Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Odrzavanje belog, kvarcnog peska Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stanislav




Registrovan: 10 Nov 2016
Poruke: 1
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2016 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Kad smo uzimali akvarijum, uzeli smo i beli, kvarcni, pesak za podlogu, posto nam lepo izgleda. To i jeste tako, zaista jako lepo izgleda, sve dok ne krene da se talozi prljavstina. Sad kontam da bi bolje bilo da smo uzeli neki tamniji, ali sta je tu je, sada ga ne bih menjao, iz prakticnih razloga.

Sifoniram ga jednom nedeljno, tokom zamene vode, ali i dalje se vidi prljavstina i nema vise onu svetlu boju.

Ima li neko neki praktican nacin za odrzavanje?

Hvala.

Pozdrav,
Stanislav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 12, 2016 8:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Dec 13, 2016 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nikada nece biti beo kao kada je kupljen, koliko god se trudio, imam crni pa se cak I tu nazire prljavstina pred redevno nedeljno odrzavanje,ne znam koliki ti je akv ali bih ti toplo preporucio zamenu..koja te po svoj prilici ceka pre ili kasnije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja licno sem crnog, ne bih drugu boju nikako! Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brcilo
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2015
Poruke: 21
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Jan 09, 2017 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takođe sam se zaleteo i stavio beli kvarcni pesak kao podlogu. Ovaj moj ima i malo sivog kvarca u sebi, pa je nekako "prljavo" beo. U početku, kada je tek formiran akvarijum imao sam sličnih problema, podloga se brzo prljala. Pojavile su se i braon alge po pesku i one su uglavnom bile krivac za brzo prljanje podloge. Malo sam regulisao osvetljenje i češće menjao vodu sve dok alge nisu nestale. Sada mi podloga bude čista čitavih deset dana, taman na toliko i usisavam dno. Kao što napisa neko iznad, podloga nikada više ne može da bude bela kao kada si je tek stavio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Izgled betonske fontane sa ribicama i... ivanhoe Početak u akvaristici 30 Sre Jul 25, 2018 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam belog macropodusa!!! tutka Arhiva Malih Oglasa 7 Pet Jul 31, 2015 10:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati pribor za odrzavanje i ulepsavanje a... milostzr@gmail.com Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Mar 09, 2015 12:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko kvarcnog sljunka Blaza83 Početak u akvaristici 4 Ned Feb 01, 2015 9:40 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dodavanje peska milojkovic89 Početak u akvaristici 6 Čet Dec 25, 2014 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License