Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 otvaranje pet shopa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2013 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boki mesar ::
... i da ljudi jesam mesar po zanimanju i bice cevapa

Tema je ponovo dobila na atraktivnosti Smile

Jes da mi zeleznik nije nikako "usput" ali pozdravljam akciju. Voleo bih da u svakom naselju ima po neka akvaristicka radnja, mada sam svestan da to nebi moglo tako da fukcionise, bar ne dugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 06, 2013 4:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

boki mesar
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 16
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2013 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.youtube.com/watch?v=k1Lk04xYA94
prelepo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2013 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E jos kad bi mi rekao kakve ovo veze ima sa otvaranjem pet shop-a?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Feb 07, 2013 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i Zeleznik (moj drugi kraj). Tamo, koliko znam, nema ni jedan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki mesar
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 16
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima jedan kod Lole u zelezniku ali bolje da ga nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde u Bele Vode? Ja zivim tuuu?Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
boki mesar
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 16
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod pijace , verovatno u belim pandurskim zgradama ali videcemo jos
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se ne varam, tu negde izmedju zgrada ima jos jedan. Opstaje uprkos sisanju s cenama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedostaju jos imena radnji i neko bi mogao da bude banovan. Takodje, neko se priprema za marketing na forumu Smile . Polako, onako okolo , ali radnja ce na baner ili nikako ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 10, 2013 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili prosto receno Smile


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zwrk992




Registrovan: 05 Maj 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pon Maj 05, 2014 2:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze neko da mi kaze sta je potrebno od dokumentacije za otvaranje petsopa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kowalski.
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2015
Poruke: 27
Lokacija: Guca

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ozivim temu , i mene zanima sta je potrebno od dokumentacije ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet se prodaje? Cccc... Pa da valja ne bi ga stalno prodalavi.
E jbg bas sam bezobziran sjebah reklamu Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju reklamu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sre Jan 04, 2017 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za otvaranje pet shopa vam treba dobra volja i par hiljada evra. Prvo zakupite lokal (morate pri registraciji navesti adresu) i dok ga sredjujete odete u apr i registrujete se (registrujte radnju) kao preduzetnik. Onda nadjite knjigovodju koji ce vam voditi papire i pomoci vam u savetovanju pri registraciji. U apr morate da smislite ime koje nije u upotrebi (to mozete da proverite preko apr pretrage na Google), to vam savetujem kako bi smanjili vreme cekanja i izbegli odbijanje, vracanje papira i ponovno slanje (to se naravno ponovo placa). Pored imena treba da navedete adresu radnje, sifru delatnosti (ovo obavezno dobro odaberite u dogovoru sa knjigovodjom da ne bi kasnije doplacivali promenu sifre) i treba da platite taksu u apr. Savet plus - kad sve popunite otidjite u pravnu sluzbu u apr i trazite da vam provere papire, to rade besplatno.

Sto se nabavljanja robe tice to je najmanji problem. Ima toliko uvoznika i veleprodaja da ce vas glava zaboleti, cak sta vise posle par meseci ce sami poceti da vam dolaze i nude robu. Ja vam mogu iz svog skromnog iskustva preporuciti nekoliko dobavljaca, ali ne znam da li smem javno.

Sto se konkurencije i uopste zarade tice nemojte se zavaravati. To sto ce vasa radnja imati bolji asortiman, ljubaznije osoblje i bolje cene nece znaciti nista u prvih 7-8 meseci, mozda cak i godinu dana. Jednostavno vlasnici ljubimaca kupuju po navici i placaju i skuplje zbog te navike. Kod vas ce doci iz radoznalosti, ali ce se zadrzati 2-3 minuta i za to vreme nece ni primetiti sta sve imate i kakve su vam cene. Cak i da primete, mrzece ih da prelaze par stotina metara vise zbog razlike od 20-50 dinara u ceni. Pricam vam ovo iz iskustva. I uopste zarada nije tako velika kao sto se prica, pogotovo kad imate konkurenciju, pa jedni drugima obarate cene. Imajte na umu da mesecno treba da zaradite za kiriju, platu, porez i dazbine, knjigovodju, a to mesecno ne moze da bude ispod 300-350€. Od same akvaristike te pare ne mozete da zaradite.

Sto se akvaristike tice, istina je da se lepo zaradjuje, ali je to neizvesno. Pre svega, ribice su osetljiva roba koja moze da ugine. Cela ta postavka (rasveta, pumpe..) trosi struju, dosipate i vodu. Sitni troskovi, ali se nakupi. U teoriji je to super, nabavis gupiku za 20-30 centi i prodas je za 100-120 dinara, ali je pitanje kolika je potraznja za ribicama u vasem kraju i kakav je kvalitet ribica koje uzimate i mozete li uvek da imate takav kvalitet (ako je dobar). Treba uzeti u obzir da sve sto ne prodate morate da hranite, opet malo trosak, ali se i tu nakupi.
Sto se samog hranjenja ribica tice, ne stedite. Kupite veliku kantu Tetra Discus i Sera San hrana i imacete odlicne ribice, a i potrosaci ce biti zadovoljni, a razlika (trosak) u odnosu na jeftine hrane ce biti minimalna.

Sto se opreme za akvaristiku tice, najpopularniji i svima pristupacan brend kod nas - Atman, mozete lako nabaviti. A postoje i ljudi koji uvoze iz Kine i koji daju popuste radnjama, ali se radi na crno. Skuplje brendove retko traze i tu ce vam biti zarobljen novac ili to radite po porudzbini. I na opremi se solidno zaradjuje, ali je oprema stvar koja se retko kupuje, tj retko se menja.

Kad sve to ubacite, pocece da vam traze akvarijume, neke egzoticne ribice, dekoracije, pozadine, itd. Tako da spremite novac i za to, a i prostor ce vam trebati.

Eto, toliko od mene. Ja radnju drzim vec 7 meseci i rado cu sa vama podeliti sve sto sam naucio do sad. Slobodno pitajte.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Otvaranje pet šopa - savjet i pomoć o... FEK@ Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Apr 08, 2017 12:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Otvaranje slika - problem No 1 Razno 13 Ned Dec 15, 2013 11:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Otvaranje prodavnice 14.11. - Akvarij... Akvarijum_Studio Akvarijum Studio 7 Uto Nov 12, 2013 8:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Otvaranje Akvarijumart AkvarijumArt 83 Sre Mar 20, 2013 3:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License