----------------------------------- ludidzora Sre Mar 15, 2017 7:38 am Odlaganje filter mase? ----------------------------------- Ne znam koliko vas je upuceno, ali akvarijum koji sam poceo da cikliram je takodje poceo i da curi. Svu vodu sam ispraznio, ostavio 15ak litara u jednoj kanti da probam da spasim jednu biljku, a filter (krovni) sa keramikom i belom vatom sam ostavio tako upakovanog i zatvorenog. Sad pitanje kad ga za koji dan ponovo pustim u rad da li da isperem filter masu ili da ne diram nista? Takodje da vratim ovih 15ak litara vode ili da sipam svu novu, s obzirom da ce ova stajati par dana u kanti? ----------------------------------- Vladimir95 Sre Mar 15, 2017 9:35 am ----------------------------------- Ne znam kako planiras ponovo da ga pustis u rad? Da ga krpis ili? ----------------------------------- ludidzora Sre Mar 15, 2017 11:12 am ----------------------------------- Da, kad ga okrpim, tj. zamrnim silikon. ----------------------------------- nikouro Sre Mar 15, 2017 2:56 pm ----------------------------------- U toj kanti gde ti je filter masa ukljuci pumpu neka vrti vodu. Bice dovoljno ----------------------------------- ludidzora Sub Mar 18, 2017 7:41 am ----------------------------------- Neizvodljivo mi je da to izvedem. Kanta je mala da bi u njoj bio filter, u kanti je trenjtno samo sljunak, 15ak litara vode i biljka, filter stoji u svojoj plasticnoj kutiji zatvoren. Danas treba da sipam vodu ponovo, pitanje da li ova sto je bila u akvarijumu i stoji u kanti 5 dana valja? Isto tako da li filter koji stoji 5 dana i ne radi treba isprati, zameniti vatu? ----------------------------------- io Sub Mar 18, 2017 3:56 pm ----------------------------------- pa ako je filter samo stajao isperi ga malo pod cistom vodom, ipak je tavorio na vazduhu a bio je mokar. posto nikakvog protoka nije bilo 5 dana, a ni vode, prakticno ces ga ciklirati ispocetka. ako vata nije prljava ne moras da je menjas.