Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Od čega je umrla ova gupika? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav.Maric




Registrovan: 03 Jul 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poštovani forumaši,
Nikada u zivotu nisam bio ni na jednom forumu mada sam večnost proveo čitajući ih u potrazi za rešenjima raznih problema.
Molim za pomoć oko utvrđivanja smrti upravo ove gupike jer mi sve gupike umiru na potpuno isti način.
Naime, već godinama... svakih nekoliko dana, umre mi jedna gupi. Umiri se na dnu.. dan, dva i sledece jutro je nadjem izvrnutu. I tom prilikom prilicno deformisanu kao sto iz prilozene slike mozete videti. Ne primećujem nikakve druge simptome.
Onda se sledeća nadje na dnu.. sutra i ona mrtva. Par dana sve ok. pa sledeća. Onda se neka porodi.. pa dobijem 15 tak malih. Male budu dobre dok ne porastu. Mešao sam jata koliko je moguće.

Akvarijum je 50 litara sa nekoliko Nana koje lepo rastu. Imam od početka i dve kozice koje jako lepo zive sa gupijima. i to je sve. Podloge su bile razne, trenutno je akvarijum rasformiran zbog najezde spicastih puzeva, mada koliko vidim sada sam dobio neke minijaturne puževe prilepke koji liče na skoljke. Verovatno sa poslednjom nanom koju sam kupio. Filter od spuzve, manjam trecinu vode jednom ili dva puta nedeljno. Filter vazduha nemam ali imam spoljni filter koji ubacuje vodu kao vodopad u akvarijum pa ulazi i dosta kiseonika. Bar mislim tako posto mi ribice ne gluvare pri površini već lepo plivaju po celom prostoru.
Tokom godina probavano sa plavim, pa zelenim. pa onim jacim zelenim.. stao mi mozak sa imenima preparata.. Kupao ribice u hipermanganu, soli.. Menjao akvarijume, Vodu.. Bacao čini.. igrao oko vatre u Sirogojnu ali ne pomaze..

Nikad ne umru dve ili tri ili sve.. Samo jedna po jedna svakih nekoliko dana. Godinama.. Pomagajte.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 10:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cime hranis ribe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav.Maric




Registrovan: 03 Jul 2017
Poruke: 2

PorukaPoslao: Pon Jul 03, 2017 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hranom za gupike u ljuspicama i prokuvan spanać, ponekad maslacak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Jul 04, 2017 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa najezdom "špicastih" puževa si dao odgovor. Mnogo hrane koja raspadanjem zagadi vodu, podigne nitrite koje bakterije ne mogu da razgrade. Probaj da staviš dosta drezge ili gupi trave da to regulišu i SMANJI HRANJENJE.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje peraja pa uginuce gupika uki01 Bolest 4 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupika pliva nepravilno Tajson Bolest 3 Čet Maj 30, 2019 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License