Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Osmokot Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Dec 27, 2013 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze pincetom ko ima zivaca, ili da se zaledi zajedno sa tresetom pa da se gura do mrezice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 27, 2013 12:44 am Snimi Poruku Nazad na vrh

TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pet Dec 27, 2013 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Hvala puno. Taj sam, sa zivcima. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle iščitavanja foruma, dođe vreme i za napredovanje biljaka...Ne pronađoh bolju stvar od Osmokota, ali... Uvek to ali pravi pometnju. Naime, imam inertnu podlogu u akvarijumu. Kako videh, osmokot se ne preporučuje u ovu podlogu, pa me interesuje da li je, a pretpostavljam da jeste, moguće pomešati kuglicu osmokota sa tresetom, pa ubaciti u podlogu? E sad, ako je moguće, da li je pametno, tačnije, da li je ta količina treseta dovoljna da kupi neželjene proizvode osmokota, da ne ulaze u vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u svom akvarijumu imam osmokot ispod kvarcnog šljunka bez neke dodatne hranjive podloge.
Kuglice osmokota sam zamrzavao u onim posudicama sa led, i ubacivao u podlogu oko biljaka, tako da nisam rasipao po celom akvarijumu nego samo tamo gde treba.
Po ponašanju ribica nisam primetio da imam neke štetne materije u vodi. Ovo ti govorim iz mog kratkog akvarističkog iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je tako, onda Arrow da radim nešto, samo da stigne osmokot...
Takođe, u planu je samo dodatak pored korena biljke, nikako rasipanje po celokupnom teritorijalnom integritetu akvarijuma Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Od skoro je u upotrebi Easy Carbo, i posle par dana upotrebe, nema uočljive razlike, ali očekujem je već po postavljanju osmokot-a, pa ili prašuma u akvarijumu, ili samo prazan akvarijum. Nadam se ovom prvom, jer je u planu i dodavanje CO2 u nekoj od mini varijanti....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je dugo vremena samo Osmokot bio u igri. EasyCarbo sam tek odnedavno počeo da koristim i to ne redovno, nego po sistemu kad se setim Very Happy
Kako izgledaju biljke možeš da vidiš u mojoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koristim ovo djubrivo u kombinaciji sa carobnom zemljom..


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Uto Jan 21, 2014 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm...čarobna zemlja. To je lepo, ali...Stanje kod mene je takvo, da trenutno nisam u mogućnosti da menjam podlogu, jer imam neke planove o zameni akvarijuma, tako da me iskreno rečeno mrzi da petljam oko zamene podloge, a samim tim sa ponovnom postavkom. Pokušaću ovako da dobijem malo na kvalitetu hrane za bilje, a ako se desi nešto lepo (npr Juwel Rio 125), onda znam tačno šta hoću Bravo
Do tada pomoću štapa i kanapa.
U svakom slučaju, javljam ima li rezultata...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nana
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 20
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam potrazila osmokot u poljoprivrednim apotekama i nemaju, gledaju me belo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dachacezar
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2014
Poruke: 64
Lokacija: Beograd Borca

PorukaPoslao: Čet Feb 06, 2014 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima da se naruci preko RF a vidim da imaju i u ponudi od 12-14 meseci i nije nesto skupo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gorisha
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 69
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Pet Sep 05, 2014 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RF ima Osmokot. Ja sam kupio i bilje i osmokot kod njih. Osmokot jevarijanta 12-14 meseci a cenaje 150 din. za pakovanje od 50 gr, što bi zadovoljilo nekih 5dm kvadratnih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Osmokot Bojan Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 23, 2017 5:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Orhideja i osmokot Sone_bg Razno 4 Pet Okt 21, 2016 8:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka osmokot Glavash Hemija 4 Sub Jan 30, 2016 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osmokot NS Bojan Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 20, 2015 9:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osmokot manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Apr 25, 2015 8:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License