Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Opremanje biljnog akvarijuma 144l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali, pri ovakvom pakovanju rasvete moraćeš svaki put kada čeprljaš po akvarijumu da skidaš celu haubu. To zna da bude zamorno. Takođe, kada radiš po akvarijumu biće mrak. Ja sam poklopce i rasvetu uradio ovako.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 17, 2015 11:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,da...razmislicu o tom prijedlogu. Porucio sam akvarijum sa haubom,sad nisam siguran kakva ce biti...pokusacu ugraditi sa baglamama...

Posto akvarijum i komodu ocekujem krajem sedmice,interesuje me koje hemikalije ste vi koristili za pripremu vode,koje koristite za odrzavanje "reda" u akvarijumu i koji substrat preporucujete(onaj za cvijece ili ipak neki namijenj za akvarijume)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-Treba li u haubu ugradjivati nesto sto ce izvlaciti vazduh radi kondenza?
-Koje debljine stiropor bi stavili ispod akvarijuma od 144l?
-Koje materijale sve koristite u Vasem prelivnom filteru?

Imacu vjerovatno jos pitanja...i znam da vama zvuce banalno i da sam malo dosadan i da se sve ovo provlaci iz teme u temu,ali nadam se da cete shvatiti! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi dobro da imaš isparivače. Oni zadržavaju kondenzovanu vodu. Dovoljan je stiropor od 2cm. Biosunđere, keramičke perle, ili biokugle, sintetičku vatu...
Nema banalnih pitanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidjeh da ljudi stavljaju kulere,ventilatore itd...ja se malo slabije razumijem pa nisam siguran kako to ugraditi Smile bice prostor od par cm na haubi za kondenz ali nisam siguran hoce li to biti dovoljno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A I nisam siguran sta je "isparivac" tacno,tj sta se pod tim podrazumijeva?! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isparivači su stakla koja prekrivaju površinu akvarijuma. Sva voda koja ispari hvata sa na ta stakla, kondenzuje, i ponovo kaplje u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poruceno! Smile hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki ljudi imaju akvarijume u prostorijama koje postaju dosta tople u toku leta pa imaju potrebu da hlade akvarijum.
Drugi razlog je što neki akvaristi imaj jaču rasvetu, veći broj sijalica, prigušnica... koje se greju i odaju toplotu, pa da ne bi došlo do pregrevanja opreme i zagrevanja akvarijuma stavljaju ventilatore u haubu. U nekoj klimatizovanoj prostoriji za tim nema potrebe naravno ako se ne stavi ogroman broj neonki ili MH sijalica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

MH sijalice se uopšte ne stavljaju u haubu, jer se pregrevaju. Ja planiram da instaliram kulere. Koriste se kuleri sa kompa. Ja sam na starom akvarijumu imao instalirane kulere. Jedan treba da uduvava vazduh u haubu, a drugi da izvlači vazduh iz nje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2015 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2015 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da malo update-ujem.

Stavio sam crnu pozadinu,rubove oblijepio samoljepljivom folijom u boji drveta.
Podloga je JBL Manado(crvena),a ovo crno je obicni kvarcni pijesak. Ispod toga se nalazi zemlja za cvijece "Florabella Klassman",preko koje je mrezica za komarce. Sutra stize komoda I hauba,pa se bacam u potragu za panjem(koji ce ici u lijevi ugao) I kamenjem koje je planirano u desni.

Kritike I prijedlozi su vise nego dobrodosli! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2015 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo. Ja ne savetujem da preko hranljive podloge stavljaš mrežicu. Imaćeš problem sa sađenjem, i presađivanjem biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2015 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako stavis mrezicu, neces moci nista da iscupas ni posadis.. korenje se njima jako brzo shiri, ja sam relativno skoro cupala neku buljku sa sve korenom, i bukvalno mi je prevrnula pola akvarijuma xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 23, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U prvi moj akvarijum sam stavljo mrezicu preko podloge i imao problem jer se mrezica dizala kad je trebalo vaditi biljke ili ih premjestati . Sa sadjenjem takodje problem , savjet nemoj je stavljati Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License