----------------------------------- simici789 Sre Feb 28, 2018 11:29 am ----------------------------------- Ja sam uselila par ramireza u akvarijum sa kakaduima (sad je jedan trio) i prvo sam par dana kidala nerve da ih kakadu ne maltretira, a kad se on smirio skroz, onda su oni njega krenuli da maltretiraju, ali bas opasno. Dominantna zenkica ga je uspesno branila, ali kad se ona povukla da cuva gnezdo, nagrabusio je, bas, ni on nije izlazio dva dana. Izgleda da je bilo pred padavine neko cudno vreme, ili je okidac bio sto sa dodala Rosu kod zamene vode , pa svi kolektivno krenuse u mrest i udvaranja, uglavnom, kakadu izvukao deblji kraj, a i naplasili su ga. Sinoc i danas se stanje smirilo opet, kakadu jedan kraj , zenkice cuvaju gnezda, (nisam pametna da li je moguce da su se izmrestile sa istim muzjakom u isto vreme - a u onom zbunju nikada necu saznati, uglavnom su ljute i cuvaju gnezda), ramirezi u svom uglu i uz prednje staklo i super! Cini mi se da pravila nema, nego moras probati - a i akvarijum ti je veci (moj je 60*30 povrsina dna). Moj ti je savet, jedino, ako planiras da ih uselis, da ne cekas predugo da se taj par skroz odomaci, nego da ubacis druge ribe sto pre, a i kod ubacivanja , makar malo da im postavis panjeve i biljke drugacije - da stvaraju granice teritorije.