----------------------------------- Nikollo Ned Feb 21, 2021 5:06 pm ----------------------------------- Posto nemam bas mesta za stakleni filter i ovaj od 60l sto sam kompletan akv kupio mi je vec glomazan, napravio sam u posudi od 3l neki moj ciganski filter koji je na krovu a pumpa je u akvarijumu. Meni nikako nije jasna filtracija. Znaci u hang on tj visecem filteru pumpa vuce u jednu komoru vodu pa se voda preliva odozgo u drugu komoru gde se nalazi ulozak koji je verovatno pri dnu te komore. Nije mi jasno konkretno kako se onda filtrita voda kada ona samo predje iz prve komore gde je pumpa u drugu komoru i onda samo odatle produzi u sam akvarijum. Samo neki deo nove ispumpane vode prodje kroz sam filter ulozak. Znaci potpuno mi je nelogicno i iritantno. Napravio sam kazem svoj krovni filter i sad sam se setio da nekim bakterijama steti kiseonik(anaerobnim strucno). Ja bih mogao parce creva sto sam stavio na dno moje posudefiltera da podignem do nekog nivoa pa bi tako podigao i samu vodu i onda bi neki materijali uvek bili kompletno u vodi dok bi neki bili samo vlazni. Gore mi je vata serina, dva prsta je debela, pa onda skoro sve od sobo pakovanja neke plave grube vate u tabli i crnog rekao bih najporoznijeg sundjera, pa sam stavio samo 1 pakovanje mini siporexa jer mi mnogo bese litar ili koliko su mi vec nudili standardnog a i ovaj je kompaktniji samo da dokupim jos jedno pakovanje i bice ok. Taj siporex stoji na crnom sundjeru koji je zadnji sloj. Sveukupno te mase ima do 15 cm mozda u visini a posuda je isto tako otprilike 15 sa 15 sirine. Serina vata pa plava gruba vata u tabli pa sundjer pa mini siporex pa opet sundjer. Valja li ovo ista, pa da malo modifikujem ili ipak da kupim na kraju hang on. Nije mi takodje jasno niti mi je iko mogao dati odgovor kada je akv iscikliran koliko treba novom filteru da nakupi te bakterije pa da pocne da radi posao. Gotov akv sam kupio i tom coveku se pokvario taj njegov standardan filter pa je spala knjiga na 2 slova tj unutrasnji filter koji solo radi ovih dana koliko je akv kod mene. Ja sam se malo uplasio da im nece mozda skoditi samo tako na 50l jer koliko znam tek taj unutrasnji nema nista filter mase a i sam filter je bio van funkcije. Akvarijum je gusto ubiljen i prostran za 10 neonki i zato nece biti problema pretpostavljam ali hocu da napravim solidnu filtraciju pa da sam miran. Hteo sam hang on ali sam racunao da je bolje ovo sto sam sam napravio mada sam se mozda i zaj**ao. Kanister necu jer je skup. Samo mi ostaje top, hang on i unutrasnji.