----------------------------------- bombash90 Uto Feb 17, 2015 3:45 pm ----------------------------------- @nesa69: hvala na savetima, procitao sam temu [url=http://www.akvarijum.org/forum/sve-vezano-za-akvarijum-t5845.html] Sve vezano za akvarijum tj. teme koje su izdvojene u prvom postu i razjasnilo mi je mnogo toga. Moj filter ima samo dve komore, cim nadjem vremena, jer mi je jos uvek ispitni rok u toku. Napravicu novi filter sa bar 5 komora i napravicu da voda prelazi iz jednog dela akvarijuma, a da filder vraca u drugi deo. Verovatno mi je zato i lose filtriranje, jer mi je cevcica za prebacivanje vode u akvarijum na samo 15cm odmesta gde pumpica vraca vodu. Pocecu sa redovnim odrzavanjem akvarijuma. jos uvek se dvumim da li da mi podloga bude kamen ili pesak, ali to cu vec odluciti. Na zalost moja materijalna situacija mi ne dozvoljava da pravim novi vislji akvarijum, pa cu jos malo potraziti i videti koju travu mogu da zasadim. Mada sam se malo razocarao znog ovog sa skalarima i sto sam ogranicen na samo malu grupu ribica, ali kada mi situacija to dozvoli nabavicu staklo i napraviti novi akvarijum. Sto se tice prenaseljenosti, zao mi je da ostavim ribicu da se koti, a druge da pojedu mlade. Pa tako posle 5-6 meseci koliko imam akvarijum meni se od 8 ribica, nakupilo dobrih 20-30. Videcu ko u mom kraju cuva ribice, pa da ne kupuje poklonicu mu neku malu ksifo ili gupi. Jos jednom hvala puno i izvinjavam se za spam na forumu, nece se ponoviti. @HORUS: poslusacu tvoj savet i vratiti staro neonsko svetlo od 14w i kupicu bar dva manja algara. Vise mi se svidja fluorescentno svetlo, ali to su vec neke nijanse pa cu videti sta cu da radim. @Zhorz: nemas potrebe da budes ovako cinican, ipak sam ja pocetnik u ovome pa od vas iskusnijih ocekujem savet, a ne cinizam i podsmevanje. Ako nisi zeleo da pomognes, nemas ni potrebu za ovakvim komentarima.