Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Overflow box Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Pet Apr 17, 2020 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao, nacrtao sam neki dizajn za overflow box pa me interesuju mišljenja, da li možda tremam nešto da menjam ili ne?
Evo i slika sa dimenzijama kako bi to izgledalo.

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 17, 2020 4:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 8:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi poslednja pregrada pred odvod trebala da bude višlja, u nivou sa dnom češlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast na uradjenom 3D modelu. Nisam se bavio ovom tematikom ali verujem da postoje korektna resenja i ovde na forumu ili na Youtube. Da li overflow planiras za slatkovodni ili za morski akvarijum? Ako je za slatkovodni napisi nam razloge, tj koji su benefiti od ovakve vrste usisa. Poz!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 2:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Mislim da bi poslednja pregrada pred odvod trebala da bude višlja, u nivou sa dnom češlja.


Voda u akvarijumu ide do visine češlja, sve što ide preko te visine upada unutra i gura tu vodu preko one visine u zadnjem delu gde odlazi dole u sump filter, to je neka ideja. Ako bi zadnja pregrada bila u visini češlja onda bi u toj prvoj pregradi bilo isto vode koliko i i akvarijumu tako da mislim da je mozda prvo bolje. Zato sam i postavio pitanje da čujem i druga mišljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
Svaka cast na uradjenom 3D modelu. Nisam se bavio ovom tematikom ali verujem da postoje korektna resenja i ovde na forumu ili na Youtube. Da li overflow planiras za slatkovodni ili za morski akvarijum? Ako je za slatkovodni napisi nam razloge, tj koji su benefiti od ovakve vrste usisa. Poz!


Ja sada imam napravljen od vodovodnih cevi ali mi je ovo lepše nekako rešenje. Uradio bih od pleksiglasa jer mi je nekako lakše nego og stakla.
Gledao sam ovde na forumu i ovako na internetu pa je to sve nekako spojeno u ovo. Ovo radim za slatkovodni akvarijum, benefite ne znam, ali mi je ovo najsigurnije rešenje, akvarijum je oko 240litara, a sump filter bi se nalazio ispod. Tako je postavljen akvarijum da filter može samo ispod njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm...ali kada nema dotoka vode ravnoteza ce, ako se ne varam da se hvata na samoj granici a to ce neminovno da dovede do uvlacenja vazduha u deo gde ne bi smelo da ga ima, zbog smera odlivanja vode. Nzivkovic je cini mi se u pravu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
Hmm...ali kada nema dotoka vode ravnoteza ce, ako se ne varam da se hvata na samoj granici a to ce neminovno da dovede do uvlacenja vazduha u deo gde ne bi smelo da ga ima, zbog smera odlivanja vode. Nzivkovic je cini mi se u pravu...


Razumem sada i ja šta može da bude problem, hvala za savet, treba onda da zadnja pregrada bude malo višlja od prve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je ovo overflow koji se sam pokreće? Ako nije onda nema potrebe za tom zadnjom pregradom; nikakvu svrhu nema. Ako jeste, tj ako se sam pokreće, onda mislim da neće baš najbolje funkcionisati jer prva pregrada deluje previsoko.
Koristi liveni ne ekstrudirani akril. Ekstrudirani hoće da se izkrivi pod vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo male prepravke dimenzije, mislim da je sada to to.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Da li je ovo overflow koji se sam pokreće? Ako nije onda nema potrebe za tom zadnjom pregradom; nikakvu svrhu nema. Ako jeste, tj ako se sam pokreće, onda mislim da neće baš najbolje funkcionisati jer prva pregrada deluje previsoko.
Koristi liveni ne ekstrudirani akril. Ekstrudirani hoće da se izkrivi pod vodom.


Da sam bi trebalo da se pokreće, to je kada dođe do nestanka struje i ponovnog dolaska.


Ovo su neke reference na koje sam se oslonio.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, na ovom se vidi da je zadnja pregrada malo iznad prve pregrade. I jos jedna bitna stvar koju ne vidim na tvom 3D modelu je ova rupa za ozracivanje. Mislim da vazduh moze da se izvuce i bez nje pomocu tankog creva ali bi to bio sizifovski posao...bolje je napraviti ventil kao na zadnjoj slici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
Da, na ovom se vidi da je zadnja pregrada malo iznad prve pregrade. I jos jedna bitna stvar koju ne vidim na tvom 3D modelu je ova rupa za ozracivanje. Mislim da vazduh moze da se izvuce i bez nje pomocu tankog creva ali bi to bio sizifovski posao...bolje je napraviti ventil kao na zadnjoj slici.


To sam planirao da se napravi rupa na vrhu i tu da se stavi ventil da se otvara da izadje vazduh.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Bolje sprečiti nego ribati i vodu kupiti. Napravi bar za 2-3cm prvu komoru dublju. Dobro napravljen bi trebao da se sam pokreće kada se natoči voda u "rezervoar", kako god da se taj deo vode što ga vazduh potiskuje zove i uključi pumpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
doctor
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2020
Poruke: 14
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2020 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Bolje sprečiti nego ribati i vodu kupiti. Napravi bar za 2-3cm prvu komoru dublju. Dobro napravljen bi trebao da se sam pokreće kada se natoči voda u "rezervoar", kako god da se taj deo vode što ga vazduh potiskuje zove i uključi pumpa.



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Overflow pri prestanku struje tigar Filteri i pumpe 1 Sre Sep 18, 2019 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY OvERFLOW kale Uradi Sam (DIY) 5 Sre Jan 17, 2018 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka overflow box tigar Arhiva Malih Oglasa 4 Pet Okt 06, 2017 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Overflow box od stakla nzivkovic Uradi Sam (DIY) 9 Pet Mar 18, 2016 11:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY Overflow - zanimljiv video japamija Uradi Sam (DIY) 0 Sub Sep 15, 2012 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License