----------------------------------- Nikollo Sub Mar 27, 2021 5:34 pm ----------------------------------- E da, posto bi ja mozda ubacio neke zbunaste nize biljke koje bi manje blokirale pogled a i npr mahovine mogu da sluze i za skrivanje mladji, za to je potrebna bar dobra rasveta. Te neke co2 to nista, nema se para ni za nas ljude a ne ribice :D. Pa me interesuje u globalu sta treba za neko budzet resenje za solidnu biljnu rasvetu. Ne znam ni kako funkcionisu tacno neonke pa ako neko ima zivaca bilo bi super da ukratko objasni. Mislim da su neonke povoljne sem sto se na pola godine do godinu moraju menjati ali te neke od 30 40 50 cm mogu da se kupe za 500, 1000 dinara. Ne znam koliko je konzola i gde se kupuje i kako se radi, znam ovo sa obicnim sijalicama, grla, prekidaci i to, ali ovo nemam pojma :D. Cak sam elektrotehnicar po struci doduse samo formalno a znanje nemam nikakvo sem ovo mozda po kuci ponesto da uradim a da me ne ubije struja. Da li moze nesto sem ovih par biljnih vrsta valsinerije kripti itd da raste a da se ne pomucim previse uz dobro svetlo ili mora profi podloga i ostale zezancije? Znaci ja bi biljni akv a da me ne samara po dzepu, koje su mi opcije? Mislim ne biljni nego da desetkujem valisneriju i ubacim mozda neku mahovinu ako bi izveo u buducnosti neki mrest, i jos neku bilo koju biljku ali samo nizu.