Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ono kad prepustite akvarijum da se sam odrzava Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2015 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je akvarijum mog brata od ujaka u koji ruka nije stavljena Bar pola godine od zadnjeg unosenja riba.
Sve sto se radi oko njega to je menjanje 50 litara vode na svaka dva meseca i nedeljno dodavanje easy life-a A+B....
Od opreme ima HQI lampu aqua medic ocean light sa brenerom 16k 150w i dve neonke ati 24w deep blue,skimere tunze 9011,steriliozator uv 11w,top-off,dve strim pumpe od oko 8000 l/h,i povratna odgovarajuca pumpa.
Ne bih vam, znao rteci koliko kamena ima u sebi ,niti peska-brutto zapremina sa sumpom je oko 550-600l.
Posto je skoncentrisan na riber od korala samo nezahtevni-al imajte u vidu da je sve ogromnih dimenzija,uklucujuci i ribe.
Momak se zakleo da nece cackati nista vodjen losim iskustvima od ranije-
Pored algi koje su za zanemariti ,kao sto se da videti sve funkcionise u najboljem redu.....
Mislim da ovaj akvarijujm moze posluziti za preimer svima nama koji svakodnevno cackamo i menjamo nesto (mnogo puta i bez ikakve potrebe).


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2015 6:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2015 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A pazi. Nekom prosto ide ta " pusti i ne brini" tehnika. Verujem da bi pojedincima nakon mesec dana pola toga vrisnulo u akvarijumu. Ja moj, iako nemam skoro pa nista, stalno nesto brisem , cackam, premestam ... od prosle sedmice rekao sam sebi ... asta la vista akvarijum. Nista ne diram, nista ne brisem, nista ne premestam ... gledam i ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laki983 ::
Ovo je akvarijum mog brata od ujaka u koji ruka nije stavljena Bar pola godine od zadnjeg unosenja riba.
Sve sto se radi oko njega to je menjanje 50 litara vode na svaka dva meseca i nedeljno dodavanje easy life-a A+B....
Od opreme ima HQI lampu aqua medic ocean light sa brenerom 16k 150w i dve neonke ati 24w deep blue,skimere tunze 9011,steriliozator uv 11w,top-off,dve strim pumpe od oko 8000 l/h,i povratna odgovarajuca pumpa.
Ne bih vam, znao rteci koliko kamena ima u sebi ,niti peska-brutto zapremina sa sumpom je oko 550-600l.
Posto je skoncentrisan na riber od korala samo nezahtevni-al imajte u vidu da je sve ogromnih dimenzija,uklucujuci i ribe.
Momak se zakleo da nece cackati nista vodjen losim iskustvima od ranije-
Pored algi koje su za zanemariti ,kao sto se da videti sve funkcionise u najboljem redu.....
Mislim da ovaj akvarijujm moze posluziti za preimer svima nama koji svakodnevno cackamo i menjamo nesto (mnogo puta i bez ikakve potrebe).


Laki, ali ovaj akvarijum je itekako opremljen za "autopilota"... Ipak on ima ozbiljnu opremu koja i omogucava da sve funkcionise kako treba... Slazem se da je primer da ne treba stalno nesto cackati i pustiti akvarijum da zivi... Nista lose ovim putem ne mislim, samo me je naslov nekako asocirao na neki sistem koji se odrzava na neki "prirodniji" nacin...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2015 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni "NE TRPATI" ruke u akvarijum ,vec pustiti da tehnika odradi svoje je mnogo prirodnije od bilo cega-jer sama ta tehnika je predvidjena da simulira prirodne sile koje uticu na rast korala i sam ekosistem u kom se nalaze....Skimer simulira morsku penu koja izbacuje putem plime prljavstinu iz okeana/mora,top-off simulira ciklus promene vode kroz agregatna stanja,lampa-suncevu svetlost,steam pumpe sile turbulencije...,dok nasa ruka simulira NASU RUKU kojoj tu mesto nikako ne bi smelo dabude.......I opusteno ,Postujem tvoje misljenje ,samo se ne slazem sa tobom u ovom slucaju -ja sam bas na to i mislio kad sam rekao ne trpati ruke unutra(dobra tehnika koja ce sve odraditi sama uz nadgledanje)....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License