Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oskar ili Andjeo ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rasha
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Ned Nov 25, 2018 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolege.
Kupio sam novi akvarijum od 300L , 150x50(v)x40,sa tro-komornim filterom sa zazorom i protocnom pumpom od 1000L na sat.
Sledi dilema... Oduvek sam hteo imati Oskare ,ali nisam imao dovoljno velik akvarijum i sada imam priliku da ih imam ali to znaci 2-4 ribe u akvarijumu i nista vise,to znaci ni biljke. Ili Skalare, druge omiljene meni,uz koje opet imam mogucnosti drzati i nesto drugo radi kontrasta,plus moze biti ubiljen akvarijum...
Ako se odlucim za Skalare,koliko maksimum komada mogu imati u ovom akvarijumu,i da li je uopste dovoljno 50 cm dubine za njih?
Novaca nemam za neke lude predloge,50-150 riba u jatu,a Ciklide ne bih takodje...
Da,znam Skalari su ciklidi,ali znate na sta mislim.
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 25, 2018 6:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2018 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom da su i Oskari i Skalari ciklidi, ja stvarno ne znam na sta mislis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2018 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se Oskara tiče, nisam siguran da je taj akvarijum dovoljno veliki za 4 odrasla. Za početak ako uzmeš nekoliko malih je ok, ali za par godina verovatno samo dva mogu tu da ostanu i to ako se slažu.

A skalara možeš da staviš za početak i 30 malih, pa kasnije kada izrastu da selektuješ najkvalitetnije primerke a ove ostale da prodaješ ili poklanjaš. Možda najviše 3-4 para matičnih da ostane...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2018 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takav akvarijum je idealan za puno biljaka sa malo jatnih riba a kasnije i više,
ili za ciklidni akvarijum sa puno kamena i panjeva, za početak manje riba pa sve više i više
zbog teritorijalnosti, šta fali ciklidima, po meni su ok, samo odabir. Na tebi je da odlučiš .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2018 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja da imam toliki akvarijum bih uzeo ili jednog Oskara (pokusao bih da ga odrzim na duge staze, ne bih rizikovao sa vise komada) ili bih uzeo par Makrakanta botija i onda kad mi novac dozvoli ubacio jos 2-3 (isto bih pokusao da ih odrzim na duge staze), koliko shvatam teski su za odrzavanje pa bih morao da se vise edukujes.Ili mozes 4-5 zlatnih riba (orande, teleskopi).Pazljivo ih biras i napravis neku kombinaciju koja se tebi svidja i imas ih takodje na duge staze.Da imam toliki akvarijum Embarassed nesto od toga bih voleo.Dopadaju mi se ribe koje imaju licnost iako mozda nisu najpopualarnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rasha
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Jun 2017
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pon Nov 26, 2018 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala drugari na predlozima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Scream089
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2018 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

5-6 frontosa...bar je to moj sledeci izbor za Akvarijum tih dimenzija... 😁😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Sub Dec 15, 2018 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmes za pocetak 6 kom malih oskara, kad dodju do velicine 15 cm vidis koji imaju najbolji temperament i najlepse sare i ostavis 2 komada. tu velicinu mogu da postignu jako brzo, za 3 meseca, ako ubacis jaku hranu. u tom akvarijuma, 2 kom, ne vise, jer tuzno je gledati kad jedan baja nabija sve ostale u cosak
Ne znam koju varijantu preferiras, tigraste i albino uvek se moze naci, dok zlatni malo teze, nije nemoguce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciklid, Oskar aco4u Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Avg 10, 2017 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oskar napada staklo mish Ribe 13 Čet Jan 10, 2013 12:59 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka oskar hitno Lolla9 Bolest 7 Pet Sep 09, 2011 12:14 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Astronotus ocellatus - Oskar - albino mejson Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Avg 01, 2011 11:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka oskar v!KTOR Razmnožavanje 1 Čet Okt 14, 2010 12:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License