Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 osvetljenje...hitno Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hteo bih vas savet...koje neonke da uzmem da mi brze rastu biljke i da onako izrazajno izgledaju i da imaju jaku boju,nesto slicno kao florescentne boje?akvarijum mi je 60 sirina,35 visina i sirina 30...u tom akvarijumu mogu da stavim 2 neonke...samo mi recite koje..hvala unapred...izvini te sto sam malo dosadan..Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 24, 2011 11:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brzina rasta biljaka je vrlo diskutabilna tema i zavisi od mnogo cega, ne samo od tipa neonki.
Sto se boje tice i o tome moze da se prica dosta. Na ovom sajtu mozes videti malo konkretnije stvari.
http://saurama.aqua-web.org/
Sto se broja neonki tice, ne mozes staviti neonke od 60cm vec ces morati manje, od 45cm. One su snage 15W sto ukupno daje 30W za tvoj aq. To je neki minimum. Ako bi nasao mesto za jos jednu neonku prica bi se potpuno promenila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....a-web.org/
ove boje da mi bude akvarijum...kazi mi koje su te neonke (pun naziv mi reci) i kolika je cena?i zasto ne mogu da budu 60 cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

31_PowerGlo+MarineGlo.jpg
sorry za prosli link....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja samo da pitam imam osrama warm white 827 i sve boje oko nje su izrazene da li da je stavljam iznad AQ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boja na slici i boja uzivo nikada nisu iste Smile zapravo moja greska jesu, pod uslovom da imas vrhunski profi aparat, da ambijentalno svetlo podesis kako treba i da reflekcije nema.

Prosto, postoje tri grube boje akvarujima kako se to moze nazvati, to su zuckasta, bela ( day light ) ili crvenkasta.

Za crvenkastu se koriste Sylvania GroLux, za zuckastu Osramove neonke a za belu Philips DayLight.

Ono sto je bitno je da toplina njihovih boja bude oko 65000K

Napredovanje bilja zavisi osim od kolicine i tipa osvetljenja takodje i od podloge, prihrane, parametara vode, zivog sveta ( japanke i bilje ne idu nikako ) takodje i od same vrste bilja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
chavke
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2011
Poruke: 305
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja bi hteo da mi zelena bude zelena a ne zuckasta kao sto mi je sad sa osramom 865
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a zasto mi neonke moraju biti 45 sm ako mi akvarijum 60 cm?zasto ne mogu biti isto 60 cm kao akvarijum?hvala..Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Racunam da ako ti je aq duzine 60cm, tesko ces uklopitu neonke od 60cm. Za neonke ti treba i nosac koje je minimum +/- 5cm, tako da to ukupno daje nekih 65cm duzine. Mozda i nekako uspes da to uguras u haubu, na tebi je da smislis kako. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 2:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je brate sve reseno..ja vec imam dve neonke od 60 cm..i akvarijum mi 60 cm...ali imam obicne valjda neonke...Very Happy ne znam..kupio sam pre neki dan..sad bi hteo da menjam...kazi mi jel ovo dobar naziv neonke koja sam zapisao da sutra trazim..PHILIPS 965+MARINE GLO i HAGEN POWER GLO + MARINE GLO?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aqua Medic T5 Reef White 10000K i Aqua Medic T5 Plant Grow, a na ovom sajtu mozes videti i cene:
http://www.aquashop.rs/Catalog-Sijalice_1025.aspx
Bilo bi lepo da napises odakle si, pa ce ti neko od iskusnijih sugradjana pomoci da nadjes to sto trazis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PlantMaster
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2011
Poruke: 49
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sylvania Gro Lux i Arcadia Plant Pro odlicna kombinacija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2011 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče rasvete, to moraš sam da proceniš, da isprobaš više kombinacija i da provališ šta je naj bolja kombinacija za tvoj akvarijum, ja sam recimo promenio 3 tipa rasvete pre nego što sam odlučio koji je naj bolji, što se kelvinaže, tu sam takođe isprobao praktično sve dok nisam došao do dobitne kombinacije ali i dalje kombinujem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
s8 N!gHT
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2011
Poruke: 13

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask* ti mozda imas para da menjas razne stvari...ali ja na zalost nemam...ja kad bih sad imao 500 e odmah bi ulozio u ak...ali nemam..nemam para da se razbacujem...proba* ja sam iz zajecara..ne znam da li je neko sa ovog foruma odakle sam ja...Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2011 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa menjao sam i kombinovao baš zbog toga što nisam imao para odmah da kupim dobro osvetljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa Gupy HITNO potrebna pomoc buki989 Bolest 6 Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License