----------------------------------- nebojsa.85 Ned Okt 25, 2009 2:57 pm ----------------------------------- ovako na aq od 120l, malo ti je jedna neonka od 20w, al ajde imas svo bilje koje ne zahteva svetlost jaku, moze i nana i kripta i mahovina i pistija da prezive, pistija trazi jace svetlo, al ona to i dobija posto je plutajuca, a pogestemon ce propasti, kolko vidim sa slika, vec se izduzuje, pokusava da dodje do svetla... al aj... dal dodajes co2? ako dodajes onda je tu problem, a ako ne dodajes kakva ti je podloga, sam sljunak ili? ako nije ni to kakav je to filter, unutrasnj, spoljasnji stakleni, kanister, opisi mi? a ako nije ni do filtracije onda hranis previse ribe, ja npr hranim 1-2 dnevno, al malo, bukvalno kad im bacim da hranu pojedu dok nepadne na dno, cak i pande moraju sa dna da se dignu da bi ugrabile nesto, pa kasnije se spuste pa preturaju ako je kojim slucajem koji listic ili granula pala dole... za moje kozice ja nemam pojma kako prezivlajavaju, kako dolaze do hrane(znam da jedu alge, mikroorganizme, al potrebno je im dati i nekad drugu hranu) e ako ti hranis preterano, ribe nestignu da pojednu hranu, ona se pocne raspadati, i eto amonijaka koji je smrtan po zivi svet... sad mi i ovo pade napame, koji god da filter imas kako ga ti cistis??? nesto je tu jako cudno, posto kazes da 8mes vec imas aq do tad je vec 100 puta morala da se uspostavi bioloska ravnoteza u aq, nesto neradis dobro, al sta idalje ne znam...