Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Obicne mahovine u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pet Mar 12, 2010 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam jedno pitanje?! dal bi mogle obicne mahovine da prezive u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 12, 2010 1:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Mar 12, 2010 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusaj...Smile Ja sam pokusao sa biljkama iz reke... Na pocetku su rasle ko lude, a onda...crkle... Mada nisam probao sa biljkama iz tople reke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milance08
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2010
Poruke: 34
Lokacija: Beograd-Idjija

PorukaPoslao: Sub Mar 13, 2010 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ne moze,zbog potrebe za kiseonikom,atmosverskim .Probaj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Sub Mar 13, 2010 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pokusacu,pa cu da vidim sta ce da kaze Smile cim se vreme stabilizuje krecem u lov na mahovine Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 13, 2010 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu neke-javanska mahovina je rasprostranjena sirom sveta... kad dodje malo toplije vreme idi na neki bunar gde ima ziva voda(bunarska), i pogledaj dole gde se sliva voda, videces po obodima zida o cemu ti pricam, nacupas kolko ti treba,dobro operes pod tusem i eto gomile javanske mahovine... takodje imas dosta akvarijumskih biljaka koje se koriste u akvaristici, npr mozes kod nas naci i neke eloharise, hotoniu itd... samo treba znati gde traziti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
milance08
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2010
Poruke: 34
Lokacija: Beograd-Idjija

PorukaPoslao: Ned Mar 14, 2010 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam to znao Smile hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nenad_franc
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 147
Lokacija: smilovac

PorukaPoslao: Pon Mar 15, 2010 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za sad je odlozeno pitanje mahovine jer cu da dobijem akvarijumsku Smile ali u nekoj bliskoj buducnosti kad budem imao vremena i volje ja cu da pokusam i sa nasom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jana
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2009
Poruke: 303
Lokacija: Aleksinac Srbija

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 1:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni nije uspelo sa mahovinom iz potoka. Donela sam je zajedno sa kamenom. Ostao samo cuperak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prilikom uzimanja mahovine iz bunara pripaziti na to da i sami ne zavrsite u istom Confused
@nebojsa - da li je dovoljno samo ispiranje pod mlazom vode pre ubacivanja te mahovine u akvarijum???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nije, a i zasto rizikovati..? Ja i kupovne biljke najpre ubacim u rastvor hipermangana 10ak min, a tek onda u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 16, 2010 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Snalazenja takvog tipa verovatno su proizvod zelje da se na neki nacin doskoci tgovcima koji su u najmanju ruku bezobrazni. Kada (naglasavam KADA) ima biljaka po pet shopovima one su previse skupe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja nisam ispirao sa hipermanganom, samo pod mlazom vode, na tusu....

a slazem se sa vladom kupovao sam u rumi u pet sopu jako malo mahovine sam dobio za 300din, al dobro, za jedna mali aq sa kozicama mi je bilo dovoljno al kad mi je trebalo za veci a nisam mogo cekati da se razraste nisam imao izbora nego da nacupam i probam... i dan danas raste bez problema...

sad necu da reklamiram na kom sajtu je jedna tema, al decko je nacupao dosta lepog,al bas lepog bilja iz drine, medju kojima je bio i eloharis, e sad kad odes u pet sopa neces naci korpicu eloharisa ispod 450din,ako nadjes svaka ti dala, npr u rumi je korpica koja je kao 10x10-naravno pola je puna kosta 600din-ratajeva, tropikina koja je vise puna je 720din...

pa gledaj dal se neke vrste isplati kad dodje lepo vreme potraziti ili ne...

znam sigurno da vamo blizu mitrovice da kazem da prdnem od mene je zasavica, prirodni rezervat, znam da ima hotonije, eloharisa, lokvanja vise vrsta, cini mi se beli i ne znam bas sad koga bas zanima nek kuca na googl-u zasavica pa nek gleda, znam samo kad dodje malo toplije palim pa ako stagod nadjem, slikacu...

pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 9:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

podrzavam!
ni ovo sto kupujemo po pet shopovima nije 100% sigurno. Ali takodje mislim da je jedino "sigurno" bilje ono razmnozeno u nasim/vasim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Obicne zebrice Slepi_Putnik Tražnja 0 Pet Dec 30, 2022 1:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License