Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 odabir ribica za pocetnike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
miljang




Registrovan: 09 Feb 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bogami Nensi tesko da je cesmusa ispravna,ono jeste da su ribice navikle na nju ali kod mene i u siroj okolini cesmusa ima od 300 do 400 ppm,merim ga uredjajem koji meri koliko necega ima rastvorenog u vodi(slucajno ga imam).Npr. po svetskoj zdravstvenoj organizaciji do 40 jedinica je voda pice,voda iz uredjaja ima tu negde.Strasno je to sto u tih 400 jedinica nema nicega dobrog vec ima fenola,kamenca itd(mnogo a to svi znamo po grejacima na bojleru i v. masini,bubrezima....) Sad U svoj novoformirani akvarijum sam sipao vodu koju mi je dao dobri prodavac Bravo (iz akvarijuma u kome su zivele ribice) i vodu iz uredjaja 1 prema 4.Pisem vam moje iskustvo:ribice su zive i zdrave i gladne Razz svih 16,mislim da visok nivo ppm-a tj neceg rastvorenog u vodi(nitriti,nitrati,ostatci od hrane...) opterecuje i ugrozava ribe i da je odgovoran za ruzne stvari koje se mogu desiti u akvarijumu Embarassed Ako neko ima druga saznanja i misljenja neka napise koju rec,jos nesto-pogresio sam u vezi mog akvarijuma 10 litara je veci cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 12:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

miljang




Registrovan: 09 Feb 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice citiram zbog toga sto zelim da se nadovezem na nesto vec receno ali ocigledno gresim,nisu svi forumi isti a ja sam novi drug clan Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad citiras, na kraju citata, pritisni enter pa u novom redu napisi sta zelis, kad zavrsis pregledaj da li si sve lepo napisao kako si hteo pa onda klikni na posalji. I to je to. Very Happy
Samo polako, uhodaces se!
Popuni u profilu odakle si. Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
miljang




Registrovan: 09 Feb 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da cu se uhodati,pozdrav Jovice.Evo ga uredjaj kojim merim ppm u svom akvarijumu (ppm-parts per million tj. delova na milion).Olaksava zivot nama pocetnicima a mislim da bi koristio i iskusnijima.Nekada i bistra i ne zamucena voda ima svasta u sebi.Koliko se secam platio sam ga crvenu ili dve,davno bese......secam se ja.... ucenje
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljcice za pocetnike Sanja Ignjatov Tražnja 0 Ned Mar 17, 2024 7:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License