Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 okrugli akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde na 3.40, jesu to malawi ciklidi?
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 2:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Ako nešto nisi video svojim očima, da li to znači da tako nešto ne postoji?

Onda bi velika vecina ljudi bila bezbozna ... zar ne.
Taman posla da moram sve da vidim da bih bio ubedjen da to postoji. Govorimo o tegli od nekih 10 litara, a ne o akvarijumu od stotinehiljada litara gde je precnik tog akvarijuma nekih 30 - 50 metara, a samim tim i ta zaobljena strana stakla ( ako je radjen od stakla ) minimalno menja spoljnu svetlost u akvarijumu. Drugo, mislim da je u izradi ovog akvarijuma u Berlinu ucestvovala ekipa ljudi koja je sve sitnice uzela u obzir pa i prelamanje svetlosti u isti. Sumljam da bi ulozili milione eura u pogrebni akvarijum.
Vecina akvarista drzi ribe iz ljubavi uz pokusaj da samim ribama obezbede sto prirodniji prostor u akvarijumu, jer ce samo tako drzana riba moci da zivi, razmnozava se i pokaze sve svoje vrline i boje kao jedinka ili jato. Ako je cilj nekome da drzi nesto samo zato sto je ubedjen da ta riba nema nikakve potrebe u zivotu i da je ta riba ogranicena pamcenjem na 3 sekunde, pa stavi ribu u prostoru koji je cini nervoznom i plasljivom .....
Svako od nas ovde na forumu ima svoje vizije kako i sta odraditi u svom akvarijumu. Dobar deo nas ovde preskace dosta toga u vezi postavki u akvarijumu a samim tim i desavaju nam se stvari koje se ne bi desavale da smo na pocetku uzeli u obzir ono sto smo kasnije shvatili kao gresku ( ko shvati ).
Moje licno misljenje jeste da ribu netreba drzati u " teglama " od 10 litara ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima jedan okrugli akvarijum od 50 litara pa sam milslio da ga uzmem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DiamondDragon ::
Ovde na 3.40, jesu to malawi ciklidi?
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related


To je morski akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali opet odskacete sa teme.
dali ribicama skodi okrugli akvairjum ili ne samo to me zanima a zza litrazu cemo videti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
DiamondDragon ::
Ako nešto nisi video svojim očima, da li to znači da tako nešto ne postoji?

Onda bi velika vecina ljudi bila bezbozna ... zar ne.
Taman posla da moram sve da vidim da bih bio ubedjen da to postoji.


Gle, to u vezi Boga. Bog je Ljubav, a čovek je u stanju da oseti Ljubav i tu dileme nema. Dakle, Bog se oseti u srcu, u duši.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slazem se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
liba
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2010
Poruke: 266
Lokacija: Tesanj Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okrugli aq odosno tegle nisu preporucljivi radi vida riba a i ribe oboljavaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u redu to sam hteo da cujem.
necu uzeti okrugli kavairijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

liba ::
Okrugli aq odosno tegle nisu preporucljivi radi vida riba a i ribe oboljavaju


Ček malo, znači one ribe koje ne žive u okruglom akvarijumu, one ne obolevaju? Obolevaju, dakle, kažeš, one koje žive u okruglom akvarijumu?
Nešto tu ne štima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li mi se cini ili neko tera inat xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li se meni čini ili neko izigrava drvenog advokata?
Brate, ako imaš nešto da kažeš u vezi teme reci, a nemoj ovde drugima da držiš sveću.

Dakle, zašto neko misli da ribica, u npr. okruglom akvarijumu od 50litara, pre će se razboleti nego ona u parvougaonom akvarijumu od 50 litara?

Molio bih konkretan odgovor, a ne rekla kazala i nagađanja tipa meni se tako čini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozete ovo prevesti preko google translator-a. Razumecete.
http://www.animalfreedom.org/e.....hbowl.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sale, Sale ..... pa taj sto je pisao tekst nema blage veze za zivotom a kamoli sa akvaristikom smeh smeh smeh smeh , sad on zna da li riba pati ili ne u tegli od 20 litara zid .
Za ribu je najvaznije da nama prija oku i da je nama to lepo ... sve ostalo ... zaista nebitno .... zar ne blabla blabla blabla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pet Sep 17, 2010 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U onom tekstu gore se pominje kugla zapremine oko 10-15 litara. To što ima zapreminu 10-15litara svakako jeste tegla.
I da je pravougaonog oblika, pa da je zapremine 10-15 litara i tada je tegla. Dakle, riba će se jednako mučiti u okrugloj tegli kao što će se mučiti u pravougaonoj tegli, i tu nema razlike.

Ako je pak okrugao akvarijum zapremine 50 litara, to onda već nije tegla, već se tu može držati par ribica(do 10 malih ribica). Isto važi i za pravougaoni akvarijum, zapremine 50 litara, dakle oko 10 malih ribica.

Naravno da se može držati i 50 malih ribica u zapremini 50 litara, i naravno da se i pas može držati na lancu od 2 metara, ali to je onda mučenje životinja.

Ovo je moje mišljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License