----------------------------------- bombash90 Sub Feb 14, 2015 12:08 am Osvetljenje u akvarijumu ----------------------------------- Pozdrav, Vec 5-6 meseci imam akvarijum. Akvarijum je dimenzija 60cmx25cmx25cm i u njega nalijem negde oko 30l vode. Imam veliki problem sa algama, u pocetku sam mislio da je do filtera, napravio sam potapajucu pumpicu za akvarijum koja za oko 20 sekundi izbaci 2l vode. Tako da pumpica sigurno 3 i vise puta okrene vodu iz akvarijuma kroz filter. U filteru imam u slojevima sundjer, destilisanu fata, aktivni ugalj, sundjer. Ali bez obzira na to, ja moram bar jednom mescno da promenim vodu jer pozuti i postane tamno zute boje, a na zidovima se vide zelene alge. Na pocetku sam imao nensko svetlo 16w, mislio sam da je to jako pa sam stavio promenio sa sijalicom od 14w, ali ni to nije pomoglo. Video sam da neki ljudi prave osvetljenje od dioda, napravio sam i ja takvo osvetljenje sad, ali mi se cini da je akvarijum previse mracan. Kada sam u Minizoou pitao, rekli su mi da to nema nikakve veze sa osvetljenjem, nego je problem u hranjenju i da ih preterano hranim. Ali ja im dajem hranu jednom dnevno, pa mislim da ni u tome nije problem. Da li postoji neka formula, funkcija ili pak pravilo po kome se treba znati koliko treba biti jako osvetljenje u akvarijumu i na kolikoj visini treba stajati sijalica?