Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pegavi providni puževi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima! Kakva su iskustva s ovim puževima?

Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 8:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesto se desi da kupis neku biljku u petshopu i doneses jajasca sa tom biljkom,jaja se razviju i imas pun akvarijum puzeva!Meni jako pomazu.Kad u akvarijumu imam algi,a anstricus mi je zauzet ubacim par vecih puzeva i problem je resen!Kod mene rastu do oko 1 cm!Ako nekome trebaju koji komad da ih odgaja,a za uzvrat od njih dobiija cist akvarijum bez algi,nek mi se javi!Ja imam oko 10 mojih velikih komada i brdo malih!Kod mene nisu(ranije dok jos nisam imao internet) dirali ikru corrdiasa!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ih takodje imam a i problem jel nevidim nigde alge po akvarijumu pa tako moram da im ubacujem dodatnu hranu tj krastavac, spanac a sad pripremam i grasak. inace pored njih moram i ancistrusa da hranim .... u jednom postu sam spomenuo da ih neprimecujem da ostavljaju jaja po akvarijumu a sad za par dana mislim da cu ih imati za izvoz ( mislim da cu celu kinu da prenaselim sa njima Smile Smile Smile )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sale
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 165
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam u posebnom akvarijumu te puzeve. Jedan providni,tackasti a drugi crn ali ne znam da li je tackast. Dobio sam ih u nekim biljkama pa sam ih izdvojio. Ali kucica im ide blago u spic za razliku od ovog na slikama. Imam i onog malezijskog. Isto tako u posebnom akvarijumu. E sad, koje od te dve vrste da pustim u biljni akvarijum, posto tamo nemam ni jednog? A ima algi na tom akvarijumu.I crne, i zelene koncaste i tackaste.Nije strasno ali se vide kada se zagleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Sub Jun 19, 2010 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, stekoh i ja malo iskustva sa ovim pužićima, a i pretražio sam internet. Koga zanimaju detalji, neka ih potraži na netu pod nazivom - Ramshorn snail. Na osnovu mog, za sada skromnog iskustva, mogu reći da sam ih slučajno uneo sa nekim biljkama (mada sam ih provukao 10-ak min. kroz blag rastvor hipermangana); da, kao putujuća trupa puževa idu od biljke do biljke i vrlo predano tamane smeđu algu (koja se bila namnožila), sa listova, ali i sa stakla; da (za sada) ne napadaju biljke; da brzo rastu i da se razmnožavaju kao ... Pa, kao puževi skakutanje . Što se jaja tiče, nisam ih primetio, ali se na staklu i listovima može zapaziti nešto ovakvo:
Image
Image
Dužine je 2-3mm, ispupčeno i prvo miruje par dana, a onda kreće u potragu za hranom. Beba puž.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Jun 19, 2010 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To oko hipermangana i puzeva je zabluda, pre ces sprziti bilje nego ubiti puzeve.
Meni ne smetaju previse, kada menjam vodu uvek isisam nesto puzeva a hemiju ne koristim.
I meni su takodje ocistili alge sa stakla.
Evo ga direktan link za kacenje slika
www.akvarijum.org/forum/upload
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atanas011 ::
Evo, stekoh i ja malo iskustva sa ovim pužićima, a i pretražio sam internet. Koga zanimaju detalji, neka ih potraži na netu pod nazivom - Ramshorn snail. Na osnovu mog, za sada skromnog iskustva, mogu reći da sam ih slučajno uneo sa nekim biljkama (mada sam ih provukao 10-ak min. kroz blag rastvor hipermangana); da, kao putujuća trupa puževa idu od biljke do biljke i vrlo predano tamane smeđu algu (koja se bila namnožila), sa listova, ali i sa stakla; da (za sada) ne napadaju biljke; da brzo rastu i da se razmnožavaju kao ... Pa, kao puževi skakutanje . Što se jaja tiče, nisam ih primetio, ali se na staklu i listovima može zapaziti nešto ovakvo: ... Iju, kako sad ovde sliku da ubacim? Question

jedan savet u vezi ovih puzeva ; drzi kontrolu nad brojem puzeva u akvarijumu, inace katastrofa je blaga rec. kad primetis da ih imas previse ( jajasca ) dobro je resenje cesto usisavanje akvarijuma i klopka sa nekim povrcem ( spanac , salata, krastavac .... ). inace da su vredni jesu, da jedu pojedine alge i to su u pravu ali znaju preko noci da poseju dooooosta jajasca po aq ...
negde sam procitao da je domestos uspesan u borbi protiv algi i puzeva .... dok se informacija ne proveri ( ili javi neko ko je isprobao ) nemojte da se igrate sa domestosom ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima. I ja planiram da prilikom zamene vode izbacujem deo pužova (drugarica mi ima botije pa ću im servirati Escargot a la Atanas). A hemija nikako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Atanas011
To na slici nisu jaja ovih puzeva vec Acroloxus lacustris, potpuno bezopasni puzevi, ne rastu vise od 2-3mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jun 20, 2010 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam Blue za ove puzeve , pre bi ih nazvao nekim malim skoljkicama ,stalo imao utisak da sam ih pokupio sa mora, tj.posto sam donosio uvek neki pesak ili kamencice s mora ,ubacivao u akvarijum ,posle toga su mi se pojavile ove ,,skoljkice ili puzic,, Sad pronadjoh na internetu da je ovo mali slatkovodni prilepak. Da li ove skoljkice ima i kod nas ,recimo u Dunavu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2010 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaaa... Onda, pardon, izvinjavam se ako nekog dovedoh u zabludu. Ni ja nisam primetio jaja pegavih puževa, ali broj im definitivno raste. Kako uopste izgledaju njihova jaja? Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2010 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pise na Vikipediji da ih ima u Hrvatskoj, verovatno ih ima i kod nas... I ja sam se bas zacudio kad sam ih video, doneo ih sa mahovinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2010 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atanas011 ::
Aaaa... Onda, pardon, izvinjavam se ako nekog dovedoh u zabludu. Ni ja nisam primetio jaja pegavih puževa, ali broj im definitivno raste. Kako uopste izgledaju njihova jaja? Embarassed


bele tackise u krugu od 20-50 kom. prekrivene nekom sluzu i obicno su posejane sa donje strane lista...ImageImageImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Pon Jun 21, 2010 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Atanas011
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2010
Poruke: 320
Lokacija: Beograd - Medak

PorukaPoslao: Čet Jun 24, 2010 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, uslikah jaja ovih pegavih pužova:
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puževi, Nerite, Dunavske Nerite dragang Tražnja 1 Sre Feb 16, 2022 3:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puževi Dunavske Nerite za ribice ili ... chaosad Razmena 0 Pon Maj 10, 2021 1:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puževi sumi Tražnja 1 Pon Apr 12, 2021 8:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puževi amazonci Mello Tražnja 0 Pet Dec 25, 2020 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puževi Blue Tražnja 4 Sub Dec 12, 2020 8:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License