apr 06, 2015 2:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka predlog za unapredjenje foruma radisa89 Obaveštenja 38 Uto Dec 03, 2013 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License