----------------------------------- Nikollo Pet Jan 22, 2021 4:26 am ----------------------------------- Nisam siguran ni koju bi podlogu. Kao kvarc je za zahtevnije ribice, te bolji sitnijit e krupniji, te ne valjaju kupovne podloge nego su cak bolje da se izvade iz reke pa prokuvaju ili dobro isperu. Svako ima svoju verziju. Ja bih se najvise za sad orijentisao na da kazemo sam ekosistem tj na izbor i uparivanje ribica, billjaka i preciscivaca podloge. Ne znam da li ima smisla hraniti kozice dok ne dostignu neki maksimum, napraviti im zelena sklonista pa knda ubaciti ribice posle nekog vremena, ili kozice nisu neophodne. Verujem da se veoma isplati imati nekoga ko ce da se bavi dnom u akvarijumu. Mislio sam malezijske ako jos jednom ponovim bice rodezijske, rodezijski gonic. Tesko je napraviti kombinaciju za prvo formiranje akvarijuma i ne mogu bez pomoci. Ribixlce mi trebaju rekao sam one koje su najmanje prohtevne, koliko sam ja naucio: crna moli, kardinal, gupi itd. E sad koja od njih je najbolja za 50l i koja nudi najvise opcija za biljno uparivanje, koja najmanje napada kozice itd. Treba mi pomoc oko izbora. Verujem da iskusnim forumasima sigurno nije prvi put da pomazu i znam da sve info imaju da se nadju negde ali ja ne mogu da mesec dana trosim na istrazivanje, vec mi je zbrka napravljena u glavi, nicemu ne vodi to, na svako pitanje dodju dva oprecna odgovora. Hvala svima koji su dobrih namera.